Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Dni Łomży 2004

Z udziałem ordynariusza diecezji, bpa Stanisława Stefanka, wojewody podlaskiego Marka Strzalińskiego, starosty Wojciecha Kubraka w auli Ratusza 15 czerwca odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej na 586 rocznicę nadania Łomży praw miejskich.

Obecna była dyrektor naczelna Archiwów Państwowych, prof. Daria Nałęcz. Sesję otworzył staropolski hymn „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu zespołu Voci Unite. Kamil Borusiewicz zagrał na trąbce hejnał miasta. Gości witał przewodniczący RM, Jan Jarota. Prezydent Jerzy Brzeziński przypomniał najważniejsze wydarzenia w ponad 1000-letniej historii nadnarwiańskiego grodu. Dr Maciej Kozłowski z Archiwum Głównego Akt Dawnych (łomżyniak) dokonał prezentacji multimedialnej „Łomża w dokumentach archiwalnych”. „Łomżyniacy Europie” – to z kolei temat wystąpienia dr. Krzysztofa Sychowicza (też łomżyniak) z Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. O przypadającym w tym roku jubileuszu 500-lecia Katedry mówił ks. kanonik Marian Mieczkowski – proboszcz parafii Katedralnej. Bezpośrednio po zakończeniu sesji jej uczestnicy udali się do Katedry na Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych mieszkańców Łomży. Program tegorocznych Dni Łomży jest – jak zwykle – bogaty. Odbył się już Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka (TLiA), oraz Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej („Wspólnota Polska”). Rozstrzygnięta została III edycja konkursu „Spotkania z Ziemią Łomżyńską”. W Klubie Garnizonowym odbył się konkurs „Uśmiechnięte strofki” przygotowany przez Teatr Żywego Słowa „Logos”. Na stadionie miejskim zakończyła się siódma już edycja Czwartków Lekkoatletycznych. W skate parku Spółdzielni Mieszkaniowej „Perspektywa” odbył się wielki festyn „Swojsko i wesoło”. W Galerii „Pod Arkadami” promowano pierwszy tomik poezji Klubu Młodych Literatów oraz otwarto jubileuszową wystawę malarstwa Henryka Osickiego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę