piątek, 15 listopada 2019 napisz DONOS@

Połączy Łomżę z Warszawą

Foto: Połączy Łomżę z Warszawą
cz pt, 09 lutego 2018 10:48

Za niespełna trzy lata mieszkańcy Łomży będą mogli ekspresowo dojechać do Warszawy. W Śniadowie GDDKiA podpisała umowę z firmą POLAQUA na budowę 17-kilometrowego odcinka ekspresowej drogi S61 od „węzła Śniadowo” do węzła „Łomża Południe”. Drogowcy podają, że zrealizowanie kontraktu możliwe będzie do końca 2020 roku, a to oznacza, że wówczas na całej trasie z Łomży do Warszawy będzie można jechać dwujezdniową drogą ekspresową. - To jest już jakaś perspektywa. Cały region będzie miał skomunikowanie z Warszawą i Europą zachodnią – mówił Marek Chodkiewicz wiceminister w resorcie infrastruktury.

Via Baltica na południe od Łomży

Foto: Via Baltica na południe od Łomży
cz wt, 06 lutego 2018 09:32

W piątek ma zostać podpisana umowa na zaprojektowanie i zbudowanie ok. 17 km ekspresowej Via Baltica od Łomży w kierunku Ostrowi Mazowieckiej. To tzw. „zadanie nr 2” łomżyńskiej części ekspresówki i jednocześnie jej przedostatni odcinek na który GDDKiA będzie podpisywała umowę. Wykonawcą zadania będzie POLAQUA, która ma otrzymać 380,34 mln zł.

Adamczyk: Tak dotrzymujemy słowa

Foto: Adamczyk: Tak dotrzymujemy słowa
cz wt, 30 stycznia 2018 17:45

- Via Baltica będzie drogą bezpieczną. Via Baltica uruchomi potencjał gospodarczy naszych regionów – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas podpisania umowy na zaplanowanie i zbudowanie około 20 km ekspresowej drogi S61 od Ostrowi Mazowieckiej do okolic miejscowości Tyszki-Nadbory, mniej więcej w połowie drogi do Łomży. Podpisana w Ostrowi Mazowieckiej umowa pomiędzy GDDKiA a firmą RUBAU przewiduje, że droga będzie oddana do użytku pod koniec 2021 roku.

Ekspresówka od Ostrowi Mazowieckiej w kierunku Łomży

Foto: Ekspresówka od Ostrowi Mazowieckiej w kierunku ...
cz pt, 26 stycznia 2018 09:51

Po niedzieli ma zostać podpisana umowa na zaprojektowanie i zbudowanie ok. 20 km drogi ekspresowej S-61 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do okolic miejscowości Tyszki-Nadbory. To tzw. „zadanie nr 1” z sześciu łomżyńskiej części Via Baltica i jednocześnie czwarte na które GDDKiA będzie podpisywała umowę. Pod koniec listopada ogłoszono, że przetarg na realizację tego zadania wygrało konsorcjum firm RUBAU POLSKA Sp. z o.o. i CONSTRUCCIONES RUBAU S.A., Hiszpania.

Wybór wykonawcy większości obwodnicy Łomży raz jeszcze

Foto: Wybór wykonawcy większości obwodnicy Łomży raz ...
cz pon, 15 stycznia 2018 19:06

Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie konsorcjum spółek PORR i Unibep i nakazała unieważnienie wyników przetargu na budowę części obwodnicy Łomży w ciągu drogi ekspresowej S61 Via Baltica. Chodzi o ponad 13-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi od węzła Łomża Zachód w okolicy Sierzput do węzła Kolno w Kisielnicy i jednojezdniowy łącznik do drogi krajowej nr 64 w kierunku Jeżewa.

Do końca marca mają być podpisane wszystkie umowy na łomżyńskie odcinki drogi Via Baltica

Foto: Do końca marca mają być podpisane wszystkie umo...
cz so, 13 stycznia 2018 18:15

Do końca marca mają być podpisane umowy na wszystkie odcinki drogi S61 Via Baltica w województwie podlaskim - poinformowała w sobotę (13.01) na konferencji prasowej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. Droga ma powstać do 2021 roku.

Minister Adamczyk: „To nie święty Mikołaj, to rząd Prawa i Sprawiedliwości”

Foto: Minister Adamczyk: „To nie święty Mikołaj, to r...
cz cz, 21 grudnia 2017 20:17

„Wygłoszę tą formułę, którą wygłaszam stale: rola polityków się skończyła. Teraz sprawy przejmują w swoje ręce inżynierowie, teraz sprawy przejmują wykonawcy (…) wszyscy ci, którzy w przeciągu 3 lat – taka mamy nadzieję, bo taki mamy plan – zrealizują tą inwestycję i oddadzą ją do użytkowania – mówił w czwartek wieczorem minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk, podczas uroczystości podpisania umowy na zaprojektowanie i zbudowanie południowej części obwodnicy Łomży w ciągu drogi ekspresowej S61. - To jest tylko 7 km, ale jak niezmiernie ważne – podkreślał.

W czwartek podpisanie umowy na południowy fragment obwodnicy Łomży

Foto: W czwartek podpisanie umowy na południowy fragm...
cz wt, 19 grudnia 2017 13:37

To „tylko” jeden węzeł drogowy „Łomża Południe” znajdujący się kawałek za Konarzycami, 7 km i 186 m dwujezdniowej ekspresowej drogi S61 od tego węzła na zachód do Sierzput Nowych, oraz 8 km i 907 m jednojezdniowej drogi na wschód łączącej Via Baltica z drogą na Zambrów. W czwartek ma być podpisana umowa na realizację pierwszego fragmentu obwodnicy Łomży. Zlecenie na zaprojektowanie i zbudowanie drogi otrzyma Mota-Engil, której GDDKIA zapłaci nieco ponad 218 mln zł. Ten fragment łomżyńskiej ekspresówki powinien być gotowy na przełomie 2020 i 2021 roku.

Włosi zbudują większość obwodnicy Łomży

Foto: Włosi zbudują większość obwodnicy Łomży
cz wt, 12 grudnia 2017 13:39

Włoska firma Impresa Pizzarotti z ceną 442 mln 875 tys. 399 zł – wygrała przetarg na realizację tzw. „zadania nr 4” drogi ekspresowej S61, czyli zaplanowanie i zbudowanie 13 km drogi od węzła „Łomża Zachód” w okolicach Sierzput do znajdującego się w okolicy Kisielnicy węzeł „Kolno” wraz z nowym mostem przez Narew. To już ostatni fragment łomżyńskiej Via Baltica, dla którego białostocki oddział GDDKiA wybrał najkorzystniejszego wykonawcę.

GDDKiA wybrała wykonawców Via Baltica między Ostrowią Mazowiecką a Łomżą

Foto: GDDKiA wybrała wykonawców Via Baltica między Os...
cz wt, 28 listopada 2017 16:17

Po kilku miesiącach analiz białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał najkorzystniejsze oferty w przetargach na zaprojektowanie i zbudowanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S61 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a Łomżą. Tę część Via Baltica zbudować mieliby RUBAU POLSKA i POLAQUA. Wartość obu kontraktów wyniesie 860 milionów złotych.

Chcą budować Via Baltica od Szczuczyna do Raczek

Foto: Chcą budować Via Baltica od Szczuczyna do Raczek
cz cz, 09 listopada 2017 08:57

Niespełna półtora miliarda złotych może kosztować budowa ok. 63 km drogi ekspresowej nr 61 na odcinku do Szczuczyna do Raczek. GDDKiA w Olsztynie przyjęła wreszcie oferty cenowe od wykonawców zainteresowanych zleceniem na zaprojektowanie i zbudowanie tego fragmentu Via Baltica. Przetargi GDDKiA ogłosiła jeszcze w kwietniu ubiegłego roku.

Ekspresówka do Szczuczyna „może w 2020 roku”

Foto: Ekspresówka do Szczuczyna „może w 2020 roku”
cz wt, 31 października 2017 13:43

- Politycy, to co mieli do zrobienia, to już zrobili, teraz sprawy w swoje ręce przejęli inżynierowie – mówił Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk komentując podpisanie umów na realizację dwóch pierwszych odcinków tzw. łomżyńskiej części drogi ekspresowej S-61 Via Baltica. Oba - od Kisielnicy do Stawisk i od Stawisk do Szczuczyna – mają 34 km długości i za ich zaprojektowanie i zbudowanie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma zapłacić 630 milionów złotych. Pierwszy odcinek zbuduje firma Strabag, drugi Budimex. Krzysztof Kondraciuk. Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad oceniał, że za około rok powinien być gotowy wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, a ukończenie tych odcinków „nastąpić może w 2020 roku”.

Pierwsze umowy na łomżyńską Via Baltica

Foto: Pierwsze umowy na  łomżyńską Via Baltica
cz pon, 30 października 2017 11:51

- Jutro podpisujemy umowy na realizację odcinków Via Baltica – zapowiedział w poniedziałek rano w TVN24 Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk. Chodzi o dwa pierwsze odcinki tzw. łomżyńskiej części ekspresówki S-61 od Kisielnicy do Stawisk i od Stawisk do Szczuczyna. Przetargi na wyłowienie wykonawców prac w systemie projektuj i buduj GDDKiA ogłosiła na początku lutego. Pierwszy z odcinków ma zbudować firma Strabag, drugi Budimex.

Obwodnicę Łomży zacznie budować Mota-Engil

Foto: Obwodnicę Łomży zacznie budować Mota-Engil
cz pon, 16 października 2017 15:32

Mota-Engil złożyło najkorzystniejszą ofertę na budowę części obwodnicy Łomży od znajdującego się za Konarzycami węzła „Łomża Południe” do węzła „Łomża Zachód” w okolicach Sierzput (bez tego węzła) – ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Za wybudowanie odcinka dwujezdniowej ekspresówki o długości nieco ponad 7 km i ok. 9 km jednojezdniowego łącznika od węzła „Łomża Południe” do drogi w kierunku Zambrowa firma chciała 218 mln 105 tys. 688 zł i 56 gr. To ponad 60 mln zł mniej niż wynosiła wycena GDDKIA.

Archeolodzy szukają dołów śmierci w Lesie Giełczyńskim

Foto: Archeolodzy szukają dołów śmierci w Lesie Giełc...
cz cz, 05 października 2017 15:33

- Wchodzimy z badaniami sondażowymi w kilku miejscach Lasu Giełczyńskiego na powierzchni 50 arów po 20. października i będziemy prowadzili tam prace archeologiczne aż do końca listopada - zapowiada Michał Grabowski, archeolog z Warszawy, który kieruje badaniami w północnej części lasu, którędy ma być poprowadzony łącznik planowanej obwodnicy Łomży z drogą do Zambrowa. Las Giełczyński ukrywa dramaty 12 tysięcy niewinnych ludzi: około 7 000 Żydów oraz około 5 000 Polaków, zabitych w czasie masowych egzekucji przez Niemców od połowy 1941 r. do lata 1944 r. O kontynuacji badań zaczętych na początku roku tzw. próbami fosforowymi, mogącymi wskazywać na kości mordowanych koło Giełczyna ofiar, zadecydowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w uzgodnieniu z łomżyńską delegaturą Urzędu Ochrony Zabytków w Białymstoku.

E-ładowarki na Via Baltica. W Łomży pod Venedą

Foto: E-ładowarki na Via Baltica. W Łomży pod Venedą
cz cz, 28 września 2017 08:56

Greenway Infrastructure Poland, spółka rozwijająca infrastrukturę do ładowania aut elektrycznych w przyszłym miesiącu ma postawić na terenie parkingu pod Galerią Vedneda specjalną szybką ładowarkę do „tankowania” aut elektrycznych. Inwestycja będzie zrealizowana w ramach projektu, który otrzymał unijne dofinansowanie z instrumentu Connecting Europe Facility – CEF („Łącząc Europę”), z którego współfinansowane są m.in. północe odcinki Via Baltica. Łomżyńska e-ładowarka ma być jedną z kilku na tym szlaku.

Będą kolejne badania mogił w Lesie Giełczyńskim

Foto: Będą kolejne badania mogił w Lesie Giełczyńskim
cz pt, 18 sierpnia 2017 13:51

Planująca budowę obwodnicy Łomży Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce zlecić archeologiczne badania sondażowe w Lasie Giełczyńskim. Jego północny róg ma przeciąć zbudowany wraz z obwodnicą miasta tzw. łącznik drogi krajowej nr 63. Badania są konieczne, bo na tym obszarze mogą znajdować się zbiorowe mogił pomordowanych w masowych egzekucjach w okresie II wojny światowej. Giełczynie poniosło śmierć około 12 tysięcy ofiar – siedem tysięcy Żydów i pięć tysięcy Polaków.

Na łomżyńskiej Via Baltica zaoszczędzili ponad miliard złotych

Foto: Na łomżyńskiej Via Baltica zaoszczędzili ponad ...
cz pt, 11 sierpnia 2017 14:14

1 miliard 115 milionów złotych – tyle wynoszą „oszczędności” Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad po przetargach na łomżyńską część Via Baltica. GDDKiA ma już oferty firm ma wszystkie sześć odcinków na które podzielono około 90 km drogi ekspresowej S-61 od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn. W sumie na projekt i budowę tej ekspresówki drogowcy chcieli wydać 3,26 miliarda złotych, a wychodzi, że uda się to zrobić za ok. 2,14 miliarda złotych.

Oferty na ostatni kawałek łomżyńskiej Via Baltica

Foto: Oferty na ostatni kawałek łomżyńskiej Via Baltica
cz cz, 10 sierpnia 2017 13:55

Pięć ofert wpłynęło do GDDKiA w odpowiedzi na przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S-61 na odcinku od węzła „Śniadowo” w pobliżu miejscowości Tyszki-Nadbory do węzła „Łomża Południe”(bez węzła) w pobliżu Konarzyc. To ostatni już odcinek łomżyńskiej części Via Baltica, dla którego poszukiwany jest wykonawca. Za zaprojektowanie i zbudowanie ekspresówki o długości 17 kilometrów wykonawcy chcą od 380 do 430 milionów złotych.

Ekspresówka od Ostrowi Mazowieckiej w kierunku Łomży

Foto: Ekspresówka od Ostrowi Mazowieckiej w kierunku ...
cz wt, 08 sierpnia 2017 13:19

Pięć ofert wpłynęło do białostockiego oddziału GDDKiA na projekt i budowę ok. 20 km drogi ekspresowej S-61 od Ostrowi Mazowieckiej do węzła „Śniadowo”. To tzw. „pierwszy” z sześciu odcinków na jakie podzielono łomżyńską Via Baltica. GDDKiA na zadanie chciała przeznaczyć 620 mln zł, ale wszystkie oferty są znacznie niższe.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę