niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Hiszpańskie „Echa” na dobry początek sezonu...

Premierą spektaklu „Echa” w reżyserii Daniela Lovecchio z Hiszpanii Teatr Lalki i Aktora w Łomży zainauguruje w najbliższą niedzielę kolejny sezon teatralny. - To spektakl dla dzieci od lat 2 – 3 do 8 – 9. Oczywiście dzieci powinny przychodzić z rodzicami, bo wtedy odbiór jest najlepszy – mówi Jarosław Antoniuk, dyrektor łomżyńskiego teatru. W rozpoczynającym się właśnie sezonie artystycznym TLiA szykuje jeszcze dwie inne premiery. Na afisze wejdą także „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” oraz „Alicja w Krainie Czarów”.

Daniel Lovecchio, reżyser spektaklu „Echa” i  Jarosław Antoniuk, dyrektor  Teatr Lalki i Aktora w Łomży.
Daniel Lovecchio, reżyser spektaklu „Echa” i Jarosław Antoniuk, dyrektor Teatr Lalki i Aktora w Łomży.

Realizacja w łomżyńskim teatrze spektaklu przez hiszpańskiego reżysera jest efektem podpisanej w ubiegłym roku umowy o współpracy pomiędzy  Teatrem Lalki i Aktora w Łomży, a Teatrem Tyl Tyl z Madrytu. To właśnie z tego teatru jest  Daniela Lovecchio – reżyser spektaklu zainspirowanego poezją Federico Garcii Lorki, którego premiera zainauguruje nowy sezon teatralny w Łomży.
- Sztuka polega na poszukiwaniu ukrytego słowa w ciele aktora i aktorki (Eliza Mieleszkiewicz oraz Tomasz Rynkowski). On i ona przybywają jako nieznajomymi, rozmawiają w dwóch odmiennych językach, poruszając się między lustrami – opisuje Daniel Lovecchio. -  Słowo jest wyrażone za pomocą różnych instrumentów muzycznych: głosów kalimby, saksofonu, cymbałów, carillionu (dzwonów), harmonijki klawiszowej, bongosów (kubańskich bębenków), szklanych butelek wypełnionych wodą, egipskiego tamboru i sagatu. Te instrumenty przenoszą tekst Lorki w inny wymiar muzyczny, gdzie nie istnieją żadne granice – dodaje reżyser spektaklu.
- Spektakl „Echa” mieszkańcy Łomży mogli zobaczyć już podczas ostatniej edycji Festiwalu Teatralnego Walizka. Sam Lovecchio otrzymał nawet nagrodę za muzykę – przypominał podczas konferencji prasowej dyrektor Jarosław Antoniuk.
Premiera spektaklu odbędzie się w niedzielę (5 września 2010 roku) w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży o godzinie 11.00 i 16.00, ale na premierowe  pokazy można wejść tylko ze specjalnymi   zaproszeniami.

„Echa” to pierwsza w tym sezonie premiera w łomżyńskim teatrze, ale już przygotowywane są następne. Pod koniec września na afisze wejdzie spektakl pt.„Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” wg . Kornela Makuszyńskiego, w reżyserii Stanisława Ochmańskiego, a wiosną 2011 roku  „Alicja w Krainie Czarów” w reżyserii Ewy Sokół – Malaszewskiej z Warszawy.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0