Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 17 czerwca 2021 napisz DONOS@

Dużo samochodów, za duży hałas

Nawet do niemal 18 000 samochodów na dobę, z czego ponad 4 000 (do 4386) to pojazdy ciężkie, przejeżdża ulicą Wojska Polskiego w Łomży. Tak wynika z pomiarów jakie w ubiegłym roku wykonała Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku. Badania robiono aby określić jaki hałas generują samochody przejeżdżające przez Łomżę w ciągu drogo krajowej nr 61. Po raz kolejny wyszło, że dopuszczalne normy są znacząco przekroczone i to zarówno za dnia jak i nocą.

Pomiarów dokonywano w okolicach adresu Wojska Polskiego 31 czyli na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami Wojska Polskiego z ulicą Sikorskiego i z Polową. Ze względu na rodzaj zabudowy wartości dopuszczalne hałasu są wyższe niż w mniejszych miejscowościach regionu i wynosiły 68 dB (decybeli) dla pory dzienno–wieczorno–nocnej (LDWN) oraz 59 dB dla pory nocnej (LN). Okazało się, że i one zostały znacząco przekroczone. Z pomiarów WIOŚ wynika, że wartości poziomów długookresowych natężenia dźwięku w pierwszym przypadku (LDWN) wyniosła 72,4 dB, czyli była o 4,4 dB wyższa od poziomu dopuszczalnego, a w nocy (LN) 65 dB, czyli o 6 dB za dużo. Badania powtarzano sześciokrotnie w okresie od czerwca do listopada 2013 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę