Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Muzeum coraz „bogatsze”...

Już ponad 29 tysięcy muzealiów liczą zbiory Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Tylko w ubiegłym roku powiększyły się one o 417 pozycji. Zdecydowana większość z nich - 316 to dary, a pozostałe 105 muzealiów zakupiono ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku i środków własnych Muzeum.

Kupowane przez łomżyńskie Muzeum eksponaty powiększyły działu sztuki i rzemiosła – jako uzupełnienia istniejących kolekcji. Wśród najcenniejszych ubiegłorocznych darów Muzeum wymienia w zapisane mu w testamencie po Jadwidze Barbarze Chylińskiej dziewięć grafik i jedną  fotografię – matki ofiarodawczyni. Są to prace autorstwa Marii Hiszpańskiej- Neumann, Konstantego Sopoćko, Stanisława Ostoi- Chrostowskiego, Mieczysława Jurgielewicza, Aleksandra Sułtana.

Jak podaje Muzeum ogólna liczba numerów inwentarzowych na koniec grudnia 2010 roku wynosiła 20786, a po tymi numerami zaewidencjonowanych było 29060 muzealiów. Ponad 1/3 z nich była już wprowadzona do komputerowej ewidencji zbiorów muzealnych czyli do systemu Musnet.

210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę