Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Miliony z ministerstwa na łomżyńską kulturę

1 mln 670 tys zł – tyle otrzymają w tym roku placówki kultury z Łomży z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pieniądze pochodzą z programu „Mecenatu 2008”. Instytucje kultury otrzymały je na inwestycje, ale przede wszystkim na prowadzenie bieżącej działalności. Z łomżyńskich placówek najwięcej otrzymało Muzeum Północno-Mazowieckie. Na pozyskiwanie muzealiów, konserwację i remonty, poprawę infrastruktury technicznej, i obchody 60 – lecia Muzeum ministerstwo kultury przeznaczyło 450 tys zł.


300 tys zł dotacji otrzyma Łomżyńska Orkiestra Kameralna  na realizację koncertów kameralno-symfonicznych oraz edukację muzyczną dzieci i młodzieży. Dotacja w wysokości 260 tys zł wesprze Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, który ma realizować program ochrony dziedzictwa kulturowego „Wracamy do korzeni”. Należące – tak jak ROK - do powiatu łomżyńskiego Muzeum Przyrody w Drozdowie na prowadzenie nadnarwiańskich spotkań z przyrodą, historią i sztuką pozyska 250 tys zł.
Pieniądze z Mecenatu ministerstwa pomogą także Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży, która  jako ponadlokalne centrum udostępniania zbiorów bibliotecznych, informacji, upowszechniania i promocji czytelnictwa otrzyma 210 tys zł.
Ostatnią z naszych placówek na liście tych, które otrzymają pieniądze z ministerstwa jest Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Na popularyzację twórczości artystycznej pozyskała on 200 tys zł.
210305125821.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę