Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Umowy na dokończenie Via Baltica

Foto: Umowy na dokończenie Via Baltica
cz wt, 07 stycznia 2020 10:01

Polaqua i Budimex mają podpisać w tym tygodniu umowy z GDDKiA na zbudowanie dwóch ostatnich już odcinków drogi ekspresowej S61. Polaqua do realizacji dostanie „zadanie nr 1”, łomżyńskiej części Via Baltica, a Budimex ma zbudować ostatni polski odcinek ekspresówki od Suwałk do przejścia granicznego z Litwą w Budzisku. Zgodnie z planami drogowców cała Via Baltica miałby zostać zbudowana najpóźniej do końca 2023 roku.

Ekspresowa Via Baltica

Foto: Ekspresowa Via Baltica
cz pon, 30 grudnia 2019 08:26

- Mijający rok był okresem intensywnych prac przy realizacji dróg ekspresowych w województwie podlaskim, głównie drogi S61- podaje Rafał Malinowski, rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA. Droga ekspresowa S61 formalnie została wyznaczono dopiero 10 lat temu – w październiku 2009 roku, a teraz „w realizacji” jest jej ponad 200 km. W maju 2019 roku została oddana do użytku obwodnica Suwałk na parametrach „eski”, a w sierpniu i we wrześniu rozpoczęły się roboty budowlane na trzech łomżyńskich odcinkach S61.

Obwodnica Łomży będzie później

Foto: Obwodnica Łomży będzie później
cz pon, 09 grudnia 2019 11:53

Teoretycznie za 10 miesięcy powinniśmy mieć zbudowaną pierwszą część obwodnicy Łomży. To odcinek drogi ekspresowej S61 o długości ok. 7,2 km od węzła „Łomża Południe” za Konarzycami do węzła „Łomża Zachód” w okolicy Sierzput Młodych wraz z jednojezdniowym łącznikiem od węzła „Łomża Południe” do drogi w kierunku Zambrowa. Niestety nie da się tego zrobić w terminie. Drogowcy wciąż czekają na decyzję ZRID, którą ma wydać wojewoda podlaski.

Morawiecki na Via Baltica: Drogi są po to, żeby jeździć bezpiecznie

Foto: Morawiecki na Via Baltica: Drogi są po to, żeby...
cz pt, 29 listopada 2019 13:41

„Bezpieczeństwo, bezpieczeństwo na drogach, zwiększenie możliwości gospodarczych poszczególnych regionów, jest dla nas jednym z podstawowych priorytetów – mówi premier Mateusz Morawiecki. W piątek przed południem premier wizytował budowę łomżyńskiej części Via Baltica w okolicach wsi Świdry-Dobrzce pomiędzy Stawiskami a Szczuczynem. - Ta wielka inwestycja, ponad 6 miliardów złotych przysłuży się do rozwoju Polki wschodniej – podkreślał premier Morawiecki.

Dokończą Via Baltica

Foto: Dokończą Via Baltica
cz cz, 21 listopada 2019 14:29

Firma Polaqua, budująca dziś odcinek drogi ekspresowej S61 od węzła „Śniadowo” do węzła „Łomża – Południe”, złożyła najkorzystniejszą ofertę na realizację tzw. pierwszego zadania łomżyńskiej części Via Baltica. To zaprojektowanie i zbudowanie brakującego 20-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S61 od węzła Śniadowo do węzła „Podborze”, stanowiącego połączenie jej z ekspresową S8 na obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. GDDKiA poinformowała dziś o wyborze najkorzystniejszej oferty. Wiąże się to ze zwiększeniem planowanego finansowania zadania do 750 mln zł.

Via Baltica powstaje z unijną dotacją

Foto: Via Baltica powstaje z unijną dotacją
cz pt, 15 listopada 2019 13:16

Ponad 1 miliard 636 milionów złotych unijnych środków przeznaczono na budowę łomżyńskiej części Via Baltica. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zawarciu umowy z Centrum Unijnych Projektów Transportowych na dofinansowanie budowy drogi ekspresowej S61 na odcinku Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn.

Tak budują Via Baltica

Foto: Tak budują Via Baltica
cz cz, 14 listopada 2019 15:57

Ponad 300 osób, z wykorzystaniem blisko 200 maszyn, buduje fragment drogi ekspresowej S61 od Stawisk do Szczuczyna. Firma Budimex prace zaczęła 3. września, a dziś rozpoczęto wylewanie asfaltu na pierwsze odcinki zbudowanej już nowej drogi. - Naszym założeniem w pierwszej kolejności jest wybudowanie fragmentów drogi DK61 nowo projektowanej po to, aby etapami przekładać ruch co pozwoli wejść nam na docelową S61 – mówi Robert Nowiński dyrektor kontraktu z firmy Budimex.

Miał mieć 10, ale wychodzą aż 23 podpory nowego mostu przez Narew

Foto: Miał mieć 10, ale wychodzą aż 23 podpory nowego...
cz cz, 07 listopada 2019 10:22

W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim kilka dni temu wszczęto formalne postępowanie w sprawie wydania zezwolenia na realizacje inwestycji drogowej (ZRID) na tzw. „zadanie nr 4” łomżyńskiej części Via Baltica, czyli główną część ekspresowej obwodnicy Łomży. Jej elementem ma być nowy mostem przez Narew. Będzie jednym z najdłuższych w Polsce – ponad 1200 metrów - bo poprowadzi drogę nie tylko nad korytem rzeki, ale całą doliną. Zakładano, że most będzie opierał się na 10 podporach, ale wykonawca inwestycji, włoska firma Toto Costruzioni, zaprojektowała ich znacznie więcej - aż 23. Więcej podpór w tym wypadku oznacza większe oszczędności.

Czekają na wyceny i pieniądze

Foto: Czekają na wyceny i pieniądze
cz wt, 05 listopada 2019 15:45

- To spotkanie powinno odbyć się rok temu, a tak stawia się nas pod ścianą - mówił jeden z rolników, którzy przyszli na spotkanie z „budowniczymi” Via Baltica na odcinku od Kisielnicy do Stawisk. Roboty ruszyły przed miesiącem, ale dopiero wczoraj, na części działek przez które przebiegała będzie droga, odbyły się pierwsze „oględziny na gruncie”. Wybrany przez wojewodę rzeczoznawca ma dokonać oględzin ponad 300 wywłaszczanych działek i spisać protokoły, po czym dla każdej z nich sporządzi odrębny operat szacunkowy. W nim zostanie zaproponowana kwota odszkodowania, którą – jeśli dotychczasowi właściciel nie będą zgłaszać zastrzeżeń - GDDKiA będzie mogła wypłacić im na wiosnę 2020 r..

Sześciu chętnych na połączenie S61 z S8

Foto: Sześciu chętnych na połączenie S61 z S8
cz pon, 28 października 2019 12:51

To tzw. „pierwsze” zadanie i kluczowe dla łomżyńskiej Via Baltica. W pobliżu Ostrowi Mazowieckiej droga ekspresowa S61, prowadząca z państw nadbałtyckich przez Łomżę, ma połączy się z drogą ekspresową S8 w kierunku Warszawy. GDDKiA, która w maju, po niemal półtora roku od zlecenia, wyrzuciła z kontraktu firmę Rubau, dziś otworzyła oferty w ponownym przetargu na te prace. Pierwszy kontrakt opiewał na niemal 480 milionów złotych. Teraz GDDKiA ogłosiła, że dysponuje kwotą 700 mln zł, a najniższa cena jest o 50 mln wyższa.

Impresa Pizzarotti: „Polski podatnik zaoszczędziłby 175,5 mln zł”

Foto: Impresa Pizzarotti: „Polski podatnik zaoszczędz...
cz cz, 24 października 2019 15:13

Włoska firma Impresa Pizzarotti, która była pierwotnym wykonawcą północnego odcinka Via Baltica, od obwodnicy Suwałk do granicy z Litwą, uważa, że przez działania GDDKiA, budowa drogi ekspresowej będzie droższa i przeciągnie się w czasie. Firma przesłała nam oświadczenie w którym podaje, że w kwietniu złożyła GDDKiA „propozycję ugodową”. Domagała się podwyższenia wynagrodzenia o 256,7 mln zł, co byłoby o ok. 175 mln zł tańsze, niż cena z najniższej oferty złożonej w ponownym przetargu, a droga mogłaby zostać wykonana o rok wcześniej niż planuje się obecnie.

Kosztowne dokończenie Via Baltica

Foto: Kosztowne dokończenie Via Baltica
cz pon, 21 października 2019 13:11

Ponad miliard złotych potrzebne jest na realizację 24-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S61 od końca obwodnicy Suwałk do przejścia granicznego z Litwą w Budzisku. GDDKiA otworzyła oferty w ponownym przetargu na wyłonienie wykonawcy kontraktu na północy odcinek Via Baltica. Na realizację zadania planowała wydać niespełna 900 milionów złotych, ale wszystkie trzy złożone oferty przekraczają miliard złotych.

Leją betonową jezdnię obwodnicy Szczuczyna

Foto: Leją betonową jezdnię obwodnicy Szczuczyna
cz pt, 18 października 2019 10:52

- Po roku od rozpoczęcia budowy drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna zaawansowanie prac sięga 60 procent – podaje Rafał Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA dodając, że zakończenie robót planowane jest na maj przyszłego roku. Wówczas obwodnica osiągnie standard drogi ekspresowej. Będzie to pierwsze 6 i pół kilometra i łomżyńskiej Via Baltica S61.

Via Baltica z południa do Łomży będzie cieńsza

Foto: Via Baltica z południa do Łomży będzie cieńsza
cz cz, 10 października 2019 09:46

Przed rokiem, gdy opracowywano projekty budowy drogi ekspresowej S61 specjaliści alarmowali, że niektóre jej odcinki miałyby zostać zbudowane w kategorii drogi KR6, a większość w KR7. Najprościej tłumaczono to tym, że na tych odcinkach droga byłaby o 4 cm cieńsza, a co z tym się wiąże słabsza. W lipcu ubiegłego roku przedstawiciele białostockiego oddziału GDDKiA zapewniali, że to będzie zmienione i „wszystkie odcinki drogi będą miały tę samą, najwyższą kategorię ruchu KR7”. Teraz okazuje się, że budowany pierwszy odcinek Via Baltica do Łomży będzie jednak cieńszy.

Poślizg z Via Baltica

Foto: Poślizg z Via Baltica
cz pon, 07 października 2019 11:10

GDDKiA po raz kolejny opóźniła składanie ofert przez firmy zainteresowane zleceniem na budowę połączenia drogi ekspresowej S61 z drogą ekspresową S8 w okolicy Ostrowi Mazowieckiej. To kluczowe zlecenia dla Via Baltica. Wybrany na początku 2018 roku wykonawca został zwolniony w maju, a jego następcy GDDKiA szuka od sierpnia. Oferty miały być składane we wrześniu, później przesunięto termin na początek października, a teraz na ostatni tydzień miesiąca.

Można budować Via Baltica od Kisielnicy do Stawisk

Foto: Można budować Via Baltica od Kisielnicy do Stawisk
cz cz, 26 września 2019 14:48

Wojewoda podlaski wydał w czwartek pozwolenie na budowę około 16,5 km drogi ekspresowej S-61 Ostrów Mazowiecka-Szczuczyn na odcinku od Kisielnicy do Stawisk. To trzeci z łomżyńskich odcinków Via Baltica, który będzie można już budować, bo decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Czekają na odszkodowania i... rzeczoznawców

Foto: Czekają na odszkodowania i... rzeczoznawców
cz śr, 25 września 2019 09:30

W ubiegłym tygodniu, na placu budowy Via Baltica w okolicy Śniadowa, powiesił się mężczyzna. Niektórzy jego śmierć wiążą z protestem wobec wywłaszczeń gruntów pod budowę drogi ekspresowej. Od rozpoczęcia prac minął już ponad miesiąc, a byli właściciele gruntów nie wiedzą jakiej wysokości i kiedy otrzymają odszkodowania. Okazuje się, że nadal nie ma rzeczoznawcy, który mógłby oszacować wartość gruntów zajętych pod budowę drogi S61. - Ale za chwilę będzie. Zamykamy procedurę przetargową do wyłowienia wykonawców, którzy będą szacować – mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Samobójstwo na Via Baltica

Foto: Samobójstwo na Via Baltica
cz cz, 19 września 2019 14:20

Ciało starszego mężczyzny znaleziono po północy na terenie budowy Via Baltica w okolicy wsi Konopki Stare. Najprawdopodobniej mieszkaniec gminy Śniadowo popełnił samobójstwo. Jego ciało było w niewielkiej odległości od miejsca, gdzie drogowcy wycinają las w miejscu gdzie ma przebiegać ekspresówka.

Można budować Via Baltica od Stawisk do Szczuczyna

Foto: Można budować Via Baltica od Stawisk do Szczuczyna
cz pt, 30 sierpnia 2019 11:17

- Prace zamierzamy rozpocząć od poniedziałku – mówił Cezary Łysenko z firmy Budimex obecny przy podpisywaniu w piątek przez wojewodę podlaskiego Bohdana Paszkowskiego decyzji o zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej (ZRID) na odcinek drogi ekspresowej S-61 od Stawisk do Szczuczyna. - Jesteśmy naprawdę zmobilizowani. W tej chwili kilkadziesiąt jednostek ciężkiego sprzętu czeka na wbicie łopaty - dodawał przedstawiciel firmy Budimex, która nad tą inwestycją pracuje od jesieni 2017 roku.

Tną las pod Via Baltica

Foto: Tną las pod Via Baltica
cz cz, 29 sierpnia 2019 09:12

W środę wbito łopatę pod budowę pierwszego odcinka Via Baltica do Łomży od południa, a od kilku dni trwają wycinki drzew pod budowę Via Baltica do Łomży z północy. Póki co GDDKiA nie ma jeszcze formalnego pozwolenia na budowę odcinka drogi ekspresowej S-61 od Kisielnicy do Stawisk, ale wycinka drzew może być prowadzona na zlecenie Lasów Państwowych – podaje Rafała Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę