Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Druga fala koronawirsua

Główne zdjęcie
Wykres prezentujący wzrost liczby zakażeń koronawirusem w województwie podlaskim. Stan na 15 czerwca 2020 r.

Po 23 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w niedzielę, w poniedziałek w województwie podlaskim stwierdzono kolejnych 13 zakażeń. Pięć z nich dotyczy powiatu grajewskiego. W ciągu tygodnia liczba wykrytych nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w województwie podlaskim przekroczyła setkę. Po uwzględnieniu najnowszych danych aktualnie za zakażonych uznawany jest już 211 osób.

Stan na 15 czerwca 2020r.
Stan na 15 czerwca 2020r.

Od niemal miesiąca w województwie podlaskim notowana jest druga fala zakażeń koronawirusem, przy czym w ostatnich dniach jakby przyspieszyła. 

W ubiegły poniedziałek potwierdzono 6 zakażeń, we wtorek 15, w środę 11, w czwartek 9, w piątek 17, w sobotę 9, w niedziele 23 i dziś kolejnych 13. 

Od początku czerwca stwierdzono już ponad 170 przypadków zakażenia koronawirusem. Zachorowania są przede wszystkim w Białegostoku i na terenie powiatu białostockiego, a także wśród mieszkańców powiatu grajewskiego. Po doliczeniu dzisiejszych 5 kolejnych przypadków liczba osób zakażonych wzrosła tu do 32, przy czym 30 zakażeń jest „z drugiej fali”. 

Nowe zakażenia z województwa podlaskiego, o których poinformowały służby w przedpołudniowym komunikacie w poniedziałek, to: 

 1. młody mężczyzna z powiatu sokólskiego, izolacja domowa
 2. kobieta w sile wieku z Białegostoku, hospitalizowana w Szpitalu MSWiA w Białymstoku
 3. młody mężczyzna z powiatu białostockiego, hospitalizowany w USK w Białymstoku
 4. starsza kobieta z Białegostoku, izolacja domowa
 5. młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa
 6. mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa
 7. mężczyzna w sile wieku z powiatu sokólskiego, izolacja domowa
 8. młoda kobieta z powiatu grajewskiego, izolacja domowa
 9. kobieta w sile wieku z powiatu grajewskiego, izolacja domowa
 10. młody mężczyzna z powiatu grajewskiego, izolacja domowa
 11. starszy mężczyzna z powiatu grajewskiego, izolacja domowa
 12. starsza kobieta z powiatu grajewskiego, izolacja domowa
 13. młoda kobieta z Białegostoku, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim dotychczas – od 17 marca do 15 czerwca - zakażonych koronawirusem zostało 621 osób. Wiekowość – 401 osób – zwalczyło wirusa i jest uznawana za ozdrowieńcza, a 9 osób po zakażeniu SARS-CoV-2 zmarło. W tej chwili na zakażonych w województwie uznaje się 211 osób. 

W Łomży i najbliższej okolicy nowych zakażeń nie notowano od 8 maja. Wcześniej zanotowano 40 zakażeń, ale wszyscy oni ozdrowieli. Według danych Sanepidu w poniedziałkowy poranek, w związku z podejrzeniem zakażenia, w Łomży kwarantanną objętych było 70 mieszkańców, a na terenie gmin powiatu łomżyńskiego kolejnych 51 osób.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę