Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Golec uOrkiestra na Święcie Chleba

Kto nie zdążył na pikniku parafialnym w Piątnicy spróbować wiejskiego chleba, ten niech co tchu gna w niedzielę do Ciechanowca, gdzie w Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka odbędzie się jedyna w Podlaskiem impreza folklorystyczna gromadząca nawet 15 tysięcy widzów! A dlaczego aż tylu ludzi ściąga do Ciechanowca....?

Wszystko, jak tradycja każe, rozpocznie uroczyste otwarcie święta, poprzedzone mszą św. o godz. 10 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. W samo południe na terenie muzeum  będziemy uczestniczyć w obrzędach dożynkowych, podpatrywać twórców ludowego rękodzieła, próbować tradycyjnych smakołyków w tym, oczywiście, swojskiego chleba i pysznych wypieków.
O godz. 13 na łące przy studni zobaczymy obrzęd święcenia zwierząt. Ceremonia dożynkowa rozpocznie się o godz. 13.30 wyjazdem orszaku żniwnego z zagrody przy studni na pole przy wiatraku. A tu m.in. pokaz żęcia i koszenia zboża, omłoty zboża młockarnią i widowiskowe oborywanie przepiórki czy pokaz pieczenia chleba w piecu. Nie wiedzą Państwo, co to "oborywanie" przepiórki?
Od godz. 16 w Ciechanowcu rozrywka zupełnie innego rodzaju: mniej kształcąca i sycąca, ale dla wielu warta przeżycia - Studio Lato Radia Białystok. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Golec uOrkiestra!

MRD
210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę