Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 31 maja 2020 napisz DONOS@

Pracownicy oddziału zakaźnego proszą o wsparcie

cz pon, 19 listopada 2007 06:55

Oddział zakaźny z pododdziałem dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Łomży będzie zlikwidowanyy. W specjalnym apelu przesłanym do naszej redakcji apelują do mieszkańców o pomoc i wsparcie.

Bezpłatne badania profilaktyczne chorób układu krążenia

cz cz, 15 listopada 2007 22:58

Choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. W 2001 roku choroby te były przyczyną zgonu ponad 173 tysięcy osób w naszym kraju. Niewłaściwe odżywianie się, mała aktywność ruchowa, palenie papierosów, picie alkoholu, stres i wywołane przez nie zmiany w organizmie człowieka to czynniki ryzyka, które znacznie zwiększają szansę na zachorowanie. Chorobom układu krążenia można jednak zapobiegać. Wystarczy wiedzieć jak, a temu właśnie mają służyć badania profilaktyczne. Teraz na Makowej są one bezpłatne.

Łomżyńscy diabetycy maszerowali po zdrowie

Foto: Łomżyńscy diabetycy maszerowali po zdrowie
cz śr, 14 listopada 2007 12:25

Około 80 osób – łomżyńskich diabetyków – wzięło udział w pikiecie i marszu wokół starego Rynku w Łomży. Chorzy na cukrzycę w ten sposób domagali się opracowania lokalnej polityki zdrowotnej mającej na celu intensyfikację działań zmierzających do zapobiegania, a także leczenia i opieki nad pacjentami z cukrzycą. Dziś przypada Światowy Dzień Cukrzycy, który został ustanowiony w kolejną rocznicę odkrycia insuliny.

Apelują do NFZ o rozwagę

cz cz, 11 października 2007 13:26

Zaproponowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia zasady finansowania szpitali z terenu województwa podlaskiego mogą „spowodować pogorszenie dostępności i jakości świadczeń zdrowotnych”. Do takich wniosków doszli zarząd województwa, starostowie tutejszych powiatów i rektor Akademii Medycznej w Białymstoku. Wspólnie wysłali od NFZ specjalne stanowisko w którym apelują „o ponowne przeanalizowanie zasad kontraktowania i rozliczania świadczeń zdrowotnych w 2008 r” i opracowanie nowych by zapewniały one „nie tylko optymalne funkcjonowanie zakładów opieki zdrowotnej, ale również byłby gwarancją zabezpieczenia mieszkańcom województwa podlaskiego świadczeń zdrowotnych na odpowiednim poziomie jakości i dostępności”.

NFZ chce oszczędzać na leczeniu w szpitalach

cz śr, 10 października 2007 09:11

Szpitale biją na alarm. Propozycje kontraktów Narodowego Funduszu Zdrowia na przyszły rok są znacznie poniżej potrzeb i oczekiwań. Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży podlaski oddział NFZ zaproponował na przyszły rok o kilka milionów złotych mniej pieniędzy niż zakładał kontrakt podpisany na początku tego roku.

Szpital liczy straty...

Foto: Szpital liczy straty...
cz pon, 01 października 2007 11:55

„W tym roku w wyniku przede wszystkim protestu lekarzy łomżyński szpital stracił już ponad 5 mln zł” – oceniał dyrektor placówki Marian Jaszewski. Gro tych strat zostało”wypracowanych” w maju i czerwcu gdy przez 40 dni lekarze prowadzili strajk, a przez ten czas szpital pracował jak na ostrym dyżurze. Straty jednak powstały także we wrześniu, gdy szpitalowi udało się wypracować niewiele ponad 80% zakontraktowanych z Narodowym Funduszem Zdrowia usług.

Koniec problemów szpitala. Lekarze i dyrektor podpisali porozumienie

Foto: Koniec problemów szpitala. Lekarze i dyrektor p...
cz nie, 30 września 2007 15:32

Po ponad trzech godzinach negocjacji w łomżyńskim szpitalu podpisano porozumienie definitywnie kończące protest lekarzy. Od jutra wszyscy lekarze, którzy złożyli wypowiedzenia z pracy mają normalnie pracować, tym samym zażegnano groźbę likwidacji oddziałów i m.in. ewakuacji noworodków. Lekarze otrzymali podwyżki po 800 zł brutto do wynagrodzenia zasadniczego począwszy od 1 października i zapewnienie, że dyrekcja szpitala będzie dążyła aby do 2010 roku pobory lekarzy z drugim stopniem specjalizacji wzrosły do trzykrotności średniej krajowej. - Kadry do 23.30 będą przyjmowały wnioski o wycofanie wypowiedzeń lekarskich, a przed samą północą ja te wszystkie wnioski podpiszę - zapewniał lekarzy dyrektor szpitala Marian Jaszewski.

Demonstrują w obronie szpitala

Foto: Demonstrują w obronie szpitala
cz so, 29 września 2007 09:21

Kilkuset innych niż lekarze pracowników łomżyńskiego szpitala ponownie demonstrowało przed budynkiem placówki. Tak jak wczoraj pielęgniarki, położne, pracownicy administracji i obsługi technicznej Wojewódzkiego Szpitala w Łomży domagali się aby lekarze ustąpili z wygórowanych roszczeń finansowych, które mogą doprowadzić likwidacji szpitalnych oddziałów i masowych zwolnień z pracy. Demonstrujący wieźli taczkę z kukłą przewodniczącego komitetu strajkowego lekarzy.

Odchodzą lekarze, prace stracą setki

Foto: Odchodzą lekarze, prace stracą setki
cz pt, 28 września 2007 16:38

- Zaczynamy się rozglądać się za inna pracą – tak mówił dr Leszek Kołakowski wychodząc w piątek po pracy z łomżyńskiego szpitala. Rano przed szpitalem odbyła się demonstracja kilkuset pielęgniarek, pracowników technicznych i administracji szpitala. Domagali się aby lekarze zrezygnowali ze swoich roszczeń... i przystąpili do prawdziwych negocjacji. Po południu lekarze spotkali się jeszcze z wicemarszałkiem Markiem Olbrysiem i wiceministrem MSWiA Jarosławem Zielińskim, ale nic to nie dało. - Prosili nas abyśmy wrócili do pracy, ale żadnej nowej propozycji nie przedstawili – mówi dr Kołakowski. - Odnoszę wrażenie, że byli w szpitalu przy okazji, bo przyjechali do Łomży na otwarcie Urzędu Celnego - dodaje.

Głośna demonstracja pracowników szpitala

Foto: Głośna demonstracja pracowników szpitala
cz pt, 28 września 2007 09:05

„Lekarze strajkują, pielęgniarki głodują”, „Lekarze nie lubią chorych, ale lubią kasę”, „Nasze drogi się rozeszły” - takie hasła widnieją na transparentach, z którymi rano demonstrowali pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Wyszli przed szpital, aby zaprotestować przeciwko zamykaniu szpitalnych oddziałów za co ich zdaniem są odpowiedzialni są lekarze stawiając wygórowane żądania finansowe.

„Wygaszanie” oddziałów i ewakuacja

cz pt, 28 września 2007 06:10

Dwa oddziały Szpitala Wojewódzkiego w Łomży zostaną w poniedziałek czasowo zamknięte, a na znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji oddziale noworodkowym pracować będą od 1 października lekarze wolontariusze - poinformował dyrektor szpitala Marian Jaszewski. To reakcja na decyzję strajkujących lekarzy, którzy w czwartek nie zgodzili się na warunki finansowe zaproponowane przez samorząd województwa. Jeśli nie dojdzie do porozumienia samorządu województwa ze strajkującymi lekarzami, 1 października do pracy w szpitalu wojewódzkim w Łomży może nie przyjść ok. 90 lekarzy, którzy kilka miesięcy temu złożyli wypowiedzenia.

Pomóżcie nam - apelują do łomżan pracownicy szpitala

Foto: Pomóżcie nam - apelują do łomżan pracownicy szp...
cz cz, 27 września 2007 16:39

Pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży apelują do społeczeństwa miasta Łomży i okolic o pomoc i poparcie w utrzymaniu szpitala w dotychczasowej formie. "Bądźcie z nami 28.09.07 o godz. 8:00 pod budynkiem Szpitala Wojewódzkiego. Pokażcie, że los szpitala nie jest nam obojętny" - piszą w liście otwartym do mieszkańców Łomży.

Lekarze z Łomży i Suwałk razem ...zwiększają żądania

Foto: Lekarze z Łomży i Suwałk razem ...zwiększają żą...
cz cz, 27 września 2007 13:27

W samo południe łomżyńscy lekarze spotkali się, aby uzgodnić stanowisko w sprawie propozycji dalszej pracy w szpitalu. Jak powiedział nam po spotkaniu przewodniczący komitetu strajkowego, dr Leszek Kołakowski, lekarze nie zaakceptowali propozycji marszałka województwa. Zaznaczył, że teraz lekarze z Łomży negocjacje będą prowadzić wspólnie ze szpitalem w Suwałkach. Zmianie uległy też żądania lekarzy. Będą one takie jakie suwalskich medyków - chcą 1 tysiąca złotych podwyżki w tym roku i włączenie jej do dochodów zasadniczych, a w przyszłym żądają wzrostu płac do 1,6 średniej krajowej. - Do 2010 roku nasze płace powinny wzrosnąć do 3 średnich krajowych – mówi szef komitetu strajkowego łomżyńskich lekarzy. - Podkreśla, że jeżeli ich postulaty nie zostaną spełnione, od poniedziałku nie będą już lekarzami tego szpitala.

Oszukani lekarze odrzucają propozycję marszałka

Foto: Oszukani lekarze odrzucają propozycję marszałka
cz cz, 27 września 2007 10:13

Komitet strajkowy lekarzy z łomżyńskiego szpitala odrzuca wczorajszą propozycję marszałka województwa podlaskiego dotycząca warunków wzrostu ich wynagrodzeń. Tym samym bardzo realne staje sie, że od poniedziałku z pracy w łomżyńskim szpitalu odejdzie ponad połowa lekarzy. Jak podkreśla dr Leszek Kołakowski szef komitetu strajkowego lekarzy propozycja marszałka Dariusza Piontkowskiego była zdecydowanie gorsza od tego co obiecał im we wtorek wicemarszałek odpowiedzialny za zdrowie Marek Olbryś.

Nie powiódł się konkurs na świadczenie usług medycznych w łomżyńskim szpitalu.

cz śr, 26 września 2007 16:58

Mimo, że ogłoszenie było dostępne w prasie ogólnopolskiej i internecie, wpłynęła tylko jedna oferta od lekarza z Białegostoku. Jak się nieoficjalnie dowiedziało Polskie Radio Białystok lekarze z dwóch oddziałów łomżyńskiego szpitala mieli przygotowane oferty. W związku z wczorajszymi deklaracjami wicemarszałka Marka Olbrysia i szansą na porozumienie nie złożyli ich jednak w przewidzianym w konkursie terminie.

Marszałek daje lekarzom mniej niż obiecał wicemarszłek!?

Foto: Marszałek daje lekarzom mniej niż obiecał wicem...
cz śr, 26 września 2007 14:36

Po zakończeniu rozmów władz województwa podlaskiego z przedstawicielami strajkujących w Łomży lekarzy jest szansa na zakończenie protestu w tym szpitalu – podano na oficjalnej internetowej stronie samorządu województwa podlaskiego. Z opublikowanej informacji wynika, że propozycja władz województwa przedstawiona łomżyńskim lekarzom wynosi 800 zł brutto w tym roku, a od przyszłego roku dodatek ten wszedłby w do pensji zasadniczej. Nie ma natomiast mowy o przedstawionej wczoraj przez wicemarszałka Marka Olbrysia propozycji by w przyszłym roku wzrost wyniósł 1,7 średniej krajowej ok. 1860 zł brutto. - Ciężko było nam uwierzyć w tę propozycję - komentuje dr Leszek Kołakowski szefujący komitetowi strajkowemu lekarzy.

„+ 30 zł” wystarczy, ale potrzebne są jeszcze gwarancje

Foto: „+ 30 zł” wystarczy, ale po...
cz wt, 25 września 2007 13:31

Czyżby przełamany impas w łomżyńskim szpitalu? Lekarze godzą się na zaproponowane przez wicemarszałka Marka Olbrysia 800 zł brutto podwyżki w tym roku roku i podwyżki o 1,7 średniej krajowej w przyszłym. By wycofać złożone wypowiedzenia umów o pracę żądają jeszcze gwarancji od władz województwa, że zobowiązania te zostaną dotrzymane. Spotkanie łomżyńskich lekarzy z zarządem województwa ma odbyć się jutro lub w czwartek w Białymstoku. Póki co nie będzie ewakuacji oddziału noworodków. Niepewny jest natomiast los dyrektora szpitala...

Dramatyczna sytuacja w łomżyńskim szpitalu - oddział zakaźny będzie wygaszony

cz pon, 24 września 2007 13:33

Przyjmowanie pacjentów na oddział zakaźny łomżyńskiego szpitala jest od dzisiaj wstrzymane, jutro zapadnie decyzja co dalej z noworodkowym. Według informacji ordynator Marii Wilińskiej zamknięcie oddziału to konieczność ewakuacji dwunastu noworodków w tym czterech o masie ciała poniżej kilograma. Dzisiaj lekarze z oddziału noworodkowego spotykają się z komitetem strajkowym. Dlatego decyzja o ewentualnym wygaszeniu i ewakuacji dzieci zapadnie dopiero jutro. Ale jest to ostateczny termin, żeby zdążyć przetransportować małych pacjentów mówi dyrektor szpitala, Marian Jaszewski. Dzieci trafiłyby do PSK i Szpitala Położniczo-Ginekologicznego w Białymstoku.

Napięcie w szpitalu

cz pon, 24 września 2007 09:47

Lekarze z oddziału chorób płuc i gruźlicy wycofali wypowiedzenia z pracy – poinformował o tym dyrektor łomżyńskiego szpitala Marian Jaszewski. Tym samym w tej chwili ewentualna ewakuacja groziłaby tylko trzem szpitalnym oddziałom: noworodkowemu z poddziałem intensywnej opieki noworodka, chorób zakaźnych i neurologii. Dodajmy, że w dalszym ciągu w sekretariacie szpitala leży ponad 80 wypowiedzeń umów o pracę złożonych przez lekarzy. Oznacza to, że z pracy chce odejść jeszcze blisko połowa wszystkich pracujący tu lekarzy.

Przyjęcia do szpitala w Łomży nie zostały wstrzymane

cz pt, 21 września 2007 16:30

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Łomży nie wstrzymał dziś przyjęć pacjentów. Miał to być pierwszy krok do zawieszenia działalności niektórych oddziałów, gdyby przed końcem września nie udało się porozumieć z lekarzami, którzy kilka miesięcy temu złożyli wypowiedzenia umów o pracę. Dyrektor decyzję odłożył do poniedziałku, bo wciąż liczy na to, że więcej lekarzy będzie wycofywać wypowiedzenia. Zaznaczył, że w czwartek zrobiło to dziesięciu lekarzy.

« · «« · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę