Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Czy CTGroup z Łomży zdobędzie Las Vegas w USA?!

Główne zdjęcie
Marek Kisiel

Słynne centrum kasyn w Las Vegas od ośmiu lat jest światową stolicą tańca nowoczesnego. Również w tym roku w metropolii stanu Nevada na zachodzie USA odbędą się mistrzostwa planety w stylach hip hop, locking i popping oraz breakdance. W tym ostatnim stylu łomżyniacy z CTGroup dali się już poznać jako mistrzowie świata z 2005 r. w Brunszwiku (Niemcy), zaś dwa miesiące temu zakwalifikowali się na mistrzostwa świata do Las Vegas, które będą odbywać się od 27 lipca do 2 sierpnia. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie jedno „ale” - kasa. Czy CTGroup będzie reprezentować Polskę, Łomżę i Ziemię Łomżyńską za Oceanem? Pomożecie...?

Marek Kisiel (lat 29), założyciel i tancerz Crazy Twisting Group z Łomży, informację o zakwalifikowaniu się na The World Hip Hop Dance Championships dość długo utrzymywał w tajemnicy. Dwa miesiące temu jego grupa podczas polskich kwalifikacji na mistrzostwa świata w Las Vegas wywalczyła w Poznaniu drugie miejsce, ale główni zwycięzcy turnieju kwalifikacyjnego od razu zastrzegli, że za Ocean nie polecą, bo nie zdołają zebrać funduszy na kosztowny przelot i pobyt w USA. Tymczasem organizatorzy poznańskich kwalifikacji uzależnili wypłatę głównej nagrody 5 tys. zł od zebrania przez grupę reprezentującą Polskę w Las Vegas brakującej kwoty. To około 35 tys. zł.
- O możliwości wystąpienia na mistrzostwach świata w Las Vegas nie rozgłaszaliśmy szeroko, żeby się nie ośmieszyć, gdybyśmy nie polecieli – wyjaśnia twórca istniejącej od lutego 2002 r. CTGroup, która ma wśród mnóstwa sukcesów także tytuły mistrza i wicemistrza Europy w breakdance. - I żeby nie zapeszyć... 
Na miesiąc przed mistrzostwami świata cztery firmy już podjęły decyzję, że wesprą CTGroup w wyprawie do Las Vegas. Pierwszymi hojnymi mecenasami występu w Las Vegas są: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piątnica, producent okien Sonarol z Jedwabnego, JBB z Łysych i AXO z Jeziorka. Daje to kwotę 10 tys. zł, do której prezydent Łomży Jerzy Brzeziński dorzucił z kasy miasta 5 tys. zł, a drugie tyle Roman Borawski, dyrektor Miejskiego Domu Kultury DŚT, w którym powstała i od początku trenuje CTGroup. Łącznie z wywalczoną w Poznaniu nagrodą daje to 25 tys. zł, ale ciągle brakuje ponad 10 tys. zł. Co począć w takiej sytuacji...?
Publikujemy tę informację z apelem, aby do Marka Kisiela zgłaszali się kolejni sponsorzy, którzy ambitnemu instruktorowi breakdance i jego tancerzom z CTGroup podadzą pomocną dłoń. Przecież naszym reprezentantem na mistrzostwach świata w Orleans Arena w Las Vegas może być CTGroup w składzie, m.in., Marek Kisiel, Arkadiusz Statkiewicz, Maciej Dąbrowski, Artur Listowski, Mariusz Bromirski i Krystian Glinka!
Aby spełnił się „łomżyński” American Dream, prosimy dzwonić do Marka Kisiela (501 067 211), którego Crazy Twisting Group triumfowała niedawno w „Dolinie Kreatywnej” TVP 2, a właśnie dzisiaj rywalizuje o prawo występu w programie TVN „Mam talent”. Są kreatywni i mają talent, który warto wesprzeć!

Mirosław R. Derewońko


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę