Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Mocno poetyckie uderzenie na koniec Jesieni.

Główne zdjęcie
Agnieszka Osiecka

Wieczorem (o godz. 19) w sali widowiskowej ŁOK przy ul. Nowej 2 czeka nas wielkie święto nostalgicznej poezji, czarującej muzyki i kunsztu wykonawczego śpiewających aktorsko artystów. Koncert „Nie żałuję”, podczas którego 20 piosenek nieżyjącej już Agnieszki Osieckiej z muzyką Jerzego Satanowskiego zaśpiewają Ewa Błaszczyk, Barbara Dziekan, Joanna Lewandowska i Mirosław Czyżykiewicz, to gratka dla miłośników Krainy Łagodności. To siódma, ostatnia impreza tegorocznej Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej. Bilety jeszcze są...

- Lubię Łomżyńską Jesień Kulturalną - mówi na dzień przed finałowym koncertem piosenek Agnieszki Osieckiej dyr. Roman Borawski z Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych, który jest od kilkunastu lat organizatorem jednej z najwartościowszych artystycznie serii imprez w naszym regionie, czyli Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej. -
- Na ten czas porzucam logikę menedżera, myślącego, żeby impreza „zwróciła się” finansowo, i razem z instruktorami MDK-DŚT udaję się w rejony sztuki ambitnej, mniej popowej, bardziej skupionej i poetyckiej.

Dzięki temu i my udaliśmy się już z setkami wyczekujących na jesienne wydarzenia kulturalne słuchaczy i widzów, żeby wzruszać się i zachwycać urodą świata zaklętego w dziełach sztuki. Nasze serca podbiła Żanna Biczewska, która z akompaniującym na gitarze poetą Giennadijem Ponomariowem zainaugurowała Jesień 24 października w Auli im. Hanki Bielickiej. Liryczne rosyjskie romanse i ballady współgrały z klimatem łomżyńskiego cmentarza w fotografii Stanisława Andruszkiewicza podczas wernisażu w Galerii Pod Arkadami (26.10). Energetyczny wdzięk młodości wniósł rockowy koncert zespołu Pustki w Klubie PopArt (26.10). Wspominaliśmy barda "Solidarności" i piewcę tragicznej historii Polski Jacka Kaczmarskiego z jego córką Patrycją i Trio Łódzko-Chojnowskim (Klub PopArt, 3.11). Zwiedzaliśmy zaczarowany świat dźwięków z całego świata z Kubą Badachem i The Globetrotters (PopArt, 10.11). Poznaliśmy prace fotograficzne ośmiorga laureatów Doliny Kreatywnej TVP2 z cyklu konkursów "Czego szuka młoda sztuka" (GPA, 16.11). W tydzień później Ruch (bo należał do) Aktywnej Młodzieży pod wodzą Michała Ciołka z I LO odsłonił nam kreatywność młodych łomżyniaków serią gier miejskich i koncertów, m.in. łomżyńskiej Holy Water Bernarda Krasuskiego z rewelacyjnym harmonijkarzem Dariuszem Gałczykiem, którego młodszy, 19-letni syn Piotr święci triumfy w telewizyjnym "You can dance" (MDK-DŚT, 24.11). A na finał nieodżałowana Agnieszka Osiecka! W piątek bilety będą w przedsprzedaży (25 zł) w MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3 i w Galerii Pod Arkadami przy Starym Rynku.

- W imieniu organizatorów i zapewne uczestników Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej dziękuję naszemu niezawodnemu mecenasowi, Browarowi Łomża, bez którego wsparcia nie zdołalibyśmy tak ambitnie pomyślanego przedsięwzięcia przeprowadzić - mówi z wdzięcznością dyr. Borawski. - Propagować sztukę wysoką pomogło nam już tradycyjnie kilka mediów, rozumiejących, że w dobie uniformizacji i spłycenia gustów kultura jest priorytetem.

Mirosław R. Derewońko
210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę