Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Drozdowsko-łomżyński Festiwal wystartował

Koncertem pt. „Najpiękniejsza jest muzyka polska” w ogrodzie przed dworem Lutosławskich w Drozdowie zainaugurowano już XVI Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża. To największy i najpopularniejszych wśród widzów cykl koncertów muzyki klasycznej jaki rokrocznie organizowany jest w mieście i okolicy. W tym roku Jacek Szymański, dyrektor artystyczny festiwalu, na trwającą tydzień imprezę przygotował aż trzynaście koncertów. Hitem festiwalu ma być planowane na czwartek wystawienie opery Rigoletto Giuseppe Verdiego.

Melomanom muzyki klastycznej z Łomży zapewne trudno byłoby sobie wyobrazić początek lata bez tego festiwalu. Za muzykami, przede wszystkim scen wybrzeża, koncertującymi w kościołach Łomży, ale także kilku okolicznych miastach i miejscowościach, podróżują setki spragnionych żywej muzyki widzów.  Tylko wczoraj, w dniu inauguracji Festiwalu, odbyły się cztery koncerty, przy czym dwa - w Jedwabnem i Zambrowie - jeszcze przed oficjalnym otwarciem XVI Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża. Aktu otwarcia Festiwalu, na schodach Muzeum Przyrody mieszczącego się w dworze należącym niegdyś do rodziny Lutosławskich w Drozdowie, dokonał Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego.
Na koncert inaugurujący kolejną edycję Festiwalu złożyły się pieśni skomponowane przez polskich kompozytorów. Utwory Karłowicza, Moniuszki i Chopina przy akompaniamencie Anny Mikolon wykonali, dla licznie zgromadzonej w drozdowskim parku publiczności, Beata Koska i Szymon Kobyliński.
Pierwszy muzyczny dzień festiwalu zamknął wieczorny koncert na dziedzińcu Centrum Katolickiego im Jana Pawła II w parafii Krzyża Świętego w Łomży. Na koncercie pt. „Marzenie o wolności” przygotowanym w 70-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, złoży się pieśni  śpiewane przez żołnierzy i partyzantów. Tym razem  śpiewali je Beata Koska, Dariusz Wójcik i Jacek Szymański,  na fortepianie akompaniował im Andrzej Nanowski.

Dziś o godz. 18.30, w kościele p.w. Krzyża Świętego, koncert autorski braci Lipskich pt. ,,...na dwa fortepiany...”


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę