Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 31 maja 2020 napisz DONOS@

Więcej chorych na grypę?

cz wt, 17 listopada 2009 11:32

Drastycznie wzrosła liczba zgłoszonych przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę. W październiku w województwie podlaskim lekarze odnotowali ponad 1 tys 100 zainfekowanych pacjentów, którzy mogą mieć grypę. W pierwszej połowie listopada liczba chorych wzrosła niemal trzykrotnie. Od 1 października do wczoraj (16 listopada) lekarze z całego województwa wysłali do Sanepidu prawie 4 tys 200 zgłoszeń. - Liczba chorych bardzo szybko rośnie, ale żadna z kilkudziesięciu przebadanych laboratoryjnie próbek nie potwierdziła obecności wirusa ani sezonowej, ani świńskiej grypy - uspokaja rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku, Andrzej Jarosz. Czy w związku z tym większa od grypy jest grypowa panika?

Grypa atakuje? Z aptek zniknęły maseczki ochronne...

cz śr, 04 listopada 2009 18:25

Czy grypowa panika powoli ogarnia także Łomżę? Mieszkańcy twierdzą, że grypy się nie boją. Śledzą wprawdzie na bieżąco informacje płynące z Ukrainy i Białorusi, ale – jak mówią – grypa ich nie dopadnie. Tymczasem z łomżyńskich aptek błyskawicznie zniknęły maseczki ochronne. Nie ma ich m.in. w aptekach przy Al. Legionów, Kazańskiej, Rządowej i Giełczyńskiej. Farmaceuci uspokajają – paniki w Łomży nie ma, a z aptecznych półek, póki co, zniknęły tylko maseczki. Nie widać zwiększonego zainteresowania szczepionkami przeciwko grypie, podobnie przeciwgrypowymi lekarstwami, których zapas jest w każdej aptece.

„Szczera rozmowa” zamiast pieniędzy

cz wt, 20 października 2009 17:04

- Liczyliśmy, że otrzymamy konkretne informacje o zapłaceniu za nadwykonania naszych usług medycznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Ale ich nie otrzymaliśmy – mówi Marian Jaszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, który w poniedziałek, wraz z kilkudziesięcioma innymi przedstawicielami szpitali i samorządów z województwa podlaskiego spotkał się z minister zdrowia Ewą Kopacz. Wszyscy liczyli na pieniądze, ale była tylko rozmowa...

Dłuższe kolejki do łomżyńskiego szpitala

cz pt, 28 sierpnia 2009 14:15

Nawet 8 miesięcy trzeba będzie poczekać na przyjęcie na oddział, trudniej będzie dostać się na tomografię komputerową – m.in. takie zmiany czekają pacjentów Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Decyzję o wydłużeniu kolejek podjęła dyrekcja szpitala po oficjalnej już odpowiedzi Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak poinformował dyrektor łomżyńskiego szpitala, Marian Jaszewski, NFZ zapowiedział, że nie zapłaci więcej niż przewiduje kontrakt za tzw. procedury kosztochłonne, np. tomografię komputerową i USG dopplerowskie. W II półroczu szpital zamierza ograniczyć więc liczbę przeprowadzonych badań. - Nie zamierzamy kredytować NFZ – tłumaczy Jaszewski.

Samorządowcy żądają więcej pieniędzy na szpitale

cz pt, 28 sierpnia 2009 14:04

Trzynaście samorządów z województwa podlaskiego – w tym także władze samorządowe województwa – podpisało się pod wspólnym stanowiskiem w sprawie finansowania świadczeń opieki zdrowotnej w województwie. Samorządowcy żądają „prawidłowej wyceny wartości poszczególnych procedur medycznych i zagwarantowanie w planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia na 2009 r. i lata następne takiego poziomu środków finansowych, które w pełni pokryją koszty świadczeń opieki zdrowotnej”. Podkreślają, że obecna sytuacja grozi nie tylko pogarszaniem się sytuacji finansowej szpitali, ale również może spowodować pogorszenie dostępności i jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych czyli wydłużyć kolejki na poradę specjalistyczną, które dziś niejednokrotnie sięgają kilkunastu miesięcy i zmusić szpitala do ograniczania przyjęcia pacjentów na planowe leczenie.

W obawie przed świńską grypą...

cz pon, 27 kwietnia 2009 11:58

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku polecił powiatowym inspektorom sanitarnym wzmożenie nadzoru i przekazywanie na bieżąco do WSSE w Białymstoku informacji o wszelkich zdarzeniach wiążących się z podejrzeniem zachorowania na grypę, oraz poinformowanie lekarzy POZ i innych lekarzy specjalistów o konieczności konsultacji podejrzeń zachorowań z wojewódzkimi konsultantami do spraw chorób zakaźnych i epidemiologii i pobierania materiału od chorych celem identyfikacji wirusa. - Działania takie podjęto w związku z wystąpieniem przypadków zakażenia wirusem grypy świń typu A/H1N1 u ludzi w USA i Meksyku – informuje Andrzej Jarosz rzecznik prasowy WSSE w Białymstoku

„Rz”: Pierwsi w profilaktyce raka piersi

cz pt, 20 marca 2009 09:51

Województwo podlaskie jest jednym z najlepszych w Polsce, jeśli chodzi o zgłaszalność na badania mammograficzne. W ubiegłym roku na badania profilaktyczne zgłosiło się tu około 42 proc. spośród 134 tys. uprawnionych pań. To najlepszy wynik w kraju – podaje „Rzeczpospolita”. Podlaskie było jedynym województwem w Polsce gdzie odnotowano wzrost liczby osób, które zgłosiły się na te badania.

Honorowe Krwiodawstwo PCK ma już 50 lat

Foto: Honorowe Krwiodawstwo PCK ma już 50 lat
mm pt, 21 listopada 2008 20:05

Sławomir L. Kaczyński z Łomży został odznaczony krzyżem kawalerskim orderu odrodzenia Polski, nadanym przez Prezydenta RP, za oddanie ponad 40 litrów krwi i wieloletnią działalność na rzecz popularyzacji honorowego krwiodawstwa. Z okazji swego święta honorowi krwiodawcy tradycyjnie spotkali się w Teatrze Lalki i Aktora, aby odebrać zasłużone odznaczenia i dyplomy oraz spotkać się z najwyższymi władzami w naszym regionie.

Z cukrzycą da się żyć

cz pt, 14 listopada 2008 23:01

W Łomży Światowy Dzień Walki z Cukrzycą pod hasłem „Żadne dziecko nie powinno umrzeć z powodu cukrzycy” obchodzono podczas konferencji, zorganizowanej przez oddział rejonowy Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Wzięło w niej udział 88 osób, które w sali starostwa łomżyńskiego w czwartek, 14 listopada br. wspólnie modliły się, słuchały wykładów i rozwiązywały test wiedzy o cukrzycy – zbiorze kilkunastu różnych, uwarunkowanych genetycznie i nabytych chorób.

Zadbaj o swoje zdrowie! Listopad.

Foto: Zadbaj  o swoje zdrowie! Listopad.
mm pon, 03 listopada 2008 14:33

Gabinet Specjalistyczny: „KOSMETOLOGIA I PROMOCJA ZDROWIA” mgr Grażyna Misiuta, Specjalista Promocji Zdrowia, Kosmetolog Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej, ul. DMOWSKIEGO 1C  III piętro.

Eurokasa dla szpitali

Foto: Eurokasa dla szpitali
cz wt, 28 października 2008 16:01

Szefowie 13 szpitali z województwa podlaskiego podpisali z Jarosławem Dworzańskim marszałkiem województwa umowy na dofinansowanie ze środków unijnych zakupu i modernizacji sprzętu i aparatury medycznej. Ogólna wartość wszystkich projektów to bez mała 30 mln zł, przy czym wartość dofinansowania wynosi prawie 26,5 mln zł. Wśród podpisujących umowy dyrektorów był także Marian Jaszewski, dyrektor szpitala w Łomży. Ta placów otrzyma blisko 4 mln zł czyli 90% potrzebnych środków na „ucyfrowienie aparatury i sprzętu do radiografii diagnostycznej i zabiegowej Szpitala Wojewódzkiego w Łomży”.

Otul swoją skórę przed zimą

Foto: Otul  swoją  skórę   przed   zimą
mm pt, 10 października 2008 19:01

Jak przygotować skórę do zmiennych warunków klimatycznych w okresie zimy aby była piękna i zdrowa to niemałe wyzwanie. Powrót z udanych wakacji nie zawsze jest szczęśliwy dla naszej skóry. Słońce wpływa na organizm entuzjastycznie poprawiając nastrój, stymuluje wytwarzanie witaminy D (działając przeciwkrzywiczo) oraz bierze udział w procesie melanogenezy ( wytwarzania melaniny: barwnika, który jest odpowiedzialny za kolor włosów, skóry i tęczówki oka), to proces pełniący rolę ochronną skóry przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Jednak niekontrolowane korzystanie ze słońca lub naświetlanie skóry sztucznym światłem UV (solarium) a także narażanie jej na zmienne warunki zewnętrzne prowadzi do przesuszenia, podrażnienia, przebarwień, znamion barwnikowych oraz nowotworów - czerniaka (MELANOMA).

Odkryj swoje piękno w zdrowiu!

Foto: Odkryj swoje piękno w zdrowiu!
mm pt, 12 września 2008 20:09

mgr Grażyna Misiuta specjalista promocji zdrowia, kosmetolog, członek POLSKIEGO TOWARZYSTWA MEDYCYNY PREWENCYJNEJ I PRZECIWSTARZENIOWEJ Każdy z nas chciałby jak najdłużej zachować zdrowie, piękny wygląd skóry, żyć w dobrej formie psychicznej i fizycznej. Czy jest to możliwe? Jaką mamy szansę aby marzenia stały się rzeczywistością? Pomocą w osiąganiu celu jest wykorzystanie dynamicznie rozwijającej się promocji zdrowia i kosmetologii przeciwstarzeniowej.

W pogotowiu będą zmiany?

cz śr, 02 lipca 2008 13:23

- Niepokoi mnie konflikt personalny zarówno w Białymstoku, jak w Łomży – mówił marszałek Jarosław Dworzański podczas spotkania z pracownikami obu stacji pogotowia ratunkowego, którzy przyjechali pikietować Urząd Marszałkowski. Pracownicy domagali się przede wszystkim wzrostu wynagrodzeń, ale podczas spotkania z marszałkiem nie obyło się bez nawiązania do spraw personalnych. Po spotkaniu zapowiedziano wysłanie kontroli do pogotowia w Łomży i Białymstoku. - Jeśli się potwierdzą (zarzuty – dop. red.), wyciągnięte zostaną konsekwencje – zapowiedział Jarosław Dworzański.

Pracownicy pogotowia na pikiecie

cz śr, 02 lipca 2008 09:29

Kilkunastu pracowników pogotowia ratunkowego z Łomży, Kolna, Grajewa, Zambrowa, Ciechanowca i Wysokiego Mazowieckiego o godzinie 10.00 powinno rozpoczynać pikietę przed Urzędem Marszałkowskim w Białymstoku. Wraz z kolegami z pogotowia w Białymstoku mają domagać się zwiększenia nakładów na ratownictwo i podwyżek płac.

Na laurce dla mamy zaproszenie na badania

cz pon, 26 maja 2008 14:35

Nietypową akcję informacyjną przeprowadził podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Przed Dniem Matki do przedszkoli w Łomży, Białymstoku i Suwałkach Fundusz przekazał 10 tysięcy specjalnych kolorowanek. z hasłem „Mamo jesteś potrzebna”. Dziś dzieci pomalowały je kredkami i mają zanieść do domów i jako laurkę wręczyć mamom. Na odwrocie tej laurki jest informacja o konieczności regularnych badań cytologicznych.

Problemy w łomżyńskim szpitalu

cz pon, 05 maja 2008 15:44

Znów problemy w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Przez cały dzień nieczynna była poradnia rehabilitacyjna. Terapeuci protestowali, bo dyrektor nie chciał im dać podwyżek. W samo południe wypowiedzenia z pracy złożyła też połowa chirurgów ze szpitala.

Kleszcze zaatakują ze zdwojoną siłą, bo była lekka zima

Foto: Kleszcze zaatakują ze zdwojoną siłą, bo była le...
cz wt, 22 kwietnia 2008 09:41

10 tys. osób zakażonych groźnymi wirusami i bakteriami oraz śmiertelnie chore psy i koty - taki efekt może przynieść wysyp kleszczy – ostrzega dziennika Polska. Zdaniem specjalistów to efekt łagodnej zimy, która sprzyjała kleszczom. Tymczasem te kilkumilimetrowe pajęczaki, przenoszą niezwykle groźne dla ludzi choroby: boreliozę i wirusowe zapalenie mózgu. Jak się okazuje już w ubiegłym roku w regionie nastąpił znaczący wzrost tych zachorowań.

Nie żałują bliźnim daru z własnych żył

Foto: Nie żałują bliźnim daru z własnych żył
cz pt, 28 marca 2008 21:00

Jedenastu honorowych krwiodawców z Łomży i Wysokiego Mazowieckiego odznaczył dziś krzyżami zasługi, nadanymi przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w październiku minionego roku, wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski. Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej ratusza. Jedyny Złoty Krzyż Zasługi otrzymał łomżyniak Witold Mucharski, który od 1985 r. oddał 38 litrów bezcennego leku - krwi. Każdy z uhonorowanych podzielił się z bliźnimi ponad 20 litrami tzw. krwi pełnej lub odpowiadającej tej ilości jej składników.

Pielęgniarki wywalczyły podwyżki – strajk zakończony

Foto: Pielęgniarki wywalczyły podwyżki – st...
cz cz, 13 marca 2008 13:48

Trwający od środy rano strajk pielęgniarek i położnych łomżyńskiego szpitala został zakończony. W czwartek po południu komitet strajkowy doszedł do porozumienia z dyrekcją szpitala odnośnie wysokości podwyżek. Siostry otrzymają podwyżki w dwóch etapach. Już od 1 marca ich płaca zasadnicza, tak jak i innych pracowników szpitala, wzrośnie o 200 zł, a od 1 maja o kolejne 270 zł. - Jestem dumna z naszych pielęgniarek i położnych, że potrafiły tak walczyć o swoją godność – mówiła po zakończeniu strajku Krystyna Wyszyńska szefowa komitetu strajkowego.

« · «« · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę