poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Wystawa "Pamiątka z Polski"

Pendrive ukryty w malowanym drewnianym ptaszku, kostka Rubika z monochromatycznymi portretami sławnych Polaków, piłka futbolowa ze wzorem z łowickiej wycinanki czy też robiony przez koronczarkę pokrowiec na telefon komórkowy- to tylko niektóre pomysły na "Pamiątkę z Polski", spośród tych, które można oglądać w łomżyńskiej Galerii Sztuki Współczesnej.


Wystawione projekty to te nagrodzone spośród prawie 900, które napłynęły na ogłoszony przez Cepelię konkurs otwarty. "W konkursie chodziło przede wszystkim o to, żeby wytwory sztuki ludowej nadążały za współczesnością, a nie trafiły tylko do lamusa" - mówi kierująca galerią Karolina Skłodowska.

Przedstawione w galerii unikalne wzory wykorzystane w projektach jak najbardziej współczesnych podobają się odwiedzającym wystawę, którzy podziwiają zarówno pomysłowość projektantów, jak i estetykę przedmiotów codziennego
uśytku.

Na razie nie ma jednak możliwości zakupu wystawionych przedmiotów, ponieważ są to tylko projekty, nie produkowane masowo. Ale kto chce już teraz wybrać pamiątkę, jaką z Polski chciałby dać swoim bliskim lub znajomym z zagranicy, do połowy czerwca może to zrobić na wystawie w łomżyńskiej Galerii Sztuki Współczesnej. (lra)


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0