Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Poetyckie laury

Józefa Drozdowska, Janina Osewska i Justyna Birkos są laureatami tegorocznej, IX edycji Czerwcowego Konkursu Jednego Wiersza. Ich utwory zostały uznane za najlepsze spośród 15 zakwalifikowanych do finału.

Na konkurs, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną, z całego województwa podlaskiego napłynęło 46 niepublikowanych utworów poetyckich o dowolnej treści i formie. Z nich jury w składzie: ks. dr Jerzy Sikora (poeta, krytyk literacki, wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego) - przewodniczący, Wiesława Czartoryska (z-ca red. naczelnego Oficyny Wydawniczej Stopka) i Barbara Chojnowska (polonistka, opiekun Klubu Młodych Literatów oraz organizatorka konkursu poetyckiego im. Jana Kulki w MDK-DŚT w Łomży) wyłoniło 15 najlepszych wierszy. Ich autorzy, zebrani na finałowej uroczystości zwanej „Popołudniem Poetów”, reprezentowali m.in. Zambrów, Hajnówkę, Augustów, Białystok. Wiek uczestników był także zróżnicowany - od absolwentki gimnazjum do emeryta.

Jury postanowiło przyznać pierwszą nagrodę (w wysokości 700 zł) Józefie Drozdowskiej, bibliotekarce z Augustowa, za wiersz „Nad obrazami Bolesława Cybisa”. Dwie równorzędne drugie nagrody (w wysokości po 500 zł) otrzymały Janina Osewska, nauczycielka z Augustowa, za wiersz „Studium patrzenia na Campo dei Miracoli w Pizie” oraz Justyna Birkos, tegoroczna absolwentka gimnazjum z Tłoczek Wielkich, za wiersz „Gdybanie”. Wiersz tej ostatniej przypadł szczególnie do gustu publiczności, która przyznała mu największą liczbę głosów; autorkę  obdarzono nagrodą w postaci zestawu książek.
200829104429.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę