Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Grażyna Łobaszewska i Lora Szafran na SOUNDTRACK w Łomży!

- Często jeździmy na festiwale i zdobywamy nagrody, dlatego zapragnęliśmy wreszcie zaprosić do Łomży utalentowanych wokalistów z całej Polski – mówi Magda Sinoff, instruktorka Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych, który z Ogólnopolską Szkołą Języków Obcych British School zaprasza na III Ogólnopolski Festiwal Anglojęzycznej Piosenki Filmowej i Musicalowej SOUNDTRACK. - W tym roku o nagrodę specjalną w wysokości 2000 zł rywalizować będzie aż 22 solistów, którzy przyjadą tak ze Szczecina, jak i z Katowic. Łomża będzie rozśpiewana przez trzy dni już od piątku, 19 września!

Tegoroczny SOUNDTRACK zapowiada się i obficie, i smakowicie. Do tego organizatorzy na wszystkie imprezy oferują wstęp bezpłatny. Uczestników festiwalu usłyszymy na pierwszym pozakonkursowym koncercie w najbliższy piątek o godz. 19 w Restauracji RETRO przy ul. Nowogrodzkiej 157. W sobotę od godz. 12 do 15 będzie odbywał się pierwszy etap przesłuchań festiwalowych w MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3. Potem nie lada gratka czeka również miłośników dużego ekranu.  
- Chcieliśmy zwrócić uwagę na Kino Milenium, gdzie w sobotę o godz. 16 rozpocznie się projekcja słynnego melodramatu muzycznego z 2006 r. „Step up” w reż. Anne Fletcher – zachęca Magda Sinoff. - To historia chłopaka z najgorszej dzielnicy Baltimore, który spotyka utalentowaną tancerkę z dobrego domu. Tyler  z mopem w ręce wykazuje niezwykły talent taneczny, zaś Nora  proponuje mu, aby został jej partnerem w przedstawieniu dyplomowym. Zapewniam, że będzie dużo świetnej muzyki i zabawy!
Po filmie czeka nas o godz. 19 drugi koncert uczestników SOUNDTRACK w Restauracji Amnesia (ul. Sienkiewicza 10).
Młodych piosenkarzy i piosenkarki będzie oceniało profesjonalne jury: Grażyna Łobaszewska – znana wokalistka i pedagog muzyczny; Lora Szafran – wokalistka jazzowa; Mirosław Dziewa - muzyk Orkiestry Salonów Warszawy i propagator jazzu na antenie Radia Nadzieja 103,6 FM, Piotr Domalewski – młody krakowski aktor teatralny rodem z Łomży oraz Małgorzata Wagner - wykładowca języka angielskiego w British School. Jurorzy w niedzielę w godz. 11-13.30 poprowadzą w MDK-DŚT zajęcia warsztatowe i będą udzielali konsultacji  wykonawcom, wśród których już zwraca uwagę Dominika Kasprzycka, uczestniczka opolskich Debiutów 2007. Łomżę na SOUNTRACK będą reprezentowały studentka Sylwia Wejroch i uczennica II LO Monika Szymańska.  Od godz. 13 do 15 będą trwały przesłuchania uczestników, zakwalifikowanych do drugiej tury festiwalu.
Nagroda Specjalna SOUNDTRACK wynosi 2000 zł, a jej fundatorem  jest British School. Nagrodę za pierwsze miejsce w wysokości 1000 zł ufundowała Firma Informatyczna NOVUM. Wyróżnieni otrzymają nagrody rzeczowe od właścicieli  łomżyńskich firm i sklepów. Najprawdopodobniej, wzorem lat ubiegłych, będą też nagrody dodatkowe za muzykalność i za poprawność językową.
Laureatów poznamy podczas koncertu galowego w niedzielę o godz. 17.   Oprócz zwycięzców SOUNDTRACK-u wystąpi rewelacyjna Lora Szafran. Za poprowadzenie gali odpowiada Radek Bielecki z Kabaretu Neo-Nówka.

Rafał Milewski

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę