Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

7 nowych zakażeń w województwie

We wtorkowe przedpołudnie Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformowali o 7 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród nich jest jeden przypadek z Łomży. Jak wcześniej informowaliśmy nowym zakażonym w mieście jest Maciej Borysewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łomży.

Nowe, potwierdzone we wtorek zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim to: 

 1. dziecko z Białegostoku, izolacja domowa
 2. młody mężczyzna z powiatu hajnowskiego, izolacja domowa
 3. kobieta w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa
 4. młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa
 5. mężczyzna w sile wieku z Łomży, hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży
 6. starszy mężczyzna z powiatu białostockiego, izolacja domowa
 7. starsza kobieta z powiatu białostockiego, izolacja domowa.

W sumie liczba osób zakażonych w województwie podlaskim wzrosła do 628 od początku pandemii. 404 osoby z nich zwalczyły zakażenie, a 9 osób zakażonych zmarło. 

Obecnie za zakażone uznawanych jest 215 mieszkańców województwa podlaskiego. Zdecydowana większość z nich to mieszkańcy Białegostoku i powiatu białostockiego. 

Dzisiejsze potwierdzenie nowego zakażenia w Łomży jest pierwszym od 8 maja. Dotychczas w Łomży zakażenie koronawirusem wykryto o 22 osób (z dzisiejszym przypadkiem – zobacz: Koronawirus wśród władzy Łomży). Wszyscy wcześniej zakażeni zwalczyli wirusa.
Według danych łomżyńskiego Sanepidu z wtorkowego poranka, a więc przed potwierdzeniem zakażenia u wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, kwarantanną w związku z podejrzeniem zakażenia objętych było  60 mieszkańców Łomży i 51 w gminach tworzących powiat łomżyński. 

Z danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że z zakażonych w województwie podlaskim największa część (40%) to osoby „w sile wieku” (40-59 lat). Drugą liczbowo grupą (26,5%) są „osoby młode” 18-39 lat, a następnie (24%) „osoby starsze”, czyli mające 60 i więcej lat. Najrzadziej (2,5%) zakażeni są „nastolatkowie” mający od 13 do 17 lat. Dzieci od 0 do 12 lat stanowiły dotychczas 7% osób zakażonych w województwie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę