Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

W obiektywie uchwycił „prawa człowieka”

Główne zdjęcie
Spośród 450 konkursowych fotografii jurorzy wybrali 60, pozostawiając wybór 12 najlepszych internautom. Głosować, na przykład na łomżyniaka, można do 25 listopada. (Zdjęcie pt. Mastektomia, to fotografia konkursowa Adama Gardockiego)

Fotografia autorstwa Adama Gardockiego z Łomży została zakwalifikowana do drugiego etapu konkursu Amnesty International „Prawa człowieka w obiektywie”. Zrobione kilka lat temu w Stawiskach zdjęcie przedstawia kobietę po mastektomii, poparzoną w białostockim szpitalu przez wadliwe lampy do naświetlania miejsca po odjętej piersi.

Jury, któremu przewodniczy rektor warszawskiej ASP prof. Ksawery Piwocki, ostateczną decyzję  złożyło w ręce internautów, aby wybrali finałową 12-tkę fotografii, które znajdą się w kalendarzu Amnesty International na rok 2010. „Jurorska” 60-tka zdjęć prezentowana będzie na wystawach pokonkursowych w całej Polsce.
- Tytuł mojej fotografii „Mastektomia” jest nawiązaniem do prowadzonej przez Amnesty International kampanii „Żądamy godności”, która ma na celu walkę z ubóstwem – mówi Adam Gardocki. - Jeżeli spodoba Wam się to zdjęcie, będę wdzięczny za każdy głos. Oto link do niego: http://plfoto.com/konkurs_amnesty2/index.php?p0=3&id=47
Wśród wszystkich, którzy oddadzą swój głos w finale konkursu, zostanie rozlosowanych pięć kalendarzy Amnesty International na rok 2010.

Adam Gardocki ma 27 lat. Urodził się w Kolnie, ale w Łomży mieszka od małego. Tu uczył się, a teraz pracuje i mieszka z żoną i synem. Od blisko siedmiu lat pasjonuje się fotografią, zaś jego zdjęcia znalazły uznanie. Rok temu zdobył już pierwsze miejsce w innym konkursie - Szkoły Mistrzów Fotografii.

Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę