Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Poetycka kraina łagodności

Główne zdjęcie
Katarzyna Dłużniewska

Czternaścioro młodych recytatorów i miłośników poezji wzięło udział w eliminacjach miejskich 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Troje z nich Katarzyna Dłużniewska, Maciej Miłosz Dmochowski i Martyna Żochowska będzie reprezentowało Łomżę w eliminacjach wojewódzkich.

Uczestnicy łomżyńskiego konkursu rywalizowali w trzech kategoriach: turnieju recytatorskim, turnieju poezji śpiewanej i turnieju teatrów jednego aktora, bo do czwartej kategorii wywiedzione ze słowa nie zgłosił się nikt. Ich umiejętności oceniało jury w składzie: Eliza Mieleszkiewicz, Bernard Karwowski i Lech Woliński. Członkowie jury podkreślali wysoki poziom, śmiałe sięganie do klasyki poezji i piosenki poetyckiej oraz zaangażowanie młodych ludzi. Ze sceny rozbrzmiewała poezja polskich laureatów Nagrody Nobla: Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza, ale także utwory Jesienina, Rimbauda, Barańczaka a nawet lokalnego poety Henryka Gały.
Turniej poezji śpiewanej zdominowały utwory z tekstami Agnieszki Osieckiej. Były też jednak wybory mniej oczywiste, jak „Zamiast” Magdy Czapińskiej, „Maria Awaria” Marii Peszek czy zaśpiewany przez Katarzynę Dłużniewską a cappella „Czarny lew” Danuty Wawiłow.
Do udziału w eliminacjach wojewódzkich konkursu, które odbędą się 28 kwietnia w białostockich Spodkach WOAK, zakwalifikowano troje uczestników eliminacji miejskich, którzy zajęli pierwsze miejsca w swych kategoriach. Organizatorzy zapowiadają jednak, że będą czynić starania o zakwalifikowanie do udziału w nich czwartej nagrodzonej osoby – Martyny Dagmary Modzelewskiej.

Wojciech Chamryk

Wyniki 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – eliminacje miejskie w Łomży:
Turniej recytatorski:
I Nagroda - Martyna Żochowska
I Nagroda – Maciej Miłosz Dmochowski
II Nagroda – Katarzyna Dłużniewska
Wyróżnienia:
Kinga Rejterada
Łukasz Drężek

Turniej poezji śpiewanej:
Nagrody:
Katarzyna Dłużniewska
Martyna Dagmara Modzelewska
Wyróżnienie:
Izabella Anna Perczyńska

Turniej teatrów jednego aktora:
Wyróżnienie:
Aleksandra Anna Przesław

200829104429.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę