Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Festiwal w rytmach humppa

Niemiecki zespół Monsters Of Humppa był gwiazdą kolejnego dnia Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. Bawarczycy zagrali w restauracji „Retro” program złożony zarówno z tradycyjnych utworów bawarskich i czeskich, jak i zaskakujących wersji popularnych przebojów i utworów rockowych w opracowaniach na instrumenty dęte, co spotkało się z entuzjastyczną reakcją zachwyconych słuchaczy. – To nasz pierwszy koncert w Łomży i jeden z pierwszych w Polsce, bo wczoraj graliśmy w Augustowie – mówi wokalistka i klarnecistka Barbara Pellkofer. – Jesteśmy zachwyceni przyjęciem w Łomży, macie fantastyczną, bardzo przyjazną i lubiącą się bawić publiczność!

Monsters Of Humppa nie zagraliby w Łomży, gdyby nie trwająca od 15 lat wszechstronna partnerska współpraca powiatu łomżyńskiego z powiatem Dingolfing –Landau, z którego pochodzi zespół. Jak podkreślał członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek kilka lat temu prawdziwą furorę zrobił tam Zespół Pieśni i Tańca „Łomża”, a teraz w ramach tej współpracy kulturalnej Łomżę odwiedzili utalentowani Bawarczycy. Muzycy zespołu Monsters Of Humppa są co prawda amatorami, niektórzy jeszcze studiują, ale wszyscy bez wyjątku są absolwentami szkoły muzycznej w Dingolfing i grają razem już od 12 lat. Umiejętności i doświadczenie przekładają się na jakość ich żywiołowych koncertów. 
Z powodu intensywnych opadów deszczu nic nie wyszło z planu koncertu plenerowego niemieckiego zespołu, ale ich żywiołowa muzyka humppa, bazująca zarówno na tradycyjnym jazzie jak i popularnych ludowych melodiach czy tańcach, równie dobrze sprawdziła się w restauracji „Retro”. 
W drugiej części koncertu muzycy zaprezentowali własne interpretacje znanych popowych i rockowych przebojów, co było ciekawym urozmaiceniem programu występu.
– Nie gramy tylko muzyki bawarskiej czy generalnie tradycyjnej – potwierdza Barbara Pellkofer. – Takich utworów mamy oczywiście najwięcej w repertuarze, ale chętnie gramy też inne, czerpiące z tradycyjnego jazzu oraz różne przeboje – w tym rockowe.
Publiczność najbardziej żywiołowo przyjęła spośród nich taneczny „Super Trouper” Abby, tu wykonany jako „Super Humpper” oraz ponadczasowy „Bohemian Rhapsody” Queen. 
– To bardzo trudne zadanie zagrać taki utwór jak „Bohemian Rhapsody”! – mówi Barbara Pellkofer. – Ale wszyscy jesteśmy muzykami, mamy nuty dla każdego instrumentu i jakoś sobie radzimy!
– Festiwal się rozwija i wszedł w nową epokę – dodaje jego organizator Jarosław Cholewicki, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. – To było coś nowego – wykorzystaliśmy tu możliwość zaproszenia po trasie kapeli bawarskiej, która wraca z Rygi i chciała pokazać się w Polsce szerszej publiczności na naszym festiwalu!

Wojciech Chamryk 
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę