Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Z Jackiem Herman-Iżyckim rowerem przez Saharę i jeszcze dalej…

zaproszenie-animacja-gotowe.gif

Muzeum Pólnocno-Mazowieckie zaprasza na otwarcie fotograficznej wystawy Jacka Herman-Iżyckiego „Rowerem przez Saharę i jeszcze dalej” oraz spotkanie z Autorem, które odbędzie się w niedzielę, 17 lutego 2019 roku o godz. 13.00 w siedzibie Muzeum w Łomży przy ul. Dwornej 22 C. Wystawa czynna do 28 kwietnia 2019 roku. Przemierzyć Afrykę na rowerze, tak daleko jak się da, na ile starczy sił, pieniędzy i zdrowia… Tego niezwykłego zadania podjął się podróżnik Jacek Herman-Iżycki w 1980 roku.

W ciągu 11 miesięcy rowerowej podróży pokonał ponad 10 000 km, przemierzając piaski Sahary, sawannę i lasy równikowe Afryki, zdany jedynie na własne siły i życzliwość napotykanych po drodze osób. Wystawa "Rowerem przez Saharę i jeszcze dalej…" jest fotograficzną kroniką tej podróży. Plonem wyprawy jest także publikacje książkowa – niezwykły reportaż z podróży rowerem przez Afrykę. Na wystawie przemierzamy z autorem Afrykę sprzed prawie 40 lat – szlaki wiodące przez Saharę i Sahel, błotniste drogi afrykańskiego interioru, przeprawy pirogami przez wzburzone rzeki. Jacek Herman-Iżycki jest pierwszym Polakiem w historii, który przejechał całą Saharę na rowerze! Wyprawa ta była jednym z najważniejszych osiągnięć polskiego podróżnictwa 2. połowy XX wieku. Wystawa ukazuje trasę tej niezwykłej i historycznej podróży, odwiedzane miejsca, spotykanych ludzi i mijane po drodze krajobrazy. To nie tylko kronika podróży, ale także historia Afryki i zachodzących tam zmian w 2. połowie XX wieku.

Autor wystawy jest znanym podróżnikiem, wydawcą i fotografem-amatorem, który odwiedził ponad 50 krajów i dotarł do wielu miejsc jako jeden z pierwszych Polaków. Wiele z wypraw odbył na rowerze, ale podczas każdej robił zdjęcia, które prezentowane były na licznych wystawach i pokazach w kraju oraz za granicą. Jacek Herman-Iżycki jest też popularyzatorem i wydawcą książek poświęconych historii, etnografii i kulturze Beskidu Niskiego.

Robert Andrzej Dul

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
pon, 11 lutego 2019 11:22
Data ostatniej edycji: śr, 20 lutego 2019 15:24:44

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę