Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Nowe zakażenie z Łomży

„Młody mężczyzna”, hospitalizowany w Szpitalu MSWiA w Warszawie to nowy przypadek zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców Łomży. W tej chwili za zakażonych uznawane są dwie osoby z miasta. W związku z podejrzeniem zakażenia liczba objętych kwarantanną wzrosła do niemal 100. Połowa z nich znalazła się w obowiązkowej kwarantannie po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem wiceprzewodniczącego Rady Miasta Macieja Borysewicza. W czwartkowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zakażeniach wykrytych u 314 Polaków, w tym 13 mieszkańców województwa podlaskiego, oraz o śmierci 30 osób zakażonych koronawirusem.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformowali w czwartek o 13 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

 1. młody mężczyzna z powiatu białostockiego, izolacja domowa
 2. młody mężczyzna z powiatu białostockiego, izolacja domowa
 3. starsza kobieta z powiatu białostockiego, izolacja domowa
 4. starsza kobieta z powiatu białostockiego, izolacja domowa
 5. młoda kobieta z powiatu białostockiego, izolacja domowa
 6. młoda kobieta z powiatu białostockiego, izolacja domowa
 7. młoda kobieta z powiatu białostockiego, izolacja domowa
 8. kobieta w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa
 9. mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa
 10. starszy mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa
 11. młoda kobieta z powiatu augustowskiego, izolacja domowa
 12. młoda kobieta z powiatu augustowskiego, izolacja domowa
 13. młody mężczyzna z Łomży, hospitalizowany w Szpitalu MSWiA w Warszawie.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 659 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Z tej grupy 407 osób zwalczyło  wirusa, a 9 po zakażeniu zmarło.

Aktualnie za zakażonych w województwie podlaskim uznaje się 243 osoby. Większość z nich to mieszkańcy Białegostoku i powiatu Białostockiego. 

 • Białystok - 111 osób
 • powiat białostocki – 60 osoby
 • powiat grajewski – 41 osób
 • powiat hajnowski – 10
 • powiat sokólski – 10
 • powiat augustowski – 7
 • Łomża – 2
 • powiat zambrowski – 1 
 • powiat bielski – 1 

W Łomży w związku z podrzeniem zakażenia koronawirusem kwarantanną objętych jest – według danych Sanepidu na poranek – 97 mieszkańców miasta, a na terenie powiatu łomżyńskiego kolejne 64 osoby. Ponad 50 osób objętych kwarantanną zostało po potwierdzeniu we wtorek zakażenia wiceprzewodniczącego Rady Miasta Macieja Borysewicza. To osoby, które miały z nim kontakt i ich rodziny. „Ognisko koronawirusa jest cały czas w tzw. opracowaniu” co oznacza, że liczba objętych „opieką epidemiologiczną” może być jeszcze większa. Dziś też pierwsze osoby, od których pobierano wczoraj wymazy do badań, mają poznać swoje wyniki. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę