Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

5 nowych zakażeń w Łomży

Do 21 wzrosła liczba osób aktualnie zakażonych koronawirusem w Łomży i najbliższej okolicy. Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformowali o 10 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Pięć z nich dotyczy mieszkańców Łomży.

Nowe zakażenia to:

 1. starszy mężczyzna z Łomży, izolacja domowa
 2. mężczyzna w sile wieku z Łomży, izolacja domowa
 3. mężczyzna w sile wieku z Łomży, izolacja domowa
 4. starsza kobieta z Łomży, izolacja domowa
 5. kobieta w sile wieku z Łomży, izolacja domowa
 6. starszy mężczyzna z powiatu grajewskiego, izolacja domowa
 7. starsza kobieta z powiatu grajewskiego, izolacja domowa
 8. mężczyzna w sile wieku z powiatu grajewskiego, izolacja domowa
 9. kobieta w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa
 10. starszy mężczyzna z Białegostoku, hospitalizowany w USK w Białymstoku.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 736 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. 

Dziś poinformowano także o ozdrowieniu  kolejnych 17 osób: siedem kobiet w sile wieku, trzech młodych mężczyzn, cztery młode kobiety, dziecko i mężczyzna w sile wieku z Białegostoku oraz kobieta w sile wieku z powiatu białostockiego. W sumie od początku pandemii koronawirusa zwalczyło 435 zakażonych mieszkańców.  10 osób – starszych i schorowanych - po zakażeniu zmarło.

W tej chwili najwięcej zakazanych jest w Białymstoku, na ternie powiatu białostockiego, w Grajewie i na ternie powiatu grajewskiego oraz w Łomży. W ciągu tygodnia w mieście wykryto 20 przypadków zakażenie  SARS-CoV-2, a na terenie powiatu łomżyńskiego  jedno.  W związku z podejrzeniem zakażenia kwarantanna sanepid objął 154 mieszkańców Łomży i 82 osoby w powicie łomżyńskim. 

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę