Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Koronawirus rozprzestrzenia się w Łomży

Główne zdjęcie
Dezynfekcja poręczy przy Urzędzie Gminy w Łomży

Cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem wykryto w Łomży – wynika z najnowszych informacji. Dwie osoby mają być hospitalizowane w szpitalu, a dwie kolejne są na izolacji domowej. Służby sanitarne prowadzą dochodzenie epidemiologiczne, które ma określić „źródło” zakażenia i „kontakty”, przez które wirus rozprzestrzenia po mieście. Wygląda na to, że nowe przypadki zakażenia mają związek z potwierdzonym we wtorek zakażeniem koronawirusem wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Łomży. Jolanta Gryc ze szpitala w Łomży podaje, że na oddziałach jednoimiennych szpitala, jest dziś 11 pacjentów, w tym 4 ma potwierdzone zakażenie.

Czekamy na oficjalne potwierdzenie informacji o nowych osobach zakażonych przez Ministerstwo Zdrowia. Komunikat w tej sprawie spodziewany jest o godzinie 10.30. Dopiero po nim służby Wojewody Podlaskiego przekazują informacje o nowych zakażeniach w województwie podlaskim. 

Cztery nowe zakażenia w Łomży najprawdopodobniej mają związek z zakażeniem koronawirusem Macieja Borysewicza, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Łomży. Od kilku miesięcy jest on pracownikiem miejskiej spółki MPWiK. 

Jej prezes Mariusz Konopka od wtorku nie odpowiada na zadawane pytania w tej sprawie. Na stronie internetowej spółki, ani na jej profili na Facebook nie ma żadnego komunikatu dotyczącego zakażeń pracowników.

Tymczasem Sanepid w Łomży informuje, że w związku z podejrzeniami zakażenia koronawirusem kwarantanną objętych jest – według danych na piątkowy poranek – 89 mieszkańców Łomży oraz 66 mieszkańców gmin powiatu łomżyńskiego.

zobacz: Zakażenia koronawirusem w MPWiK


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę