Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Beethoven i Mozart w Łomży

„Przeboje Klasyków” to tytuł czwartkowego koncertu Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Z łomżyńskimi muzykami rewelacyjnie zagrała Jadwiga Kotnowska – jedna z najlepszych polskich flecistek, a „Koncert na flet i orkiestrę G-dur” Wolfganga Amadeusza Mozarta należy do najwybitniejszych kompozycji autora. Dodajmy, że V Symfonia c-moll Ludwiga van Beethovena, zagrana wczoraj przez ŁOK, poprzedni raz w Łomży wykonywana była 12 lat temu.

Na koncert „Przeboje Klasyków” złożyły się utwory dwóch kompozytorów L.van Beethovena i W.A. Mozarta. Obaj należą do tzw. klasyków wiedeńskich. To oni kształtowali muzykę poważną na przełomie XVIII i XIX wieku nie tylko w Wiedniu, ale w całej Europie, a dziś te kompozycje należą do najczęściej i najchętniej granych na całym świecie.
Zarówno Mozart jak i Beethoven były cudownymi dziećmi. Grali i komponowali mając zaledwie kilka lat. Mozart zanim skończył 12 lat, w swoim dorobku artystycznym miał już trzy skomponowane opery, sześć symfonii i setki innych utworów.

Już ze względu na sam repertuar trzeci w tym sezonie artystycznym koncert ŁOK zapowiadał się rewelacyjnie. Jeśli dodamy, że w Łomży wystąpiła Jadwiga Kotnowska – jedna z najpopularniejszych i najbardziej docenianych na świecie polskich flecistek - jest laureatką siedmiu międzynarodowych konkursów muzycznych - koncert rewelacyjnym musiał być. I taki był. Publiczność gorąco oklaskiwała muzyków i wykonywane przez nich kolejne przeboje klasyków: Uwerturę "Coriolan" - L.van Beethovena, Koncert na flet i orkiestrę G-dur - W.A. Mozarta i V Symfonię c-moll – Beethovena.

Muzyków ŁOK poprowadził dyrektor orkiestry Jan Miłosz Zarzycki.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę