Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Wystawa "Pamiątka z Polski"

Pendrive ukryty w malowanym drewnianym ptaszku, kostka Rubika z monochromatycznymi portretami sławnych Polaków, piłka futbolowa ze wzorem z łowickiej wycinanki czy też robiony przez koronczarkę pokrowiec na telefon komórkowy- to tylko niektóre pomysły na "Pamiątkę z Polski", spośród tych, które można oglądać w łomżyńskiej Galerii Sztuki Współczesnej.


Wystawione projekty to te nagrodzone spośród prawie 900, które napłynęły na ogłoszony przez Cepelię konkurs otwarty. "W konkursie chodziło przede wszystkim o to, żeby wytwory sztuki ludowej nadążały za współczesnością, a nie trafiły tylko do lamusa" - mówi kierująca galerią Karolina Skłodowska.

Przedstawione w galerii unikalne wzory wykorzystane w projektach jak najbardziej współczesnych podobają się odwiedzającym wystawę, którzy podziwiają zarówno pomysłowość projektantów, jak i estetykę przedmiotów codziennego
uśytku.

Na razie nie ma jednak możliwości zakupu wystawionych przedmiotów, ponieważ są to tylko projekty, nie produkowane masowo. Ale kto chce już teraz wybrać pamiątkę, jaką z Polski chciałby dać swoim bliskim lub znajomym z zagranicy, do połowy czerwca może to zrobić na wystawie w łomżyńskiej Galerii Sztuki Współczesnej. (lra)


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę