Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

The BL Blues Band z Łomży wygrywa w Puławach

Główne zdjęcie
Od lewej: Janusz Korsan, Sebastian Barański, Sławomir Śledziewski, Mariusz Brzostowski, Jan Mittendorp, Boo Boo Davis (pochylony), John Gerritse, Jan Yaniu Górski

Grand Prix, czyli główną nagrodę Pulavian Blues Festival, przywiózł do Łomży zespół The BL Blues Band, którego wokalistą, gitarzystą i tekściarzem jest geodeta Mariusz Brzostowski (lat 51). Łomżyńscy bluesmani rywalizowali na żywo w gronie siedmiu kapel, wyselekcjonowanych na podstawie nagrań z całej Polski, zaś gwiazdą puławskiego festiwalu był niedościgniony amerykański harmonijkarz Boo Boo Davis (lat 70) ze swoim zespołem.

Pulavian Blues Festival odbywał się w sobotę i w niedzielną noc w Klubie Smok i w Puławskim Ośrodku Kultury. Bluesmanów w konkursie oceniało jury muzyków w składzie: Bartosz Łęczycki, Zbigniew Kowalczyk i Bartłomiej Abramowicz. Nasz zwycięski pięcioosobowy The BL Blues Band wystąpił przed koncertem formacji Boo Boo Davisa, po którym dali występy Black Caffee i Magda Piskorczyk.
- Kiedy podziwiałem muzykę rewelacyjnego amerykańskiego harmonijkarza Boo Boo Davisa, gwiazdy wytwórni Black and Tan Records, dosłownie zakręciła mi się łezka w oku na wspomnienie naszego zmarłego kolegi z grupy Po Godzinach Darka Gałczyka (1966 – 2010) – mówi Mariusz Brzostowski, który przed The BL Blues Band grał właśnie z tragicznie zmarłym harmonijkarzem i gitarzystą Jarosławem Dąbkowskim. - Nie tylko na mnie, ale i na jurorach zrobiły również duże wrażenie popisy harmonijkarza Bartka Łuczyńskiego z krakowskiego zespołu Blues Driver. Zasłużenie dostał wyróżnienie, a mnie było trochę żal, że taki wirtuoz nie gra z nami.

Dobra promocja Łomży i The BL Blues Band
Niejakim pocieszeniem może być dziś po raz pierwszy podana publicznie informacja, że wyróżniony Bartek Łuczyński wystąpi ze swoją cudowną harmonijką na koncercie plenerowym w ramach warsztatów bluesowych od 21. do 24. sierpnia w Puławach.
- Łomżyniacy byli zaskoczeni werdyktem, ale wybór jurorów nie był przypadkowy, ponieważ na tle innych zespołów The BL Blues pokazał się z jak najlepszej strony – twierdzi z mocą Jolanta Ochal z Puławskiego Ośrodka Kultury, pomysłodawczyni i organizatorka Pulavian Blues Festival. - „BeeLkę”  tworzą faceci, którym już bardzo blisko jest do profesjonalizmu. Dlatego po ich występie, kiedy bardzo się spodobali i zebrali gorące owacje od naszej publiczności, narodził się pomysł, aby Łomża przybliżyła się do Puław, a Puławy do Łomży. U nas w Puławach latem w trójkącie z Kazimierzem i Nałęczowem dużo się dzieje, ze względu na bardzo dużą liczbę turystów, i myślę, że byłaby to dobra promocja Łomży i The BL Blues Band. Szlak jest w pewnym sensie przetarty, gdyż w międzynarodowych warsztatach muzycznych bierze udział świetny perkusista z Łomży Przemysław Starachowski (lat 22), który zaprzyjaźnił się serdecznie i szczęśliwie ożenił z puławską wokalistką Anną Kaptór.

Nadchodzi czas debiutanckiej płyty i Rawa Blues

Grupa The BL Blues Band powstała w październiku 2011 r. w Łomży. W jej skład wchodzą: Mariusz Brzostowski (wokal, gitara), Jan Yaniu Górski (gitara solowa), Janusz Korsan (bas), Sławomir Śledziewski (piano) i Sebastian Barański (perkusja). Podczas  Pulavian Blues Festival 2013 zespół zaprezentował trzy autorskie utwory do tekstów Mariusza Brzostowskiego: „Milcz” (muz. Jan Yaniu Górski), „Sezon na kłopoty” i „Nie jestem wart” (muzyka wspólna). Znajdą się one na przygotowywanej przez łomżyniaków debiutanckiej płycie. Czy mają jakieś inne marzenie...? Wokalista odpowiada szybko, bez wahania: - Przedostać się wreszcie przez gęste sito selekcyjne podczas eliminacji do Rawa Blues, największego festiwalu bluesowego w Polsce!

Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę