Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Niedziela św. Rocha 2018

Niedziela-św-3-animacja.gif

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży, Urząd Miejski w Nowogrodzie i Skansen Kurpiowski im Adama Chętnika w Nowogrodzie zapraszają 19 sierpnia 2018 roku od godz. 10.00 na „Niedzielę św. Rocha” w Skansenie w Nowogrodzie. Wystąpią zespoły muzyczne z atrakcyjnym repertuarem. Gościem specjalnym będą Warszawiaki – Trupa Teatralna, która podtrzymuje pamięć o dawnej Warszawie i wskrzesza jej folklor. Ponadto zaprezentuje się – rozmiłowana w tradycyjnej muzyce – Kapela Miód na Serce, która czerpie inspiracje z dawnych pieśni, melodii i zwyczajów Kurpiowszczyzny oraz Kapela Kurpiowska Gminy Łomża, która wykona pieśni regionu kurpiowskiego i przyśpiewki biesiadne z różnych regionów kraju. W przerwach pomiędzy słuchaniem muzyki i śpiewu będzie można obejrzeć pokazy tradycyjnego rzemiosła i rękodzieła w wykonaniu bursztyniarza, garncarza, kowala, rzeźbiarza i wycinankarek. Twórcy zaoferują do sprzedaży gliniane naczynia, wyroby ze słomy, drewna i wikliny, a także rzeźby, obrazy, grafiki, zabawki, wycinanki, kwiaty z bibułki i biżuterię. Nie zabraknie regionalnych przysmaków: wiejskiego chleba, serów, pampuchów i piwa kozicowego. Udostępnione będą wszystkie skansenowskie obiekty. Organizatorzy zapewnią przybyłym gościom dodatkowe atrakcje w postaci konkursów i możliwości udziału w tradycyjnych grach i zabawach zręcznościowych. Program festynu gwarantuje wszystkim dobrą zabawę. Łomżyńskie MPK umożliwi dojazd z Łomży specjalną linią autobusową (bilet w cenie 5 zł w obie strony). Od 17.30 na terenie skansenu odbędzie się widowisko historyczne – inscenizacja walk o Nowogród.

Relacja z ubiegłorocznej Niedzieli św. Rocha

Grzegorz Gwizdon
pon, 30 lipca 2018 13:58
Data ostatniej edycji: cz, 02 sierpnia 2018 11:45:12

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę