Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Jubileuszowe Muzyczne Dni

Główne zdjęcie
Dariusz Wójcik

Od preludium rozpoczął się w tym roku jubileuszowy XV festiwal Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża. W pięknej i zabytkowej scenerii tykocińskiej synagogi Darek Wójcik wystąpił z koncertem - To najlepsze miejsce na wykonanie koncertu pieśni żydowskich ze względu na swoją monumentalność, autentyczne i akustyczne miejsce – mówił artysta.

Synagoga w sobotni wieczór zebrała dość liczne grono słuchaczy. Artysta wykonał wiele pieśni żydowskich w języku yiddish, hebrajskim i polskim. Koncert powstał w wyniku mojego ogromnego zamiłowania do kultury i muzyki żydowskiej, która poznaje od kilku lat- powiedział w wywiadzie dla Radia Nadzieja Dariusz Wójcik. Artyście towarzyszyli artyście znakomici muzycy, część z nich doskonale znana festiwalowej publiczności: Marta Nanowska, Andrzej Nanowski, Wojciech Czapliński i Piotr Lemańczyk. Dla tych słuchaczy, którzy nie mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu dobra wiadomość. Koncert  „Shalom Alejchem” z tykocińskiej synagogi został zarejestrowany i zostanie wydany na płycie.

A dziś jeszcze koncert w kościele parafialnym w Jedwabnem, gdzie wystąpią Monika Fedyk-Klimaszewska, Jacek Szymański, Dariusz Wójcik i na organach Andrzej Nanowski. O godzinie 16.00 zapraszamy wszystkich chętnych na koncert otwarcia jak zwykle w Dworku Lutosławskich w Drozdowie. Z koncertem „Śladami Wielkich Polaków Jana Pawła II i Fryderyka Chopina” wystąpią Monika Fedyk-Klimaszewska, na fortepianie Maciej Gański a teksty czytać będzie Dariusz Wójcik. Koncert poświęcony jest pamięci zmarłego Mirosława Grużewskiego.
Foto: Dariusz Wójcik
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę