Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Giełczyn chce wjazdu na obwodnicę

Foto: Giełczyn chce wjazdu na obwodnicę
cz śr, 20 maja 2020 09:36

Planowany do budowy w ramach tzw. południowej części obwodnicy Łomży jednojezdniowy łącznik drogi krajowej nr 63, od wyznaczonego na Via Baltica węzła „Łomża Południe” do drogi Łomża – Zambrów, ma mieć blisko 9 kilometrów długości. Nowa droga będzie przebiegała kilkaset metrów od Giełczyna i Podgórza, ale mieszkańcy tych miejscowości choć drogę będą widzieć i słyszeć, aby na nią wjechać będą musieli dostać się na któryś z jej końców. Drogowcy zaprojektowali kilka przejazdów przez nową drogę, ale z żadnego z nich nie będzie można na nią wjechać. - Od początku projektu tak miało być i nikt (wcześniej – dop. red.) nie interweniował, żeby to zmienić – mówi Rafał Malinowski, rzecznik białostockiej GDDKiA, która zleca budowę ekspresowej Via Baltica wraz z obwodnicą Łomży.

Weber: Piekielnie ważna droga

Foto: Weber: Piekielnie ważna droga
cz pt, 15 maja 2020 11:38

- Via Baltica jest dla całej Polski nie tylko dla Podlasia czy Mazur przez które przebiega droga o ogromnym znaczeniu. Ma ona zapewnić nie tylko komfort i bezpieczeństwo jazdy ale jest również piekielnie ważna od strony poszerzenia, powiększenia potencjału gospodarczego i turystycznego Polski północno-wschodniej - mówił Rafał Weber, wiceminister infrastruktury podczas otwarcia drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna. W piątek przed godziną 10. pierwsi kierowcy pojechali pierwszym z łomżyńskich odcinków drogi ekspresowej S61.

Jutro samochody pojadą ekspresową obwodnicą Szczuczyna

Foto: Jutro samochody pojadą ekspresową obwodnicą Szc...
cz cz, 14 maja 2020 14:21

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber ma otworzyć ruch na pierwszym z łomżyńskich odcinków Via Baltica. Na piątkowy poranek zapowiedziano oficjalnie oddanie do ruchu drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna. W ten sposób kierowcy będą mogli korzystać z 7 km drogi ekspresowej S61. To najkrótszy i jeden z 7 odcinków, na które podzielono budowę tzw. łomżyńskiej części Via Baltica, które prowadzi białostocki oddział GDDKiA.

Ekspresowa obwodnica Szczuczyna

Foto: Ekspresowa obwodnica Szczuczyna
cz pon, 11 maja 2020 09:00

Dziś, zgodnie z umową powinna zostać oddana do użytku druga jezdnia obwodnicy Szczuczyna. Tym samym będzie to pierwszy kawałek łomżyńskiej części drogi ekspresowej Via Baltica. Wczoraj GDDKiA poinformowała, że w związku z wprowadzeniem na Obwodnicy Szczuczyna Projektu Organizacji Ruchu na etap przejściowy, wjazd i wyjazd do i ze Szczuczyna tzw. starodrożem drogi krajowej nr 61 będzie niemożliwy. Do miasteczka można już zjechać tylko z węzła Szczuczyn na Via Baltica.

Tak Via Baltica pokona dolinę Narwi

Foto: Tak Via Baltica pokona dolinę Narwi
cz pt, 08 maja 2020 11:37

Ma mieć postać łagodnego łuku o długości ponad 1200 metrów, ponad 26 metrach szerokości i ma opierać się na 23 podporach. Prezentujemy jak ma wyglądać nowy most na Narwi, po którym rzekę i jej dolinę pokonywać będą kierowcy jadący Via Baltica. Ciekawostką techniczną jest to, że lewa jezdnia mostu ma być o niemal 2 i pół metra dłuższa niż jego prawa jezdnia.

Koparki, wywrotki i walec na obwodnicy Łomży

Foto: Koparki, wywrotki i walec na obwodnicy Łomży
cz śr, 06 maja 2020 13:39

Po kilku tygodniach wytyczania szlaku, karczowania drzew i pierwszych pracach ziemnych w wielu miejscach dobrze widać przygotowania do budowy tzw. małej obwodnicy Łomży. Realizacja tego zadania powinna zakończyć się przed końcem 2021 roku.

Czekają na odszkodowania za Via Baltica

Foto: Czekają na odszkodowania za Via Baltica
cz wt, 21 kwietnia 2020 10:45

Pierwsi rolnicy, którym zabrano ziemię pod budowę drogi ekspresowej S61 na odcinku od Kisielnicy do Stawisk, otrzymali decyzje wojewody podlaskiego o naliczeniu odszkodowania. Pieniądze będzie wypłacała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. Rafał Malinowski informuje, że odszkodowania będą wypłacane, gdy tylko decyzje odszkodowawcze wojewody staną się ostateczne. Znacznie dłużej na pieniądze poczekają natomiast właściciele gruntów wywłaszczonych pod Via Baltica na odcinku od Stawisk do Szczuczyna. Choć decyzje o odszkodowaniach oni zaczęli otrzymywać jako pierwsi, wypłaty blokuje brak prawomocnej decyzji ZRID na budowę tego kawałka drogi.

Poseł Kołakowski: kawałek cieńszej Via Baltica nie jest OK

Foto: Poseł Kołakowski: kawałek cieńszej Via Baltica ...
cz cz, 02 kwietnia 2020 08:47

W ubiegłym tygodniu ze zdumieniem informowaliśmy, że Ministerstwo Infrastruktury uznało, że budując jeden 17-kilometrowy odcinek nowej drogi ekspresowej S61 w niższej kategorii ruchu niż całą resztę Via Baltica GDDKiA postępuje dobrze, bo ma wynikać to z prognoz ruchu. Ten na odcinku od Łomży do węzła „Śniadowo”, który znajduje się w okolicach wsi Tyszki Nadbory w połowie drogi do Ostrowi Mazowieckiej, miałby być – według rządowych drogowców - niższy niż na wszystkich innych odcinkach Via Baltica. W konsekwencji droga w tym miejscu ma być o 4 cm cieńsza, czyli słabsza. Poseł Lech Kołakowski, który od kilku miesięcy domaga się zmiany tej decyzji uznał, że przekazana mu odpowiedź wiceministra Rafała Webera „nie jest satysfakcjonująca”. W ponownej interpelacji przekazuje merytoryczne uwagi i prosi o ponowną analizę zasadności podjętych dotychczas decyzji, a w konsekwencji zmianę wyznaczonej kategorii ruchu dla odcinka drogi ekspresowej S61 od węzła „Śniadowo” do węzła „Łomża Południe” z KR 6 na KR 7.

Ministerstwo Infrastruktury: kawałek cieńszej Via Baltica jest OK

Foto: Ministerstwo Infrastruktury: kawałek cieńszej V...
cz wt, 24 marca 2020 09:26

Ponad 90 % drogi ekspresowej S61 ma być zbudowany w najwyższej kategorii ruchu KR7. Tylko jeden odcinek Via Baltica, o długości 17 km z około 215 km całej ekspresówki, ma mieć niższą kategorię ruchu KR6. To odcinek od węzła „Łomża Południe” do węzła „Śniadowo”. Zdaniem Rafała Webera Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury tak jest dobrze, bo wynika to z prognoz ruchu.

W maju mamy pojechać kawałkiem łomżyńskiej Via Baltica

Foto: W maju mamy pojechać kawałkiem łomżyńskiej Via ...
cz cz, 19 marca 2020 10:50

Pierwszy odcinek łomżyńskiej części Via Baltica miał być gotowy za kilka dni, ale przesunięto termin realizacji zadania do 11 maja. Tym odcinkiem ma być niespełna 7 km ekspresowej obwodnicy Szczuczyna. Prace trwają od października 2018 r. Póki co wykonawca deklaruje dotrzymanie nowego terminu zakończenia zadania, choć i budujący poszczególne odcinki drogi ekspresowej S61 wskazują na groźbę rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Jak wycenią działki pod obwodnicę Łomży?

Foto: Jak wycenią działki pod obwodnicę Łomży?
cz pt, 06 marca 2020 17:08

- Rozpoczęliśmy wycinkę drzew, prowadzimy prace przygotowawcze, w późniejszym etapie będziemy przechodzić do prac już typowo związanych z robotami ziemnymi – odhumusowanie, wykopy, nasypy, tworzenie dróg ekonomicznych do obsługi i poruszania się po budowie – mówili przedstawiciele firmy Mota Engil zapowiadając, że ich spychacze, koparki i ciężarówki wykorzystywane do budowy południowej część obwodnicy Łomży wjadą na przełomie marca i kwietnia. Pod jej budowę wywłaszczonych zostało 759 działek, które już są wyceniane przez rzeczoznawcę powołanego przez wojewodę. Przez miesiąc dotychczasowi właściciele działek mogą złożyć oświadczenia, by zyskać dodatkowo 5% wartości wyliczonego odszkodowania.

Spotkanie z budowniczymi obwodnicy Łomży

Foto: Spotkanie z budowniczymi obwodnicy Łomży
cz cz, 05 marca 2020 16:54

W piątek o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej w Konarzycach odbędzie się spotkanie informacyjne z mieszkańcami dotyczący budowy południowej części obwodnicy Łomży. - Informacji będą udzielali m.in. dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA, przedstawiciel Wydziału Nieruchomości i Geodezji z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz przedstawiciel wykonawcy inwestycji firmy Mota Engil Central Europe – przekazuje Artur Marek z Urzędu Gminy Łomża.

Nie wiedzą co zrobić z kawałkiem „cieńszej” Via Baltica

Foto: Nie wiedzą co zrobić z kawałkiem „cieńszej” Via...
cz wt, 03 marca 2020 11:33

Ministerstwo Infrastruktury poprosiło Sejm o przedłużenie terminu odpowiedzi na interpelację posła Lecha Kołakowskiego, który domagał się wyjaśnień i zmiany decyzji w sprawie budowy „cieńszej” Via Baltica na południe od Łomży. Z naszych informacji wynika, że problem dotyczy już tylko jednego 17-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S61 od węzła „Śniadowo” do węzła „Łomża Południe”. Ten fragment Via Baltica jest w budowie od lata ubiegłego roku.

Przesuwają bunkier z Via Baltica

Foto: Przesuwają bunkier z Via Baltica
cz pt, 28 lutego 2020 16:12

Waży około 200 ton i ma się przesunąć o około 30 metrów. Jeden schronów bojowych w okolicach Jakaci Starej jest przesuwany przez budowniczych drogi ekspresowej S61. Bunkier znajdował się na środku przyszłej Via Baltica, dlatego musi się przesunąć. Cała akcja zaplanowana jest na kilka dni.

Mota Engil przejęła plac budowy obwodnicy Łomży

Foto: Mota Engil przejęła plac budowy obwodnicy Łomży
cz pt, 28 lutego 2020 10:58

Przedstawiciele portugalskiej grupy Mota-Engil podpisali wczoraj dokumenty formalnie przejmując od GDDKiA plac budowy południowej części obwodnicy Łomży. Stanowi ją 7,2 km drogi ekspresowej S61 od węzła „Łomża Południe” do węzła „Łomża Zachód”, oraz blisko 9-kilometrowy odcinek jednojezdniowej drogi od węzła „Łomża Południe” do drogi Łomża – Zambrów.

Via Baltica ze Szczuczyna do Ełku

Foto: Via Baltica ze Szczuczyna do Ełku
cz śr, 26 lutego 2020 06:24

Wojewoda Warmińsko-Mazurski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla fragmentu przyszłego międzynarodowego szlaku Via Baltica. Chodzi o odcinek drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Ełk Południe.

ZRID na pierwszy kawałek obwodnicy Łomży

Foto: ZRID na pierwszy kawałek obwodnicy Łomży
cz śr, 19 lutego 2020 13:17

Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski podpisał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dotyczącej budowy drogi ekspresowej S61 od węzła „Łomża Południe” do węzła „Łomża Zachód” wraz z jednojezdniowym łącznikiem drogi krajowej nr 63 o długości ok.9 km od węzła „Łomża Południe” do drogi w kierunku Zambrowa. To tzw. „mała obwodnica Łomży”, czyli pierwsza część obwodnicy miasta w ciągu Via Baltica. Decyzja ZRID ma rygor natychmiastowej wykonalności, a to oznacza, że prace drogowe mogłyby zacząć się niemal natychmiast.

Interwencja w sprawie „cieńszej” Via Baltica

Foto: Interwencja w sprawie „cieńszej” Via Baltica
cz cz, 30 stycznia 2020 14:37

Kilka miesięcy temu ujawniliśmy, że mimo wcześniejszych obietnic, dwa fragmenty nowej drogi ekspresowej S61 mają zostać zbudowane w niższej kategorii ruchu niż cała reszta Via Baltica. Niższą kategorię ruchu KR6, i co się z tym wiąże cieńszą o ok. 4 cm konstrukcję jezdni, mają mieć odcinki od Ostrowi Mazowieckiej do Łomży. Teraz w tej sprawie zainterweniował poseł Lech Kołakowski. Do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka skierował interpelację domagając się podniesienia kategorii na tych odcinkach i zrównania ich dla całej Via Baltica na KR7. - Budując tak ważną, a zarazem tak kosztowną drogę ekspresową S61, nie można dopuścić, aby jej niewielki fragment, stanowiący ok. 15% długości (ok. 35 km z 215 km S61), był niższej kategorii, a co się z tym wiąże, słabszej, gorszej jakości – napisał poseł Kołakowski.

Niebawem zaczną budowę obwodnicy Łomży?

Foto: Niebawem zaczną budowę obwodnicy Łomży?
cz pon, 27 stycznia 2020 16:43

Od 10 i pół do ponad 19 milionów złotych wynoszą oferty w przetargu na pełnienie nadzoru nad projektowaniem i realizacją robót oraz zarządzaniem kontraktem związanym z budową pierwszej części obwodnicy Łomży od Konarzyc do Sierzput. To drugi przetarg na świadczenie tych usług. Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDDKiA podaje, że z poprzednim wykonawcą, który zlecenie otrzymał dwa lata temu, rozwiązano umowę ze względu na nienależyte jej wykonywanie. Drogowcy oczekują, że na początku lutego otrzymają od wojewody decyzję ZRID i fizycznie zacznie się budowa obwodnicy Łomży w ciągu drogi ekspresowej S61.

Dokończą nam Via Baltica

Foto: Dokończą nam Via Baltica
cz śr, 08 stycznia 2020 15:03

- Odcinek Suwałki - Budzisko ma być gotowy jesienią 2022 r., a fragment od węzła Podborze do Śniadowa - w III kwartale 2023 r. - podaje Rafał Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA, w którym w środę podpisano nowe umowy na dwa ostatnie odcinki Via Baltica. - Oba odcinki S61 mają istotne znaczenie - łączą polską część szlaku Via Baltica z Litwą (Suwałki - Budzisko) oraz dwie drogi ekspresowe - S61 z S8 (Podborze – Śniadowo) – mówi Malinowski dodając, że oba mają ok. 40 km długości, a za ich zaprojektowanie i budowę GDDKiA ma zapłacić ok. 1,8 miliarda złotych.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę