Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

O prywatyzacji nic nie mówiono...

Na wczorajszym posiedzeniu Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej nie zajmowała się kwestią ewentualnej prywatyzacji spółki. Jak przekazuje Marian Mielcarek, prezes MPEC, głównym tematem posiedzenia było zatwierdzenie planu przedsiębiorstwa na 2012 rok. Na modernizacje i inwestycje w tym roku miejska spółka chce wydać łącznie 5,9 mln zł.

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta prezydent Mieczysław Czerniawski, który pełni jednocześnie jednoosobowo funkcję „właściciela” MPEC, zapowiedział, że Rada Nadzorcza spółki ma o ewentualnej prywatyzacji miejskiej spółki dyskutować już na najbliższym poniedziałkowym posiedzeniu. Wypowiedź ta była zaskoczeniem... Punkt dotyczący planów „ewentualnej” prywatyzacji ciepłowni został już wcześniej wprowadzony do planu pracy Rady Nadzorczej MPEC jako „ewentualna zasadności przekształceń” na listopad 2012 roku.
Jak mówił nam dziś prezes Mielcarek, podczas posiedzenia Rady Nadzorczej o ewentualnej prywatyzacji nie dyskutowano.
- To jest raczej temat do dyskusji dla organu właścicielskiego – mówił Marian Mielcarek.   
Głównym tematem posiedzenia Rady było zatwierdzenie przedstawionego przez zarząd planu przedsiębiorstwa na 2012 rok. Zgodnie z nim na modernizacje i inwestycje w tym roku miejska spółka chce wydać łącznie 5,9 mln zł. Gro pieniędzy będzie pochodziło z dotacji jaką spółka otrzymała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dofinansowanie przedsięwzięcia pn. „Przebudowa i modernizacja systemu przesyłu energii cieplnej na terenie miasta Łomża”. Wartość całego rozpisanego na kilka lat projektu szacowana jest na ponad 20 milionów złotych, zaś kwota dofinansowania ma wynieść grubo ponad 13 mln zł.
Przyjęty wczoraj przez Radę Nadzorczą plan działań MPEC na ten rok musi jeszcze zatwierdzić „zgromadzenie wspólników” czyli prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. Oczekuje się, że podczas tego „zgromadzenia wspólników” prezydent powoła nowego członka Rady Nadzorczej MPEC. Ostatnio zrezygnował z zasiadania w niej Jarosław Poniatowicz.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę