Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Młoda pianistka z Łomży nagrodzona

Aleksandra Rogińska, młoda łomżyńska pianistka, zajęła II miejsce w IX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego, którego finał odbył się w niedzielę w Łomiankach pod Warszawą. Aleksandra jest uczennicą Szkoły Muzycznej II stopnia w Łomży w klasie pani Ireny Wawrzynkowskiej.

Konkurs, w którym wzięło udział 157 uczestników z Polski, Rosji, Estonii i Białorusi, odbywał się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mogli w nim wystartować młodzi artyści w pięciu kategoriach wiekowych w przedziale od pięciu do osiemnastu lat. Honorową przewodniczącą jury była profesor Regina Smendzianka – wybitna pianistka, od ponad trzydziestu lat związana jest z Akademią Muzyczną im. Fryderyka Chopina jako pedagog, kierownik II Katedry Fortepianu i rektor Uczelni.

Tegoroczna edycja Konkursu z uwagi na fakt 160 rocznicy śmierci, a także przygotowań do światowych obchodów 200–lecia urodzin Fryderyka Chopina poświęcona była pamięci Mistrza Fryderyka, wpływu jaki wywarł na przyszłe pokolenia polskich kompozytorów, w tym na Juliusza Zarębskiego – uważanego za kontynuatora osiągnięć kompozytorskich i pianistycznych swego wielkiego poprzednika.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę