sobota, 16 lutego 2019 napisz DONOS@

The BL Blues Band z Łomży wygrywa w Puławach

Grand Prix, czyli główną nagrodę Pulavian Blues Festival, przywiózł do Łomży zespół The BL Blues Band, którego wokalistą, gitarzystą i tekściarzem jest geodeta Mariusz Brzostowski (lat 51). Łomżyńscy bluesmani rywalizowali na żywo w gronie siedmiu kapel, wyselekcjonowanych na podstawie nagrań z całej Polski, zaś gwiazdą puławskiego festiwalu był niedościgniony amerykański harmonijkarz Boo Boo Davis (lat 70) ze swoim zespołem.

Od lewej: Janusz Korsan, Sebastian Barański, Sławomir Śledziewski, Mariusz Brzostowski, Jan Mittendorp, Boo Boo Davis (pochylony), John Gerritse, Jan Yaniu Górski
Od lewej: Janusz Korsan, Sebastian Barański, Sławomir Śledziewski, Mariusz Brzostowski, Jan Mittendorp, Boo Boo Davis (pochylony), John Gerritse, Jan Yaniu Górski

Pulavian Blues Festival odbywał się w sobotę i w niedzielną noc w Klubie Smok i w Puławskim Ośrodku Kultury. Bluesmanów w konkursie oceniało jury muzyków w składzie: Bartosz Łęczycki, Zbigniew Kowalczyk i Bartłomiej Abramowicz. Nasz zwycięski pięcioosobowy The BL Blues Band wystąpił przed koncertem formacji Boo Boo Davisa, po którym dali występy Black Caffee i Magda Piskorczyk.
- Kiedy podziwiałem muzykę rewelacyjnego amerykańskiego harmonijkarza Boo Boo Davisa, gwiazdy wytwórni Black and Tan Records, dosłownie zakręciła mi się łezka w oku na wspomnienie naszego zmarłego kolegi z grupy Po Godzinach Darka Gałczyka (1966 – 2010) – mówi Mariusz Brzostowski, który przed The BL Blues Band grał właśnie z tragicznie zmarłym harmonijkarzem i gitarzystą Jarosławem Dąbkowskim. - Nie tylko na mnie, ale i na jurorach zrobiły również duże wrażenie popisy harmonijkarza Bartka Łuczyńskiego z krakowskiego zespołu Blues Driver. Zasłużenie dostał wyróżnienie, a mnie było trochę żal, że taki wirtuoz nie gra z nami.

Dobra promocja Łomży i The BL Blues Band
Niejakim pocieszeniem może być dziś po raz pierwszy podana publicznie informacja, że wyróżniony Bartek Łuczyński wystąpi ze swoją cudowną harmonijką na koncercie plenerowym w ramach warsztatów bluesowych od 21. do 24. sierpnia w Puławach.
- Łomżyniacy byli zaskoczeni werdyktem, ale wybór jurorów nie był przypadkowy, ponieważ na tle innych zespołów The BL Blues pokazał się z jak najlepszej strony – twierdzi z mocą Jolanta Ochal z Puławskiego Ośrodka Kultury, pomysłodawczyni i organizatorka Pulavian Blues Festival. - „BeeLkę”  tworzą faceci, którym już bardzo blisko jest do profesjonalizmu. Dlatego po ich występie, kiedy bardzo się spodobali i zebrali gorące owacje od naszej publiczności, narodził się pomysł, aby Łomża przybliżyła się do Puław, a Puławy do Łomży. U nas w Puławach latem w trójkącie z Kazimierzem i Nałęczowem dużo się dzieje, ze względu na bardzo dużą liczbę turystów, i myślę, że byłaby to dobra promocja Łomży i The BL Blues Band. Szlak jest w pewnym sensie przetarty, gdyż w międzynarodowych warsztatach muzycznych bierze udział świetny perkusista z Łomży Przemysław Starachowski (lat 22), który zaprzyjaźnił się serdecznie i szczęśliwie ożenił z puławską wokalistką Anną Kaptór.

Nadchodzi czas debiutanckiej płyty i Rawa Blues

Grupa The BL Blues Band powstała w październiku 2011 r. w Łomży. W jej skład wchodzą: Mariusz Brzostowski (wokal, gitara), Jan Yaniu Górski (gitara solowa), Janusz Korsan (bas), Sławomir Śledziewski (piano) i Sebastian Barański (perkusja). Podczas  Pulavian Blues Festival 2013 zespół zaprezentował trzy autorskie utwory do tekstów Mariusza Brzostowskiego: „Milcz” (muz. Jan Yaniu Górski), „Sezon na kłopoty” i „Nie jestem wart” (muzyka wspólna). Znajdą się one na przygotowywanej przez łomżyniaków debiutanckiej płycie. Czy mają jakieś inne marzenie...? Wokalista odpowiada szybko, bez wahania: - Przedostać się wreszcie przez gęste sito selekcyjne podczas eliminacji do Rawa Blues, największego festiwalu bluesowego w Polsce!

Mirosław R. Derewońko

190118031117.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę