Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Nasza orkiestra dęta

Po latach zapowiedzi w mieście powstała Łomżyńska Orkiestra Dęta. Działa ona przy Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Już dziś gra w niej 28 osób, a kolejnych 11 ćwiczy, aby do niej dołączyć. Sceniczny debiut ŁOD miała tuż przed świętami Bożego Narodzenia, a w tym tygodniu zagrała kolejne koncerty.

Waldemar Borusiewicz dyryguje orkiestrą
Waldemar Borusiewicz dyryguje orkiestrą
Łomżyńską Orkiestrę Dętą powołał do życia Waldemar Borusiewicz. To on jest jej kierownikiem i dyrygentem, a w pracy pomaga mu syn. Wszystko póki co idzie nad podziw sprawnie.
- Decyzja o powołaniu orkiestry zapadła 7 września 2007 roku, a już 21 grudnia zagraliśmy pierwsze koncerty – mówi Borusiewicz.    
Tego dnia rano odbył się koncert kolęd dla uczniów rodzimego „Mechaniaka”, a później muzycy przygrywali podczas spotkania opłatkowego w ratuszu. To właśnie dzięki dotacji z Urzędu Miejskiego udało się wyremontować stare instrumenty, a nawet kupić kilka nowych. Orkiestra dęta swoimi występami ma uświetniać najważniejsze uroczystości miejskie. Muzycy już rozpoczęli prace nad repertuarem jaki ma zostać zaprezentowany podczas miejskich uroczystości z okazji kolejnej rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
- Ćwiczymy już nawet musztrę paradną – zdradza rąbek tajemnicy Borusiewicz. - Wówczas z orkiestrą mają wystąpić także werblistki i mażoretki, które rozpoczęły już przygotowania.
Większość muzyków orkiestry, to uczniowie miejscowej szkoły muzycznej, ale przyjść do orkiestry może każdy, kto ma smykałkę do muzyki i chęć grania w takiej orkiestrze.
210305125821.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę