Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Łomża sprzed wieków – zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży

W muzeum trwają lekcje dla uczniów poświęcone przeszłości naszego miasta. Ich tematy dotyczą jelenia z łomżyńskiego herbu, księcia mazowieckiego Janusza I, Łomży jako miasta książąt mazowieckich i lokacji Łomży na prawie chełmińskim. Do wyboru jest kilka wariantów tej samej lekcji w zależności od wieku, preferencji i oczekiwań odbiorców. Wyjątkową atrakcją jest interaktywna mapa, na której uczestnicy spotkań budują miasto średniowieczne z uwzględnieniem jego położenia, architektury i mieszkańców. Dla starszych uczniów zostały przygotowane ciekawe zajęcia z prezentacją multimedialną i edukacyjną kartą pracy. Odbywają się one w sali edukacyjnej i na ekspozycji stałej „Łomża. Wędrówka przez wieki”. Do każdej lekcji opracowano pomoce edukacyjne, dzięki którym zostanie pokazany rozdział lokalnej historii dokumentujący czas potęgi miasta. Karty pracy, które uczniowie zabiorą ze sobą, stanowią zbiór najważniejszych informacji i historycznych faktów dotyczących średniowiecznej Łomży.

 

 

Zapisy na lekcje przyjmuje Dział Edukacji i Promocji Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży pod nr. tel. 86 216-28-16, 668-337-662

 

Grzegorz Gwizdon
śr, 18 kwietnia 2018 16:08
Data ostatniej edycji: cz, 19 kwietnia 2018 16:03:49

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę