Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dwie osoby zakażone w łomżyńskim szpitalu

Główne zdjęcie
Mierzenie temperatury przy wejściu do szpitala

- W dniu dzisiejszym w szpitalu przebywa 98 pacjentów. W tym na oddziałach jednoimiennych są 3 osoby, a 2 z nich, to potwierdzone dodatnie przypadki zakażenia koronawirsuem – podaje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Od dwóch tygodni szpital jest częściowo „odmrażany”, po tym gdy trzy miesiące temu został przekształcony przez wojewodę podlaskiego w jednoimienny szpital zakaźny tylko dla osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

W drugiej połowie maja wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski zmienił swoją marcową decyzję zwalniając z jednoimienności wszystkie poradnie, pracownie, zakłady i większość szpitalnych oddziałów. Tylko dla pacjentów zakażonych koronawirusem zostały wydzielone oddziały: nefrologiczny ze stacją dializ, noworodków i wcześniaków, ginekologiczno-położniczy, neurologiczny, płucny, okulistyczny i zakaźny.
- Oddziały jednoimienne pracują bez zmian - przekazuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży wskazując, że dziś w nich leczonych w sumie trzech pacjentów. Dwóch z nich ma potwierdzonego koronawirsua, a trzeci oczekuje na wyniki badań. Jeśli badania nie potwierdzą zakażenia, będzie musiał opuścić oddział jednoimienny. 

Powoli wraca praca na oddziałach zwolnionych z jednoimienności. Te realizują jednak tylko przyjęcia pilne i planowe. Jak podaje Jolanta Gryc od ubiegłego poniedziałku, gdy wznowiono przyjęcia na „domrożone” szpitalne oddziały, do szpitala przyjęto ponad 100 pacjentów i udzielono około 200 porad w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. - Trwają przyjęcia i przygotowania umówionych pacjentów do przyjęć planowych. Ustalanie terminów odbywa się według harmonogramu zgodnie z zobowiązującą listą oczekujących – tłumaczy pełnomocnik dyrektora szpitala zaznaczając, że w takim wypadku personel szpitala kontaktuje się telefonicznie z pacjentem. 

Najwcześniej, 1 czerwca w łomżyńskim szpitalu ruszyły poradnie specjalistyczne. Do dziś zrealizowano w nich łącznie ponad dwa i pół tysiąca porad oraz ok. 520 zabiegów w poradni rehabilitacji. 
- Pacjenci pierwszorazowi zgodnie z listą oczekujących personel szpitala informuje telefonicznie o terminach wizyt – tłumaczy Gryc. - Pacjenci kontynuujący leczenie powinni skontaktować się telefonicznie z rejestracją danej poradni, aby  ustalić nowy termin wizyty lub skorzystać z teleporady.

Do szpitala w Łomży póki co wpuszczani są wyłącznie, za wyjątkiem SOR, pacjenci umówieni na wizytę. Przy drzwiach wejściowych sprawdzana jest lista umówionych pacjentów, a każdy wchodzący na tren szpitala ma mierzoną temperaturę ciała, aby wychwycić ewentualne osoby zakażone koronawirusem. 
Jolanta Gryc podkreśla, że pacjenci powinni zgłaszać się na swoje wizyty w szpitalu o określonej godzinie i zachowywać bezpieczne odległości, nie gromadząc się niepotrzebnie przy wejściu do szpitala. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę