Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Prace na najważniejszym odcinku Via Baltica

Główne zdjęcie
MOP Sulencin (fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok)

Prace ziemne oraz przy obiektach inżynieryjnych można zobaczyć na kluczowym odcinku trasy S61. Firma Polaqua za 750 mln zł buduje 19-kilometrowy odcinek między węzłami Śniadowo i Podborze, łączący Via Baltica z S8.

Budowa jednego z najważniejszych odcinków Via Baltica, bo wpinającego ekspresową S61 w sieć polskich dróg szybkiego ruch, rozpoczęła się zimą. Prace na tym odcinku wiążą się z budową największego w regionie drogowego węzła Podborze, który przyjmie formę kończyny. Składać się on będzie z trzech obiektów mostowych i ronda. Przebudowana zostanie także droga S8, która na odcinku 3 km otrzyma po trzecim pasie ruchu w dwóch kierunkach. Docelowo S8 przebiegać będzie dołem pod S61.

Rzecznik prasowy białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Malinowski informuje, że na odcinku od węzła Śniadowo do węzła Podborze trwają prace ziemne oraz pierwsze roboty przy obiektach inżynierskich.  Plac budowy firmie Polaqua został przekazany w grudniu i jeszcze zimą rozpoczęły się roboty.

W ramach umowy za 750 mln zł na odcinku 19 kilometrów wybudowany zostanie odcinek Via Baltica z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Powstaną dwa węzły. Wspomniany już Podborze oraz na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 627 - Komorowo. Ponad to należy zbudować 4 przejścia dla zwierząt, 22 wiadukty i 6 przejść dla małych zwierząt i płazów. To wszystko ma zostać ukończone do jesieni 2023 roku, ponieważ wtedy planowane jest udostępnienie odcinka do ruchu. 

Można zaczynać, jest ZRID na kluczowy odcinek Via Baltica

Rozpoczęcie budowy węzła Podborze

Foto: MOP Sulencin (fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok)
Foto: Budowa węzła Podborze fot. Rafał Malinowski / GDDKiA
Foto: Budowa węzła Podborze fot. Rafał Malinowski / GDDKiA
Foto: Budowa węzła Podborze fot. Rafał Malinowski / GDDKiA
Foto: fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę