Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Koparki na obwodnicy Łomży

Główne zdjęcie
Rejon węzła Łomża Zachód (Janowo/ Sierzputy)

Pierwsze koparki na trasie obwodnicy Łomży pojawiły się na początku lipca. Teraz widać zgarnianą ziemię i pewne ciągi odhumusowanego gruntu. - Budujemy drogi techniczne. To proces przygotowawczy przed pracami na ciągu głównym – wyjaśnia Stanisław Semrau z firmy Intercor.

Z zapowiedzi inżyniera wynika, że prace ziemne na całym ciągu głównym rozpoczną się pod koniec sierpnia. Do tego czasu powstaną drogi dojazdowe i techniczne konieczne do obsługi prac właściwych. Na początku maszyny pojawiły się w obrębie mającego powstać węzła Łomża - Północ. Zgarnietą ziemię widać także w rejonie węzła Nowogród, pod Kupiskami. 

Firma Intercor za 713,4 mln zł podjęła się dokończyć budowę ostatniego, 13-kilometrowego odcinka obwodnicy Łomży. To ważne zadanie wymaga bowiem budowy ponad 1,2 kilometrowego mostu na Narwi. Firma ma zoptymalizować pod swoim kontem projekt przygotowany przez firmę TOTO, która w maju 2021 roku została z budowy wyrzucona. 

Do tego kluczowego zadania GDDKiA wprowadziła tzw. kamienie milowe. W ciągu dziewięciu miesięcy (nie licząc zimy) ma powstać i uzyskać pozwolenie na użytkowanie węzeł Łomża Zachód, który znajduje się na przecięciu z drogą DK61. Innym ważnym elementem umowy jest udostępnienie w połowie 2024 roku do ruchu minimum jednej jezdni S61 (w przekroju 1x2) na całej długości trasy głównej. Cały odcinek S61 od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno - z dwoma jezdniami i całą infrastrukturą towarzyszącą - ma być oddany do użytku w 2025 r.

 

Foto: Rejon węzła Łomża Zachód (Janowo/ Sierzputy)
Foto: Okolice Kupisk
Foto: Okolice Kupisk
Foto: Rejon węzła Łomża Zachód (Janowo)
Foto: Rejon węzła Kolno, okolice Muraw
Foto: Rejon węzła Kolno, okolice Kisielnicy

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę