Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

BIG BIT czyli śpiewać każdy może

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do szóstej edycji Festiwalu BIG BIT. Organizowana przez Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych impreza ma wyłowić talenty wokalne i jest dla nich nie tylko okazją do rozwoju, ale często również przepustką do dalszej kariery. – Jest to szansa na to, żeby zacząć śpiewać i pokazać się w ciekawym repertuarze – mówi organizator festiwalu Bernard Karwowski. – Mamy wpływ na jego dobór, zachęcamy do poszukiwań, co sprawia, że młodzi ludzie śpiewają bardzo ciekawe piosenki, których sami by pewnie nie znaleźli. A dzieciaki słuchają chętnie przebojów i chcą je śpiewać!

Mottem tegorocznego festiwalu są słowa „Zielono mi” pochodzące z piosenki Agnieszki Osieckiej i wybrane do konkursu piosenki mają być z nim związane.
– Uczestnicy będą szukać repertuaru na zasadzie skojarzeń z tym  hasłem – wyjaśnia Bernard Karwowski. – W tym roku bawimy się kolorami – podstawą są zielone piosenki, ale może będą i inne? Jest to pretekst, który sprawia, że dzieciaki poszukują – starsze samodzielnie, młodsze z rodzicami czy paniami. To dobrze, że dzieci nie ograniczają się tylko do Natalki Kukulskiej, nie popadają w banał, wybierając i poznając wartościowy repertuar.
Do konkursu można zgłaszać się w czterech kategoriach: gimnazjalnej, szkół podstawowych klas IV – VI oraz I-III i przedszkolnej. 
– Ze względu na rosnącą ilość zgłoszeń dzieci z przedszkoli, będą one startować w osobnej kategorii – wyjaśnia Karwowski. – Były one trochę sztucznie doczepione do kategorii klas I – III i uznałem, że to jest różnica,  szczególnie pod względem warsztatowym. Zgłaszać mogą się wszyscy – nie tylko osoby śpiewające np. w szkołach czy domach kultury, ale też przygotowujące się same – tu zgłosić do festiwalu może takiego uczestnika nawet mama. Wszystkie informacje oraz karta zgłoszeniowa  znajdują się na naszej stronie internetowej: http://www.mdk.4lomza.pl/index.php?wiad=774
Termin zgłoszeń do konkursu upływa 11  czerwca. 14 czerwca o godz. 10.00 w MDK-DŚT odbędą się przesłuchania konkursowe. Tydzień później laureaci festiwalu wezmą udział w plenerowym festynie „Słoneczna estrada”, obok Studia Piosenki PopArt Bernarda Karwowskiego i gwiazdy – niespodzianki. Najlepsi z uczestników, obok zdobycia festiwalowych nagród mają też szansę na zasilenie składu PopArtu, z powodu nieuniknionej zmiany pokoleniowej.
– Bardzo uważnie przyglądamy się wszystkim uczestnikom – podkreśla Bernard Karwowski. 
– Na pewno nie można tu mówić od razu o karierze, ale można pokazać się, zaśpiewać coś fajnego, zdobyć doświadczenie i merytoryczną opiekę warsztatową. Rozwój muzyczny od najmłodszych lat jest bardzo wskazany i nie ma lepszej okazji jak taki festiwal, by go zacząć! Bo my bawimy się w odkrywanie muzyki. Były już piosenki Jacka Cygana czy Seweryna Krajewskiego, dekada lat 70., big beat – chcemy zapoznać uczestników z historią polskiej muzyki rozrywkowej, tym bardziej, że to doskonałe piosenki! 

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę