Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Przestrzeń w kolorze

zaproszenie na www jpg.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego oraz Autorka zapraszają 7 marca 2018 roku (środa) o godzinie 18.00, do siedziby przy ul. Długiej 13 w Łomży na otwarcie wystawy Marzeny Turek-Gaś pt. „MAŁŻOWINA. Obiekty amorficzne i asymetryczne 2007-2017”. Reprezentują one Serię Shapes of Colour złożoną z prac, które łączą w sobie cechy malarstwa, rzeźby i nowoczesnego designu. Kompozycje, choć w większości abstrakcyjne, przywodzą na myśl elementy występujące w przyrodzie, takie jak chmury, jeziora czy wyspy widziane z lotu ptaka. Wystawa czynna do 4 kwietnia 2018 roku.

Marzena Turek-Gaś jest malarką przestrzeni. Wprowadza innowacyjne techniki, narzędzia i podłoża malarskie. Ideą jest zestawienie odpowiedniej konfiguracji kolorów dające w efekcie harmonijne współdziałanie barw i miękkich, amorficznych form. Według tych zasad zrealizowała m.in. największą trójwymiarową kompozycję na budynku Shapes of Colour/City Tour w Warszawie przy ul. Targowej 12. Marzena Turek-Gaś jest także autorką monumentalnych dzieł malowanych wrotkami. Prezentowała je, podobnie jak obiekty Shapes of Colour i plakaty na ponad 100 wystawach w kraju i za granicą (Gdańsk – Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Szczecin – Zamek Książąt Pomorskich, Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych InSpiracje, Warszawa – Galeria Kolekcji Fibak, Łomża – Galeria Pod Arkadami oraz Brno, Colorado, Haga, Londyn, Mediolan, Monachium, Moskwa, Nowy Jork, Ogaki, Oldenburg, Seul, Tokio). Jej obraz Above and Beneath był pokazywany na największej światowej wystawie malarstwa (The Winsor & Newton World - Wide Millenium Painting Competition) w: Londynie – Mall Gallery, Sztokholmie – World Trade Center i Nowym Jorku – United Nations. Autorka znajduje się w światowej czołówce artystów-designerów. Reprezentowała Polskę w najważniejszych międzynarodowych wystawach i festiwalach plakatu oraz designu, m.in. w: Hatton and Curfman Galleries w Colorado, Moravian Gallery w Brnie, Pécsi Galérii na Węgrzech, The Central House of Artist w Moskwie czy Ogaki Poster Museum w Japonii. Jej dzieła znajdują się w prestiżowych kolekcjach prywatnych, a także instytucjach sztuki w kraju i na świecie, m.in. w kolekcji Atsuko Barouh w Tokio, kolekcji Wojciecha Fibaka, w kolekcjach Banku Bayerische Hypo-und Vereinsbank w Monachium, The Central House of Artist w Moskwie, Colorado State University w USA. Marzena Turek-Gaś ukończyła krakowską Akademię Sztuk Pięknych Wydział Grafiki w Katowicach. Dyplom z Malarstwa i Projektowania Graficznego uzyskała w 2001 roku. W 2006 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest członkiem Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie i Prezesem Stowarzyszenia Pracownie Twórcze Lubelska 30/32 w Warszawie. W 2016 r. z pierwszą lokatą rozpoczęła studia doktoranckie III stopnia (Sztuki Piękne) na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz uzyskała stypendium naukowe dla najlepszych doktorantów.


 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
pt, 02 marca 2018 14:40
Data ostatniej edycji: cz, 08 marca 2018 17:30:17

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę