Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Moja Łomża...

Główne zdjęcie
Zbigniew Ciborowski, Stanisław Andruszkiewicz, Stanisław Zeszut, Wojtek Surawski, Przemysław Karwowski (fot. Adam Gardocki)

Złota rybka w szklanej kuli, zapomniany szalet miejski i katedra we mgle – rzeczy z pozoru skrajnie od siebie różne, ale łączą je dwa fakty - po pierwsze wszystkie odnoszą się do Łomży, a po drugie są na zdjęciach prezentowanych aktualnie w Galerii pod Arkadami. W piątkowy wieczór w odbył się tu wernisaż wystawy fotografii pt. „Moja Łomża”.

Autorami prezentowanych prac są członkowie Klubu Fotografii NURT - Lech Buczyński, Zbigniew Ciborowski, Przemysław Karwowski, Wojciech Surawski i Stanisław Zeszut. Wystawa pt. „Moja Łomża” jest pierwszą wystawą prac pod szyldem klubu NURT, a autorzy próbują wyzbyć się  konwencjonalnego spojrzenia na miasto. Dążą do pokazania go w sposób nowatorski, od nieznanej strony; starają się uchwycić oryginalne, pozornie niewiele znaczące szczegóły. Według słów Zbigniewa Ciborowskiego przedstawione prace „nie są oczywiście kompletnym obrazem Łomży, ale stanowią raczej mozaikę bardzo osobistego odczuwania ducha architektury, ludzi, abstrakcyjnych kompozycji detali i zdarzeń nacechowanych życzliwą ironią wynikającą z rozumienia swego miasta i jego ludzi (...)”.
Wystawa, będąca zbiorem fotograficznych impresji, może być ciekawym doświadczeniem dla mieszkańca Łomży i pozwolić spojrzeć na miasto z innej perspektywy.

SA

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę