Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

W środę zaczyna się Jesień...

Główne zdjęcie
Żanna Biczewska

Koncertem Żanny Biczewskiej startuje tegoroczna edycja Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej. Imprezę od kilkunastu już lat organizuje Miejski Dom Kultur – Dom Środowisk Twórczych. Łomżyńska Jesień Kulturalna jest przedsięwzięciem ambitnym. Tu nie liczy się ilość lecz jakość... Żanna Biczewska to wielka postać rosyjskiej muzyki. Mick Jagger powiedział o niej, że jest wysepką prawdziwej, wiecznej sztuki w oceanie współczesnej muzyki.

Łomżyńska Jesień Kulturalna w tym roku to nieco ponad miesięczny blok koncertów, spektakli, wystaw itp. prezentujący kulturę na najwyższym poziomie. Rozpoczyna go koncert niepowtarzalnej Żanny Biczewskiej. Artystka z wielkim powodzeniem występowała na największych światowych scenach m.in. w paryskiej „Olimpii”, nowojorskiej „Madison Square Garden” czy w operze w Sydney.  W jej repertuarze znajdują się narodowe romanse rosyjskie, ballady ludowe, utwory autorskie, m.in.: Bradiaga, Cziornyj woron, Matuszka, Razłuka, Wiecziernij zwon i wiele innych. Łomżanie będą mieli niepowtarzalną okazje usłyszeć Biczewską na żywo. Koncert odbędzie się w środowy wieczór (24 października) w sali widowiskowej II LO przy Placu Kościuszki.

To nie jedyny hit tegorocznej Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej, która będzie rwała aż do końca listopada. W tym roku w ramach Zaduszek Muzycznych wspominany będzie Jacek Kaczmarski, a jego piosenki wykona zespół Trio Łódzko-Chojnowskie. Będzie także koncert jazzowy zespołu THE GLOBETROTTERS i na zakończenie koncert piosenek Agnieszki Osieckiej.

Program Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej 2007

210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę