Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 20 września 2020 napisz DONOS@

Duże zainteresowanie szkoleniami „Autyzm – co dalej?”

Foto: Duże zainteresowanie szkoleniami „Autyzm – co d...
cz pon, 10 czerwca 2013 16:23

- W ostatnich latach zmieniło się podejście naukowców i praktyków do autyzmu, który postrzegano jako chorobę mózgu, gdy jest to również choroba ciała – mówi Ewa Sznejder, współzałożycielka i prezes Fundacji Czas Lokalny, która w Łomży zorganizowała szkolenia z terapii i leczenia dzieci autystycznych. - Na pierwsze spotkanie z inicjatywy członków łomżyńskiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu przyszło prawie 50 osób: rodziców i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 10, Publicznego Przedszkola nr 4 i z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wykład prowadziła dietetyk medyczny Ewa Jagodzińska, ekspert z zakresu diety dzieci z autyzmem. Drugi poprowadzi już we wtorek, 11. czerwca, psycholog i terapeuta integracji sensorycznej Iwona Dąbrowska na temat znaczącej roli zmysłów w terapii dzieci autystycznych. Nasze szkolenia są nieodpłatne.

„Autyzm – co dalej?” - spotkanie ze specjalistami w Łomży

cz cz, 06 czerwca 2013 08:26

Po raz pierwszy w Łomży organizowany jest cykl szkoleń z zakresu terapii i leczenia dzieci autystycznych, z myślą o ich rodzinach. Przygotowuje je Fundacja „Czas Lokalny” z inicjatywy członków łomżyńskiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu, który właśnie pomyślnie zakończył rejestrację w sądzie. - Szkolenia i dwudniowe warsztaty mają wyposażyć uczestników w wiedzę, która przygotuje bliskich dziecka autystycznego (rodzicom, babciom, dziadkom) przyjąć rolę terapeuty – mówi Ewa Sznejder prezes łomżyńskiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu zapraszając na pierwsze spotkanie już w ten piątek.

Krew oddana w czerwcu jest darem serca na lato

cz wt, 21 maja 2013 12:58

- Latem zawsze brakuje nam krwi w magazynach szpitalnych, ponieważ mniej osób zgłasza się do naszej stacji krwiodawstwa i jest więcej wypadków – mówi Anna Ogrodnik-Wycik, kierownika łomżyńskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. - Dlatego organizujemy w czerwcu przez cały miesiąc wyjazd krwiobusu w teren oraz pobieramy krew w szkołach i instytucjach. W Łomży najbliższe akcje oddawania krwi zorganizujemy w środę, 5. czerwca, przed Galerią Veneda, oraz w niedzielę, 9. czerwca, w Centrum Katolickim.

Nowy dyrektor szpitala dostał „szeroką autonomię” pod nadzorem

Foto: Nowy dyrektor szpitala dostał „szeroką autonomi...
cz śr, 15 maja 2013 13:18

Krzysztof Bałata objął funkcję dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży. W środę przed południem w towarzystwie członków zarządu województwa Jacka Piorunka (z Łomży) i Karola Pileckiego (odpowiedzialnego za służbę zdrowia) spotkał się z ordynatorami szpitala, a chwilę później z dziennikarzami. - Moją partią jest szpital - mówi Bałata podkreślając, że jego interes musi być na pierwszym miejscu. - Nie mam obiekcji aby osoby pracowały na umowy cywilno-prawne (dziś tak pracuje większość lekarzy łomżyńskiego szpitala – dop.red.) ale nie może być to na niekorzyść działalności publicznej. Zarówno nowy dyrektor jak i przedstawiciel samorządowych władz w województwa mówią o konieczności dalszej restrukturyzacji szpitala. Dziś ze szpitalem zawodowo związanych jest około 1100 osób, dług placówki sięga 42 mln zł, z czego 15 mln to zobowiązania wymagalne.

85 tysięcy na zdrowie

cz śr, 08 maja 2013 10:22

Prezydent Łomży rozdzielił 85 tysięcy złotych na wsparcie realizacji zadań publicznych w sferze ochrony i promocji zdrowia w 2013 roku. Dotacje otrzyma 10 organizacji na 11 zadań. Najwięcej - 35.000 zł - trafi do Łomżyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM” pw. Świętego Ducha na opiekę hospicyjno-paliatywna nad chorymi w terminalnym stadium choroby nowotworowej.

Fundusz ukarał aptekarzy

cz śr, 08 maja 2013 08:38

Apteki w województwie podlaskim realizują recepty po terminie i niezgodnie z zasadami określonymi przez Ministerstwo Zdrowia. Punkty apteczne sprzedają truciznę i leki psychotropowe, choć nie mają takich uprawnień - tak w skrócie Gazeta Wyborcza Białystok ocenia wyniki kontroli, jaką prowadził w ubiegłym roku Narodowy Fundusz Zdrowia. Urzędnicy Funduszu w 53 aptekach i punktach aptecznych sprawdzali refundacje cen leków i prawidłowość realizacji recept lekarskich.

Dwa inkubatory i respirator dla noworodków z Łomży

Foto: Dwa inkubatory i respirator dla noworodków z Łomży
cz pt, 03 maja 2013 11:08

- Jestem niezwykle szczęśliwa, ponieważ otrzymaliśmy kolejne dary od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za 340 tysięcy złotych – mówi dr Bożena Florczyk, od 2008 r. ordynator Oddziału Noworodków i Wcześniaków z Pododdziałem Patologii Noworodka i Intensywnej Opieki w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - Dostaliśmy trzy najnowocześniejsze urządzenia specjalistyczne: bardzo ciekawy inkubator hybrydowy ATOM za około 170 tysięcy zł, przepiękny japoński inkubator resuscytacyjny za 100 tys. i respirator Maquet za 70 tys. zł. Każde z urządzeń będzie nam pomocne w leczeniu i opiece nad noworodkami, które właśnie przyszły na świat.

Czepek na głowie, uśmiech na twarzy

Foto: Czepek na głowie, uśmiech na twarzy
cz cz, 25 kwietnia 2013 08:56

W tradycyjnym czepkowaniu wzięło udział 38 studentek i trzech studentów kierunku pielęgniarstwo Instytutu Medycznego im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Wyjątkowym gościem uroczystości była Karolina Kaczorowska (lat 82), małżonka ś.p. ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego (1919 w Białymstoku – 2010 w Smoleńsku), która w ciepłych słowach poprosiła studentki i studentów, aby możliwie najczęściej używali tak cudownych leków jak szczery uśmiech, cierpliwość i dobre słowo dla pacjentów. Pani Prezydentowa prosiła zwłaszcza o czułość i troskę dla dzieci, którymi sama zajmowała się przez wiele lat.

Nowy dyrektor szpitala w Łomży od połowy maja

cz śr, 24 kwietnia 2013 13:39

Krzysztof Bałata został powołany przez zarząd województwa podlaskiego na stanowisko dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży. To on kilka tygodni temu wygrał konkurs na to stanowisko. Wcześniej – wraz z końcem 2012 roku – z dyrektorowania zrezygnował Marian Jaszewski, który funkcję pełnił przez 11 lat. Krzysztof Bałata funkcję dyrektora szpitala w Łomży będzie sprawował od 15 maja br.

Dyrektor łomżyńskiego szpitala z Tarnobrzega

Foto: Dyrektor łomżyńskiego szpitala z Tarnobrzega
cz śr, 27 marca 2013 14:35

Krzysztof Bałata z Tarnobrzega ma być nowym dyrektorem szpitala wojewódzkiego w Łomży. To on wygrał dzisiejszy konkurs na stanowisko dyrektora. Bałata był jednym z siedmiu kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu (ostatecznie do postępowania przystąpiło sześciu kandydatów). Decyzję o powołaniu go na zwolniony z końcem roku przez Mariana Jaszewskiego fotel dyrektora szpitala w Łomży formalnie musi jeszcze podjąć zarząd województwa.

Kriokomora doczeka się klientów

Foto: Kriokomora doczeka się klientów
cz pt, 08 lutego 2013 15:49

Po dwóch latach stania bezczynnie kriokomora w pływalni przy ulicy Wyszyńskiego w Łomży zacznie pracować. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wobec porażek kolejnych dziewięciu prób poszukiwań zainteresowanych jej wynajęciem postanowił uruchomić ją na swój rachunek. Nawet gdy kriokomora nie pracowała MOSiR musiał płacić ok 1500 zł miesięcznie. - Ściągnęliśmy serwis, uzupełniliśmy gaz, nasi konserwatorzy zostali przeszkoleni w zakresie obsługi i w związku z kriokomorą zatrudniamy lekarza i fizykoterapeutę, którzy będą czuwać od strony medycznej nad naszymi klientami – mówi Sławomir Grygo dyrektor łomżyńskiego MOSiR-u. - Właśnie rozpoczynamy nabór chętnych na marcowy turnus.

Dyrektora szpitala zatrudnię – marszałek.

Foto: Dyrektora szpitala zatrudnię – marszałek.
cz śr, 06 lutego 2013 15:22

Jarosław Dworzański, marszałek województwa podlaskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Wymagania nie są wygórowane. Wystarczy mieć wykształcenie wyższe, kilkuletni staż pracy a nade wszystko „posiadać wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora”. Na składanie ofert jest miesiąc.

Grypa w Łomży nadal atakuje

cz śr, 09 stycznia 2013 11:29

W pierwszych dniach nowego roku w Łomży i okolicy na grypę zachorowało więcej osób niż przez cały grudzień. - W Łomży i powiecie łomżyńskim zostały zgłoszone od 1. stycznia do 8. stycznia 1 174 przypadki chorób grypopodobnych - informuje Piotr Cymek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. - Wśród nich były zgłoszone dwa potwierdzone laboratoryjnie przypadki grypy typu A, wśród których znajdują się wirusy świńskiej grypy AH1N1. Jednak w Łomży świńskiej grypy nie stwierdzono.

Grypa zaatakowała w Łomży

Foto: Grypa zaatakowała w Łomży
cz cz, 03 stycznia 2013 14:07

Istne oblężenie przeżywały apteki jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia i w tygodniu poświątecznym, lecz tłumy pacjentów ruszyły do przychodni dopiero po sylwestrze. Lekarze nie mają wątpliwości: w całym mieście panuje ostra epidemia grypy. Tymczasem łomżyński sanepid podaje, że w grudniu w Łomży i na trenie powiatu odnotowano 1 162 przypadki tzw. paragrypy i jeden - w ostatnim tygodniu miesiąca - potwierdzony laboratoryjnie przypadek grypy.

Jaszewski odwołany. Bajno będzie p.o. dyrektora szpitala w Łomży

cz wt, 18 grudnia 2012 13:01

Zarząd Województwa odwołał Mariana Jaszewskiego ze stanowiska dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Stosunek pracy zostanie rozwiązany za porozumieniem stron z dniem 31 grudnia br. Wcześniej pan Jaszewski złożył wniosek o rozwiązanie z nim umowy - poinformował Jan Kwasowski, rzecznik marszałka województwa.

Chudnij zdrowo z Natur House

Foto: Chudnij zdrowo z Natur House
cz cz, 06 grudnia 2012 09:15

Natur House to światowy lider w dziedzinie żywienia i dietetyki. W nowo powstałym Centrum Dietetycznym można skorzystać z pomocy dietetyka, który udzieli specjalistycznych konsultacji, przeprowadzi dokładne pomiary ciała i dobierze plan diety dopasowany do indywidualnych potrzeb organizmu.

Będzie zmiana na fotelu dyrektora szpitala w Łomży?

Foto: Będzie zmiana na fotelu dyrektora szpitala w Ło...
cz pon, 03 grudnia 2012 12:56

Marian Jaszewski dyrektor szpitala w Łomży – według nieoficjalnych informacji - miał złożyć rezygnację z tej funkcji. Sam tego nie potwierdza, ani nie dementuje. Mówi, że „to jego prywatna sprawa”, ale dodaje, że „do końca roku sprawa się wyjaśni”.

Szpital dopłaci pielegniarkom

Foto: Szpital dopłaci pielegniarkom
cz pon, 03 grudnia 2012 09:41

Ponad pół miliona pielęgniarkom i blisko 150 tysięcy innym grupom zawodowym – tyle musi wypłacić szpital w Łomży swoim pracownikom. To pieniądze należne im z tytułu wzrostu kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2011 roku. Na konieczność wypłaty tych środków dyrekcji szpitala uwagę, po kontroli w placówce, zwróciła Państwowa Inspekcja Pracy. - Pieniądze pracownikom będą wypłacone w pięciu miesięcznych ratach – mówi Marian Jaszewski dyrektor szpitala dodając, że pieniądze i tak byłyby wypłacone, ale szpital czekał na końcowe rozliczenie kontraktu z NFZ.

Waniewska już dyrektorem pogotowia

cz cz, 29 listopada 2012 13:28

Hanna Waniewska została dziś powołana na dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Decyzję podjął zarząd województwa. Wcześniej wygrała ona konkurs na to stanowisko. Pani Waniewska ma być dyrektorem łomżyńskiego pogotowia przez 6 lat.

Kobieta pokieruje łomżyńskim pogotowiem

cz pt, 09 listopada 2012 16:05

Hanna Waniewska ma zostać nowym dyrektorem Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Informację tę przekazał wicemarszałek województwa Cezary Cieślukowski (PO), który stał na czele komisji konkursowej. - Tę kandydaturę poparła większość członków komisji – mówił Cieślikowski, dodając, że do konkursu zgłosiło się 7 chętnych.

« · «« · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę