Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Wieści z oddziałów

19 marca przedstawiciele Oddziału Krakowskiego uczestniczyli w spotkaniu autorskim Jerzego Surwiło z Wilna, połączonym z promocją jego książki zatytułowanej „Spacerkiem z Marszałkiem po Żmudzi, Wilnie i Wileńszczyźnie”.

Spotkanie odbyło się w dniu imienin Józefa Piłsudskiego. Organizatorami byli: Komendant Naczelny Związku Legionistów Polskich, Muzeum Czynu Niepodległościowego oraz Instytut Józefa Piłsudskiego w Kraju. Wśród gości byli także przedstawiciele Związku legionistów Polskich, Związku Harcerstwa Polskiego oraz Obywatelskiego Komitetu Uczczenia Pamięci Józefa Piłsudskiego. Artystów Krakowa reprezentowała Halina Cieślińska – Brzeska (witrażystka), pochodząca z Augustowa. Obecni byli przedstawiciele towarzystw regionalnych oraz legenda „Solidarności”, Anna Walentynowicz. Uczestnicy wysłuchali m.in. fragmentu wiersza „Litwa” Kazimiery Iłłakowiczówny: Przejdę góry i przejdę rzeki Aż do topieli... Która Polskę przez wszystkie wieki Od Litwy dzieli. Przejdę łąkę i przejdę borem I szlak mój skończę Tam gdzie Litwę z Polską jezioro Na wieki łączy Na mogiłkach – jaśminy dzikie U wód niebieskich Tam śpiewają w maju słowiki Polskie... litewskie Wiele było kładek i mostów Wiele zawiodło... A ja będę za Litwę po polsku się modlić... Ewa Chętnik-Donatowicz Prezes Oddziału Krakowskiego TPZŁ

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę