Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Nierzetelność, czy pokrętne tłumaczenie?

„Ideą wysłanego wniosku oraz ideą planowanych zmian nie jest likwidacja obecnej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży” – zapewnia Wojewoda Podlaski Maciej Żywno. - „Pismo skierowane do Ministra Edukacji Narodowej o ustanowienie siedziby ROJE w Białymstoku ma na celu wprowadzenie rozwiązania, które nie oznaczałoby utraty pracy przez kilkudziesięciu pracowników obecnego Kuratorium Oświaty w Białymstoku zajmujących się nadzorem pedagogicznym oraz ewaluacją. Pion nowej instytucji, jaką będą ROJE, zajmujący się problematyką należącą do obecnych zadań Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży nie tylko może, ale powinien zostać w Łomży, gdyż tam z kolei mieszkają pracownicy posiadający wiedzę w tej dziedzinie” - czytamy w przesłanym nam dziś oświadczeniu.

W oświadczeniu tym wojewoda zarzuca nam nierzetelność... Oto zatem opublikowana wczoraj po południu na wrotachpodlasia.pl – oficjalnej stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku – informacja podpisana przez Jolantę Gadek, rzecznika prasowego Wojewody Podlaskiego Macieja Żywno, na podstawie której powstał nasz artykuł: Wojewoda (białostocki) chce zabrać z Łomży ROJE czyli obecną OKE!

ROJE: Łomża czy Białystok?
W związku z planowanymi zmianami w prawie oświatowym dotyczącymi systemu jakości edukacji Wojewoda Podlaski Maciej Żywno zwrócił się do Katarzyny Hall, Ministra Edukacji Narodowej, z wnioskiem o ustanowienie siedziby Regionalnego Ośrodka Jakości Edukacji w Białymstoku.
W przekonaniu Wojewody Podlaskiego reforma instytucji nadzoru pedagogicznego powinna zostać przeprowadzona w spójności z istniejącym podziałem administracyjnym kraju. A w województwie podlaskim najlepszym miejscem na siedzibę regionalnego ośrodka jest Białystok. Przemawia za tym przede wszystkim położenie miasta w centrum województwa co sprawia, że do Białegostoku jest podobna odległość ze wszystkich powiatów. Infrastruktura komunikacyjna województwa jest tak ułożona, że właśnie w Białymstoku krzyżują się wszystkie najważniejsze połączenia komunikacyjne - zarówno drogowe, jak i kolejowe.
Ewentualne umiejscowienie Regionalnego Ośrodka Jakości Edukacji w Łomży spowoduje znaczne utrudnienie w dotarciu do niego interesantów z powiatów wschodnich oraz południowych naszego regionu. Kolejnym istotnym atutem przemawiającym za Białymstokiem jako siedzibą regionalnego ośrodka jest właściwa baza lokalowa. W roku poprzednim została wyremontowana elewacja obecnego Kuratorium Oświaty w Białymstoku, zaś w latach poprzednich budynek wewnątrz przeszedł generalny remont. W całości budynek ten jest pod zarządem Wojewody Podlaskiego. Kubatura budynku oraz jego położenie w centrum miasta zapewnia właściwe warunki dla funkcjonowania nowej instytucji oraz sprawną obsługę interesantów. Ponadto w Białymstoku znajduje się większość wykwalifikowanych pracowników, którzy realizują zadania w zakresie nadzoru pedagogicznego oraz ewaluacji. Białystok jako największy ośrodek akademicki w północno- wschodniej Polsce jest w stanie uzupełnić kadry niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ośrodka. Wojewoda Podlaski Maciej Żywno zwrócił się również z prośbą o poparcie jego starań do pani Barbary Kudryckiej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Jolanta Gadek
Rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego


Dlaczego w tym tekście nie ma ma nawet jednego zdania o tym, jakoby wojewoda chciał aby w Łomży też coś z ROJE (OKE) powstało?
Tajemnicą poliszynela jest natomiast to, że wczorajsze publikacje na ten temat w „białostockich mediach” (Kurier Poranny wrotapodlasia) wywołały burzę wśród łomżyńskich działaczy Platformy. Dziś ma zostać przygotowane nawet specjalne wystąpienie w tej sprawie do wojewody.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę