Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Gimnazjalisci recytowali wiersze ks. Jana Twardowskiego i Papieża

Główne zdjęcie
Laureaci i jurorzy

Mateusz Prokopiuk z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży zwyciężył w II Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim "Poeta w sutannie". Jurorzy nie mieli wątpliwości, ze to właśnie on powinien zdobyć pierwszą nagrodę za recytację tekstów Karola Wojtyły "Szymon z Syreny" i Jana Pawła II "Prasakrament". Drugie miejsce zajęła Alicja Gardocka z PG nr 8, a trzecie - Patrycja Łebkowska z PG nr 3, które bardzo sprawnie zorganizowało finał konkursu, towarzyszącego XIII Dniom Kultury Chrześcijańskiej. Wyróżnienia zdobyły Ewa Obiedzińska z PG nr 6 i Marta Borawszka z Gimnazjum w Jedwabnem.

Wicedyrektor PG nr 3 Maciej Listowski dziękuje nauczycielom, którzy przygotowywali do konkursu recytatorów
Wicedyrektor PG nr 3 Maciej Listowski dziękuje nauczycielom, którzy przygotowywali do konkursu recytatorów
Wojciech Kowalik, Maciej Listowski, Mateusz Prokopiuk i Jacek Nowakowski
Wojciech Kowalik, Maciej Listowski, Mateusz Prokopiuk i Jacek Nowakowski
Zespół wokalny PG nr 3
Zespół wokalny PG nr 3
Ks. Jarosław Kotowski wśród laureatek.
Ks. Jarosław Kotowski wśród laureatek.

Wśród ulubionych poetów młodzieży znaleźli się m.in. ks. Jan Twardowski, ks. bp Ignacy Krasicki, ks. Janusz Pasierb i związany z Łomżą ks. Jerzy Sikora. Oczywiście w repertuarze nie mogło zabraknąć poezji ks. Karola Wojtyły i Papieża Jana Pawła II.
"Kto nie ma odwagi, jest jak ptak, który zgubił swoje skrzydła" - to motto Phila Bosmansa towarzyszyło poetyckim deklamacjom. Centralna część sali gimnastycznej zamieniła się w bliski sercu pejzaż "pól malowanych zbożem rozmaitem", nad którym unosiły się białoskrzydłe ptaki.
Konkurs sprawną organizację zawdzięczał nauczycielkom PG nr 3: Elwirze Rudzkiej, Katarzynie Duchnowskiej i Iwonie Listowskiej. Zanim uczestnicy przystąpili do zmagań, obejrzeli spektakl pt. "Miej odwagę", poświęcony patronowi Diecezji Łomżyńskiej św. Andrzejowi Boboli. Jury w składzie: przew. ks. Jarosław Kotowski, polonistka Hanna Kordal i aktorzy Zdzisław Rej oraz Tomasz Rynkowski zastanawiało się, komu przyznać laury, zaś widzowie słuchali koncertu piosenki religijnej, przygotowanego przez zespół wokalny PG nr 3 pod kierunkiem nauczyciela sztuki Andrzeja Piotrowskiego. Wśród gości honorowych był m.in. organizator XII DKCh, ks. Marek Dembiński.
- Gratuluję laureatom i dziękuję wszystkim, którzy przygotowali ich do konkursu - podsumował ks. Jarosław Kotowski. - Przypomnieliście nam, że poeci religijni to ludzie niezwykłej radości.
Mirosław R. Derewońko

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę