Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

SOUNDTRACK czyli trzeci Ogólnopolski Festiwal Anglojęzycznej Piosenki Filmowej i Musicalowej

- Mimo że w Łomży „kończą się tory kolejowe”, to przylatuję do Was na skrzydłach – powiedziała znakomita wokalistka i pedagog muzyczny Grażyna Łobaszewska, która przewodniczy jury III Ogólnopolskiego Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Filmowej i Musicalowej SOUNDTRACK. - Tutaj mogę posłuchać dobrej muzyki i nacieszyć się wrażliwością młodych wokalistów. Dzięki, że są!!!

Magda Sinoff rozpoczyna SOUNDTRACK
Magda Sinoff rozpoczyna SOUNDTRACK
jury konkursu
jury konkursu
Grażyna Łobaszewska
Grażyna Łobaszewska
Lora Szafran
Lora Szafran
"Poławiacze talentów" na festiwale międzynarodowe i redaktorzy programów telewizyjnych: Krystyna Piotrowska i Aleksander Pałac również gościli jako obserwatorzy w sobotnie popołudnie w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Zamierzają kilku najlepszym wokalistom przyznać swoją nagrodę – zaproszenie występu „wyżej i dalej”. Powodem ich wizyty był pierwszy etap kwalifikacji do finału SOUNDTRACK 16 młodych piosenkarek i piosenkarzy, którym z Grażyną Łobaszewską przysłuchiwali się w jury także: świetna wokalistka jazzowa Lora Szafran, muzyk i autor audycji nt. jazzu w Radiu Nadzieja 103,6 FM Mirosław Dziewa i Małgorzata Wagner, lektor języka angielskiego w Ogólnopolskiej Szkole Językowej British School. Renomowana placówka od początku zaangażowała się  w organizację festiwalu SOUNDTRACK.
- Nie zdążyłam jeszcze wejść w festiwalową atmosferę SOUNDRACK - przyznała Lora Szafran. - Póki co, poziom wykonawczy wydaje mi się niezły. Kilka osób zrobiło na mnie spore wrażenie i sama jestem ciekawa, jak dziś zakwalifikowani uczestnicy wypadną w drugim etapie w niedzielę.
Kto przeszedł, pozostaje na razie tajemnicą jurorów. Łomżę reprezentują dwie młode wokalistki: uczennica II LO Monika Szymańska i Anna Domalewska z Katolickiego Liceum.
- Bardzo bolały mnie przed występem i w trakcie śpiewu stawy, bo choruję na toksoplazmozę - wyjaśniła swoje łzy Monika, która już ósmy rok uczy się angielskiego. - Wcześniej cztery lata poznawałam rosyjski i trzy lata francuski, więc mój angielski bardzo się "zmiękczył".
Dziewczyna nie liczy na nagrody, bo śpiew to jej pasja, a festiwal jest okazją do poznania opinii profesjonalistów i nawiązania ciekawych znajomości. Niekwestionowanym faworytem Moniki został 20-letni Michał Kaczmarek z Ostrowa Wielkopolskiego, laureat festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu, studiujący w Akademii Muzycznej w Katowicach.
- Pierwszy raz jestem w tym regionie Polski – mówi chłopak. – W Łomży dobre wrażenie zrobiła na mnie czystość, tak samo jak prężnie działający Miejski Dom Kultury. Podobał mi się wczorajszy koncert zapoznawczy uczestników SOUNTRACK w Restauracji RETRO, bo panował fajny klimat bez atmosfery rywalizacji.
A konkurencja jest spora, gdyż nagrodę specjalną SOUNDTRACK w wysokości 2000 zł chce wyśpiewać, m.in., 22-letni Martynian Duczek z Warszawy, zwycięzca Festiwalu Piosenki Angielskiej Siedlce 2004. Młodzieniec studiuje stosunki międzynarodowe i budownictwo, ale istotniejsze, że kształci się wokalnie w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym. Do Łomży zaprosił mamę!
- O SOUNDTRACK powiedział mi znajomy, który startował tu wcześniej, a szczegóły poznałem z Internetu – wyjaśnia Damian. – Wyjechaliśmy autobusem z warszawskiego dworca Stadion, który wygląda jak okropna spelunka w największym mieście w Polsce. Łomżyński dworzec jest zdecydowanie ładniejszy i czystszy.     
Po raz pierwszy dzięki SOUNDTRACK, o którym dowiedział się na Festiwalu Kryształowa Nuta w Lidzbarku Warmińskim, Łomżę odwiedził też 17-letni Mariusz Opiela z Węgorzewa. Narzeka, że w grodzie nad Narwią nie ma dworca kolejowego. Podkreśla, że śpiew po angielsku rozwija umiejętność komunikowania się w tym języku, którego uczy się od pierwszej klasy podstawówki. Jurorzy oceniają i ten aspekt występu. Czy docenią Mariusza…?  
Rafał Supiński z Moniek ma 19 lat, indeks na pierwszy rok Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i nadzieję, że jurorzy w Łomży dostrzegą jego talent. Chłopak już cieszy się na niedzielne konsultacje z jurorami, po których wybrańców czeka drugi etap przesłuchań. Laureatów poznamy podczas koncertu galowego w niedzielę o godz. 17. Oprócz zwycięzców SOUNDTRACK-u wystąpi rewelacyjna Lora Szafran.

Rafał Milewski

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę