Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Jubileusz „AKATU” i roztańczona łomżyńska młodzież

12 nagród zdobyli tancerze z łomżyńskiego Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” podczas XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o „Puchar Prezydenta Miasta Łomży i Starosty Łomżyńskiego”. Liczni podopieczni Magdaleny Pardo – Baczewskiej i Jacka Baczewskiego weszli też do ścisłych finałów wielu kategorii oraz awansowali do wyższych kategorii tanecznych. Wszystko to w jubileuszowym roku KTT „AKAT”, świętującego w tym roku 25-lecie, co uczczono w pierwszym dniu imprezy. – Rośnie nam nowy narybek – podkreśla Jacek Baczewski. – Starsi tancerze mają już następców w wieku 11 –15 lat i wszystko to bardzo płynnie się rozwija, następuje zmiana pokoleń gwarantująca nam kolejne sukcesy!

W tegorocznym turnieju wzięło udział ponad 800 tancerzy z całej Polski, rywalizujących w 20 kategoriach tanecznych. W sobotniej VIII Dziecięcej Gali Tanecznej zaprezentowały się pary z niższych klas sportowych w kategoriach H, G i F od niespełna 7 do powyżej 14 lat.
Były też występy dzieci z łomżyńskich przedszkoli nr 4 i 15 oraz  klas tanecznych I -III SP nr 10 zaś na zakończenie dnia odbył się taneczny finał ze specjalnie przygotowanym przez Jacka Baczewskiego układem tanecznym z udziałem dzieci i seniorów, podsumowujący 25 lecie „AKATU”. Nie obyło się też bez jubileuszowego tortu, prezentów, życzeń i gratulacji.
– Przenieśliśmy się w tym roku do Piątnicy, gdzie jest przepiękna hala o doskonałej akustyce – mówi Jarosław Cholewicki, dyrektor ROK i organizator turnieju. – Bardzo chwalebne jest to, że wszystkie trzy samorządy: marszałek województwa podlaskiego, starosta łomżyński i prezydent Łomży, partycypowały w kosztach tego turnieju, bo jest to znakomita impreza na bardzo wysokim poziomie, promująca Łomżę w całym kraju!
Potwierdziło się to w drugim dniu imprezy, kiedy o nagrody rywalizowało ponad 100 par tancerzy z całej Polski, zaś najwięcej emocji wywołała turniejowa gala, w której zaprezentowali się najstarsi tancerze wyższych kategorii C, B i A, podzieleni na grupy wiekowe 14-15 lat oraz powyżej 15 lat. Liczny udział reprezentantów gospodarzy gwarantował duże emocje, ponieważ na sali nie brakowało zagorzałych kibiców łomżyńskich tancerzy, aktywni byli też rodzice i opiekunowie uczestników turnieju z innych miast. Miłośnicy tańca nie związani emocjonalnie z kimś z uczestników też mieli powody do satysfakcji, obserwując pary wirujące po parkiecie w dystyngowanym angielskim walcu oraz tangu, czy imponujące dynamiką układów w żywiołowych tańcach latynoamerykańskich.
Szczególne powody do zadowolenia mają Zbigniew Grzeszczuk i Natalia Baczewska oraz Mateusz Krakowiecki i Aleksandra Wronowska, którzy otrzymali klasę B w stylu latin, za zajęcie III i II miejsca w tej kategorii w grupie wiekowej 14-15 lat w klasie C. Para Grzeszczuk/Baczewska zajęła też III miejsce w kategorii standard, gdzie tuż poza finałową szóstką uplasowała się para Krakowiecki/Wronowska. W tej samej kategorii wiekowej, ale w klasie B, doskonale wypadła też para Mateusz Dzwonkowski – Dagmara Brulińska, zajmując II miejsce w stylu standard i III w stylu latino. Powyżej 15 lat też nie brakowało emocji, zaś na podium z łomżyńskich tancerzy stanęli: Wiktor Możarowski i Magdalena Demianowicz (III m. w kategorii C stylu latino) oraz Piotr Łuba – Paulina Łażewska ( III m. w kategorii B stylu latino), w tej samej kategorii triumfowała zaś para Bartosz Chojnowski i Adriana Kiersztan.
– W tym roku obchodzimy jubileusz naszego Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” i bardzo mnie cieszy, że nasze pary prezentowały wysoki poziom, tym bardziej, że rywalizowały z parami, które startowały już w mistrzostwach Polski! – ocenia Magdalena Pardo-Baczewska. – Nie byłoby tego turnieju bez ogromu pracy Magdy i Jacka Baczewskich – podkreśla dyr. Cholewicki. – Mam przyjemność pracować z Jackiem od samego początku i jest on prawdziwym tytanem pracowitości i pasjonatem tańca, dlatego ma takie efekty. Wychodzi do
coraz mniejszych dzieci w przedszkolach i szkołach, najzdolniejszych i najbardziej pracowitych ściąga do KTT „AKAT” - później reprezentują oni Łomżę i odnoszą sukcesy!
Nie byłyby one możliwe i nie moglibyśmy od 18 lat organizować takiej imprezy, gdyby nie wsparcie sponsorów, za które pragnę im podziękować i zachęcić ich do dalszej współpracy!

Wojciech Chamryk

200829104429.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę