Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Wady nawierzchni na S61

Główne zdjęcie
Betonowanie wspomnianego odcinka

W ramach corocznego przeglądu gwarancyjnego drogi ekspresowej S61 na odcinku Kolno - Stawiski GDDKiA stwierdziła wady nawierzchni betonowej wymagające weryfikacji. Wspólnie z wykonawcą dyrekcja prowadzi szczegółowe badania techniczne. Liczy, że sondowanie, odwierty i pomiary pozwolą znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy.

Od 30 listopada do co najmniej 2 grudnia br., na S61 w rejonie MOP-u Górki Sypniewo  zmienia się organizacja ruchu. Czasowo zostanie zwężona droga i naprzemienne zamykanie pasów ruchu - najpierw na jednej jezdni, a potem -  na drugiej.  Związku z tym do 70 km/h ograniczono dopuszczalną prędkość. Utrudnienia obowiązywać będą na ok. pięciokilometrowym odcinku w rejonie Miejsca Obsługi Podróżnych Górki Wschód (od węzła Kolno w kierunku Stawisk i Szczuczyna). Ma to związek z prowadzonymi badaniami bezpośrednio na jezdni. 

Chodzi o to, że na przeszło kilometrowym odcinku nawierzchni jezdni prawej (kierunek Szczuczyn), w rejonie Miejsca Obsługi Podróżnych Górki Wschód, pojawiły się wady - informuje GDDKiA. Być może chodzi o pęknięcia, które widać na drodze. Podobną sytuację, tyle, że na krótszym fragmencie, stwierdzono w tym samym rejonie na jezdni lewej (kierunek Łomża).

Fragment drogi ekspresowej S61 Kolno - Stawiski został oddany do ruchu w lecie ubiegłego roku, po dwóch latach realizacji. Ma ponad 16 km długości. Gwarancja obejmuje 10 lat, począwszy od czerwca 2021 r. Po przeprowadzeniu badań i stwierdzeniu przyczyn nieprawidłowego stanu nawierzchni, w ramach gwarancji, zostanie przyjęty program naprawczy - informuje GDDKiA.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę