Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Teatralne 20 lat...

Teatr Lalki i Aktora w Łomży przygotowuje się do obchodów jubileusz dwudziestolecia istnienia. Świętował będzie go już za tydzień (31 marca). Na specjalny wieczór jubileuszowych zaplanowano m.in. premiera sztuki Czechowa pt. „Mewa” w reżyserii Wiesława Hejno. Choć łomżyński teatr dotychczas przygotowywał przedstawienia głównie z myślą o dzieciach jubileuszowa premiera to spektakl dla dorosłych. Do tej pory Teatr Lalki i Aktora w Łomży zrealizował 46 premier. Każdego roku wystawia około 250 spektakli, które ogląda średnio 30 tysięcy widzów.

Teatr Lalki i Aktora w Łomży działalność zainaugurował w sezonie teatralnym 1987/88, zaś pierwsza premiera ”Bajki Pana Brzechwy” miała miejsce 22.12.1987r. Pomysłodawca teatru i pierwszym jego dyrektorem był poeta Henryk Gała. Po nim „pałeczkę” przejął Zbigniew Głowacki, a od 1994r. dyrektorem naczelnym i artystycznym jest Jarosław Antoniuk.

Początkowo teatr mieścił się przy ul. Sadowej 12, od 2002r. dysponuje nowoczesnym budynkiem teatralnym przy placu Niepodległości 14,  z widownią na 120 osób, bez barier architektonicznych, doskonale wyposażonym, spełniającym wysokie standardy.
 
Teatr Lalki i Aktora w Łomży otwarty jest na współpracę międzynarodową. W ciągu ostatniego 20-lecia odbył wiele artystycznych podróży występując gościnnie, a także uczestnicząc w prestiżowych festiwalach i zdobywając laury w kraju i za granicą. Od początku istnienia organizuje też Międzynarodowy Festiwal Teatralny WALIZKA /najbliższa edycja odbędzie się w dniach 29 maja – 1 czerwca 2007r./

Program jubileuszu poza premierą sztuki Antoni Czechow „Mewa” – reż. Wiesław Hejno (spektakl dla dorosłych); obejmuje także promocje wydawnictwa jubileuszowego „20 lat teatru” i wieczór jubileuszowy podczas którego odbędzie się prezentacja filmu „Teatr z nadziejami”.

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę