Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Koncert dla „Promyczków”

Studio Wokalne eMDeK Magdy Sinoff połączyło cel charytatywny z przeżyciami artystycznymi na najwyższym poziomie, śpiewając w dorocznym koncercie „Gwiazdka z nieba” na rzecz prowadzonej przez kapucynów świetlicy „Promyczki”. – Bardzo serdecznie chciałem podziękować za czapeczkę i za jej zawartość – prawie 700 złotych – mówi o. Mirosław Ferenc, gwardian i proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej Braci Mniejszych Kapucynów. – To ogromne wsparcie dla naszej świetlicy! W koncercie wzięli też udział członkowie Studia Piosenki Pop Art oraz Projektu Artystycznego Meandry, a oprócz pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych zabrzmiały dwie łomżyńskie kolędy w wyjątkowym wykonaniu.

Studio Wokalne eMDeK z inicjatywy Magdy Sinoff od 14 lat, czyli niemal od początku swego istnienia, co roku występuje na  charytatywnym koncercie w kościele kapucynów. Zbierane w czasie występu pieniądze są już tradycyjnie przeznaczane na działalność świetlicy „Promyczki”, w której znajduje opiekę i wsparcie kilkadziesięcioro potrzebujących ich dzieci. Tegoroczny koncert był wyjątkowy pod każdym względem. Już najmłodsze wokalistki: Kasia Boguska, Kasia Głębocka, Gabrysia Okuniewska i Julka Karwowska, które przypomniały pastorałki ze świątecznej płyty eMDeKu sprzed sześciu lat, zachwyciły publiczność. Równie gorąco oklaskiwano niewiele starszą Natalkę Puławską, dla której była to trzecia „Gwiazdka z nieba” oraz Aleksandrę Suproń i Barbarę Tarczewską, które w przeddzień koncertu zostały stypendystkami marszałka województwa podlaskiego za osiągnięcia artystyczne.
Nie zabrakło też niespodzianek. Pierwszą z nich był występ Projektu Artystycznego Meandry, przybliżającego w pieśni i w tańcu tradycje kulturalne regionu.
– Zespół Meandry zupełnie przypadkowo usłyszałam na Łomżyńskim Jarmarku Rozmaitości i bardzo mi się spodobało jak ci ludzie śpiewają – mówi Magda Sinoff. – Dlatego postanowiłam włączyć te ludowe piosenki do programu koncertu.
Było to tym bardziej uzasadnione, że podopieczna pani Magdy Ewelina Ostrowska zaśpiewała a cappella kurpiowską ludową pastorałkę „Szczęśliwe Betlejem”.  Nie było to pierwsze ani ostatnie wydarzenie wieczoru, bo równie porywająco zaprezentowali się najstarsi wokaliści eMDeKu: Barbara Tarczewska, Malwina Cholewicka czy Przemysław Piotrowski w przepięknej, ale arcytrudnej piosence „Tak jak śnieg” z repertuaru Kuby Badacha i Mietka Szcześniaka. Równie duże wrażenie swym występem i interpretacją „Ding Dong” zrobiła Urszula Sulowska ze Studia Piosenki PopArt. Ula zaśpiewała też w duecie ze swym kolegą z zespołu Frankiem Przybylskim, oboje wzięli też udział w zbiorowym wykonaniu kolęd. „Łomżyńską kolędę na święta – Boże Narodzenie A.D. 2013” zaśpiewali wspólnie ze wspierającym ich Mateuszem Niksą, z kolei w „Łomżyńskiej kolędzie na święta A.D. 2014” wystąpili z koleżankami i kolegami z EMDeKu.
– Już od pewnego czasu nasza młodzież łączy siły – mówi Bernard Karwowski, opiekun Studia Piosenki Pop Art. – Poprzednia kolęda łomżyńska śpiewana przez moją grupę została teraz wykonana przez podopiecznych Magdy, z kolei w zeszłorocznej śpiewał eMDeK i nakręcono też do niej teledysk z udziałem mojej młodzieży, tak więc ta współpraca jak najbardziej się rozwija, a do tego dochodzi szczytny cel!
– Bardzo mnie cieszy tak ciepłe przyjęcie kolęd łomżyńskich – podkreśla Magda Sinoff. – Nasi wokaliści z MDK-DŚT  brali już dwukrotnie udział w tych projektach w 2013 i 2014 roku. Był to już nasz 14 koncert charytatywny i te14 lat minęło tak szybko, jakby ten pierwszy koncert był wczoraj, ale już myślimy o kolejnych!

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk

Foto:
Foto: o. Mirosław Ferenc
Foto: Magda Sinoff
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę